SeparateSK
29.11.11,19:46
Dobrý deň ,potreboval by som pomôcť, ako mám odstrániť vírus.
Je tu problém, že jakmile sa ho snažím vypnúť cez CTRL ALT DELETE - Procesy CPU ide na 100% a ak uz len kliknem na polozku ktorú chcem vypnúť(svchost.exe), naskočí blue screen.
Druhý spôsob bol taký, že som ihneď po zapnutí PC zapol antivirus(avast Free!) a šiel do "Test po reštarte". Samozrejme CPU = 100% -> BlueScreen.
Pokúšal som sa spustiť "Úplný test PC" v núdzovom režime, lenže nic - rýchlosť kontroly : 0B/s. Takisto keď som "Test po reštarte" zapol z núdzoveho režimu ,tak sa nič neudialo.

Dúfam , že je nádeje ten vírus odstrániť ,keď už tak, tak s tým pôjdem do servisu :mee:
Ďakujem za odpovede :rolleyes:
Fero11
29.11.11,19:08
svchost.exe nevypinaj http://support.microsoft.com/kb/314056/cs
Kto ti povedal, ze tam mas virus ??
A tych 100% ti berie ten svchost.exe ?
SeparateSK
29.11.11,19:16
Viem,že SVCHOST nemám vypínať. Ale zrovna ja tam mám trojana , ktorý svchost.exe vyuzíva.
A to či ho mám vypnúť záleží od toho či je Meno použivatela(v taskmgr) LOCAL SERVICE alebo SYSTEM.
A hento je LOCAL SERVICE svchost, ktory bezi na 100%.
mecky
29.11.11,19:18
skus napriklad kaspersky recsue disk, alebo ine zahranne bootovatelne cd s antivirom
http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/

i (http://rescuedisk.kaspersky-labs.com/rescuedisk/updatable/)nak na fore viry.cz dostanes urcite podrobnejsie info aj navody
SeparateSK
29.11.11,19:25
Ďakujem, ale zrejme radšej s tým PC pôjdem rovno do servisu.
A začnem makať na mojom vlastnom anti-víruse, keď ma henten sklamal :(
Zoltan Miklos
29.11.11,23:47
virus to nebude... ziaden virus nie je taky blby, aby seba sameho prezradil 100% vytazenostou. bude to pravdepodobne windows stahujuci nejaky update. podla mna by si mal nechat pocitac bezat 'naprazdno' nejaky cas, hoci aj cez noc, a vytazanost CPU by sa ti malo vrati znovu na minimum. obcas sa to stavalo aj mne na XP. proste som musel dat masinke nejaku chvilu, nech si porobi svoje, a bolo. pokial nemas cas cakat, skus priradit procesu minimalnu prioritu cez spravcu uloh.
SeparateSK
30.11.11,05:23
Praveze v tom to je :( aj ked necham pc bezat na prazdno, takcitak za 3 min. naskoci blue screen.
A spustit spravcu uloh... = skratenie tych 3 min na zopar sekund.
kergulaan
30.11.11,06:32
a co tak spustit v nudzovom rezime a preskenovat niecim lepsim ako je avast?
Fero11
30.11.11,06:33
reinstal XP (cca 40-60 min) a mas po probleme
TomasHC
30.11.11,09:23
Stiahni si process explorer od Microsoftu, tak si potom otvor detaily pre svchost (SerViCeHOST - proces, pod ktorym bezia rozne servisy), zalozka Services Ti ukaze co vsetko tam bezi a mozes skusat po jednom vypinat...

Tu mas navod - http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/list-services-running-under-svchost.exe-process/
Stefan2005
30.11.11,09:37
...Dúfam , že je nádeje ten vírus odstrániť ,keď už tak, tak s tým pôjdem do servisu...

... na ťažké potvory mám dobré skúsenosti s Trojan Remover...


...reinstal XP (cca 40-60 min) a mas po probleme...

šťastný to človek... Ak máš pôvodnú inštaláciu bez SPackov, zastaralé ovládače na CD k PC, spústu užívateľských programov, a prisposobenie si ich k obrazu svojmu.... tak ja som sa veru do tých 60 minút nevtesnal; okrem toho aj po týždni zisťujem, že nie je nainštalovaný nejaký modul, certifikát, treba znova ponastavovať spústu programov....
Ale faktom zostáva, že som sa zbavil veľa balastu (aj niektorých užitočností - na všetko totiž človek pri zálohavaní nemyslí), a PC docela ožije...
Fero11
30.11.11,11:54
Instalacia XP cca 30-35min, ovladace (audio, video, LAN, DVB ..... ) cca 15 min. Zakladne aplikacie TC, winrar, browser, VLC, office a pod 10-15 min ...
Mozno som to prehnal 40-60 ale 60-80 toto uz je realne. Toto instalujem ja a potom instalujem dalsie softy v priebehu zitia. Ak by som denne pouzival viacej aplikacii, ktore su napr. casovo narocne na instalaciu, tak si nainstalujem vsetko raz (nech to trva aj 3 hod) nastavim a urobim zalohu napr. acronisom. Pri problemoch so systemom siahnem po zalohe. Sice restore trva dost dlho, ale mam to bez prace :)
sthruska
30.11.11,12:05
Sice restore trva dost dlho, ale mam to bez prace

To je nezmysel. Trvá podstatne menej než samotná inštalácia OS. Tak 15 - 20 minút.
SeparateSK
30.11.11,13:17
No, práve som vytvoril vlastný anti-vírus v C# - na notebooku. :) dúfam, že to pomôže udržať CPU v normále, počas hľadania vírusu.

Aspoň získam čas na overenie týchto vašich rád. A na inštalácie.
TomasHC
01.12.11,05:21
No, práve som vytvoril vlastný anti-vírus v C# - na notebooku. :) dúfam, že to pomôže udržať CPU v normále, počas hľadania vírusu.

Aspoň získam čas na overenie týchto vašich rád. A na inštalácie.

Škoda že tu už nie je pri príspevku tlačítko "Zábavné", hneď by som tam klikol.
SeparateSK
01.12.11,18:17
Prečo ? :)) - to ,že som naprogramoval antivírus podľa vlastných predstáv?
A napríklad, udržuje to CPU v normále a to nežartujem!
TomasHC
02.12.11,09:10
Prečo ? :)) - to ,že som naprogramoval antivírus podľa vlastných predstáv?
A napríklad, udržuje to CPU v normále a to nežartujem!

Neviem či vieš čo je to vírus a koľko ich existuje... Definície si kde zobral? Alebo je to celé postavené na heuristike?
SeparateSK
02.12.11,12:42
No , už mi to funguje :) tak díiiiiiik.
@TomasHC : človek musí mať nejakú ideu ako to vytvorí , a mne sa to podarilo. Aspoň to kontroluje CPU a ničí VBS žartíky(cd otvaranie donekonecna, vypinanie pc, vyvolavanie merlinov...) a JS trojany.
EXE parsovanie ešte nemám.
klatuu
03.12.11,19:50
mal by si radsej pouzit nejaky normalny operacny system, kde sa nemozes obavat virusov, alebo si sam sebe nedaj admin prava :)