cotynato
30.11.11,21:32
Chcel by som vediet o aky druh rekonstrukcie resp. stavebných úprav ide, ak zbúram starý dom po podlahu a postavím presne taky istý, s takým istým podorysom a vonk. vzhladom. mury tahaju vodu, su z kamena a odizoloval by som podlahu a postavil by som tehlove. ZaklaDY SU dobre. Dalsi problem je ten, ze dom je v mojom vlastníctve, ale pozemok pod domom nie je vysporiadaný je parc E. Musel by som ziadat vlastníkov o suhlas (nezistený) ak nezasahujem do základov a pôdorysu domu?
cotynato
30.11.11,21:00
este chcem dodat, jedna tretina domu je z pálených tehál, takze tuto cast necham nezmenenú resp. na tejto casti vymením len krov.
220870
01.12.11,05:09
Vaša otázka je obchádzanie zákona.Podľa zákona musíte podať žiadosť o stavebné povolenie musíte mať projekt na búranie aj novostavbu.Inak hrozia pokuty ,najmä ak sa do toho oprie rozhnevaný sused alebo starosta.Od nového roku začína plaťiť alebo už platí nový stavebný zákon,ktorý ešte nemám naštudovaný.Ale môže z toho byť mastná pokuta až po zbúranie.Mám taký pocit že tieto veci sa už posudzujú podobne ako čierna stavba.
deli.
01.12.11,06:17
cotynato, jednoducho vyhladaj projektanta/architekta. ten ti navrhne novy dom, ktory bude respektovat nosne mury. Ale navyse este moze respektovat orientaciu k svetovym stranam, setrenie energii v buducnosti (je rozdiel platit za energie mesacne 330 € a 33€), novy staticky system, ale aj tvoje osobne poziadavky a predstavy.
Ahaaaaa, ale na to nie sú peniaze-takze to urob tak, ako myslíš: vymen stare mury za nove rovnako zle, zabudni na slnko a kasli na to, ze budes platit obrovske sumy za energie a ten dom tam tak bude stat aspon 50 rokov.... Hlavne, ze sa usetri.