sinn3r
01.12.11,13:49
Zdravim,
chcel som sa spytat ci je mozne vymenit "trafo-zvoncek" v byte, pretoze ten ktory mame teraz mi raz privodi infarkt. Pytal som sa v niektorych obchodoch na to ale nevedeli mi povedat ci je to mozne. Uz sa mi podarilo vymenit "trafo-telefon" bytovy kedze povodny nefungoval vobec, tak som myslel ze obdobnym sposobom by to mohol ist aj so zvoncekom.
Dakujem.
kargo
01.12.11,19:26
Netuším čo je ten "trafo-telefon" a "trafo-zvoncek" poznám jedine výraz zvonkový transformátor, takže presne neviem o čo ide. Pokiaľ ti ale vadí príliš silný zvuk zvončeka a tento má vlastný transformátor v byte tak sa dá na ňom znížiť napätie a tým aj sila zvuku. Sekundár sa dá zapojiť na 3, 5 alebo 8 V.
lapejko
01.12.11,19:45
na klasických cengáčoch sa dá ohnúť ramienko kladivka a zväčšiť alebo zmenšiť vzdialenosť od klobúka,
v bytovke môžete klasický malý cengáč/bzučiak, ktorý je schovaný v ističovej skrinke vymeniť za akýkoľvek z elektra ale na 8 V, ak chcete nezávislý gong, musíte sa odpojiť zo spoločného rozvodu a použiť svoju inštaláciu a tým pádom môžete použiť aj zvonček na 230 V.