jarka.banska
29.11.11,20:47
Dnes som si zakúpila cez e-shop 10 semienok stévie. Dočítala som sa, že majú veľmi krátku klíčivosť. Chcem poprosiť o radu, ak máte skúsenosti s výsevom stévie (termín, podmienky a pod) prosím ohláste sa mi. Za každú odpoveď budem veľmi vďačná.
lujza.j
29.11.11,20:17
jarka.banska
30.11.11,05:56
Ďakujem za link (sú mi známe), hľadám kontakt na človeka, ktorý stéviu reálne pestuje. Verím, že sa mi taký ohlási. Ďakujem
Milas265
01.12.11,15:09
Tak ja ju pestujem,tento rok prvý krát,ale kúpil som ju už v črepníku....takže zo semienka som to neskúšal,lebo mal som informáciu,že to slabo klíči....a navyše sa mi s tým nechcelo babrať ;)....prvý mesiac sme to mali ako "raritu",mali sme to asi trikrát v čaji a potom sme sa na to "vykašľali"....:D,takže asi tak u nás pochodila stévia....
mareko
02.03.12,10:26
Máte niekto osobné skúsenosti s touto bylinkou vo vzťahu k imunite a alergiám?
silviavecerova
06.03.12,17:03
Ci vplyva priamo na imunitu, tazko povedat. Ale ked beriem do uvahy, ze stevia obsahuje mnozstvo vitaminov a mineralov (okrem ineho), urcite je to zdrave sladenie. A velmi ma tesi, ze su uz na trhu aj hotove sladidla zo stevie.
magda26
07.03.12,09:52
Ja steviu pestujem priamo zo semienok. už druhý krat. prvý krat mi aj vzišla, ale som ju vyhodila a to som robit nemala. Lebo ona na jar pekne vyženie.
Ja som si dala semienka na vatu, a poliala vodou, tak aby boli vo vode. A zo cca 7 semienok mi zatal vzišli 3. Ked mi podrastu tak ich dam do hliny. A budem ju mat pekne v kvetináci. Na jesen sice zhadzuje listy, a treba ju nechat tak a na jar vyženie nové. Tak som zasa o niečo múdra...A tento raz ju nevyhodím.
Je velmi zdrava, a dokonca od minulého roka je oficiálne uznaná ako umelé sladidlo. Je cca 200x zdravšia ako obyčajný cukor, a môžu ju aj diabetici