11zuzana11
01.12.11,17:26
ahojte,
chcela by som sa Vás opýtať ako to vidíte v momentálnom stave s fondami...v auguste som si založila peňažný eurový fond vo VUB...Tento krok mi poradili v banke...mala som k dispozícii celkom vyššiu sumu a vzhľadom k tomu, že to mala byť investícia na rok, dva je tento fond že vraj najvhodnejší s najvyšším výnosom. Viem, že to tam mám ešte krátko ale po chvíľkovom stave v pluse to vkuse klesá s negatívnym výhľadom. Za presunutie na bežný účet nie sú poplatky takže rozmýšľam nad touto možnosťou..asi bolo moje rozhodnutie unáhlené...aký je na to váš názor? Čo je v momentálnom stave výhodnejšie?
micheallin
13.12.11,17:08
ahojte,
chcela by som sa Vás opýtať ako to vidíte v momentálnom stave s fondami...v auguste som si založila peňažný eurový fond vo VUB...Tento krok mi poradili v banke...mala som k dispozícii celkom vyššiu sumu a vzhľadom k tomu, že to mala byť investícia na rok, dva je tento fond že vraj najvhodnejší s najvyšším výnosom. Viem, že to tam mám ešte krátko ale po chvíľkovom stave v pluse to vkuse klesá s negatívnym výhľadom. Za presunutie na bežný účet nie sú poplatky takže rozmýšľam nad touto možnosťou..asi bolo moje rozhodnutie unáhlené...aký je na to váš názor? Čo je v momentálnom stave výhodnejšie?


pozdravujem,

fondy penazneho trhu su velmi konzervativne formy investovania s vysokou likviditou. No ale to je aj dovod nizkeho zhodnotenia pri tomoto druhu fondu je to cca 1,2% p.a. co je daleko pod priemernou rocnou inflaciou (3%), ale stale lepsie ako na beznom ucte. Podla predajneho prospektu maju uvedene zhodnotenie 1,29% p.a. za 5rokov.
Suhlasim s tvrdenim ze je to lepsie riesenie ako bezny ucet kde je zhodnotenie 0,0% :) lepsia alternativa k tomuto - radsej terminak alebo sporiaci ucet, ktore su v ponuke cez 2% p.a. a bez poplatkou v niektorych pripadoch.

Odporucam pozriet www.finacnahitparada.sk

Zase raz banka poradila "dobre" svojim klientom.

Michal
leO pARD
13.12.11,17:39
Veľmi správne podotknuté, že výhľad je negatívny. Najprv treba vedieť, za akým účelom chcete peniaze použiť a potom časový horizont. Keď budú tieto otázky zodpovedané stačí sa obrátiť na finančného poradcu, alebo chvíľu študovať. Otváram tému - http://www.facebook.com/pages/Finan%C4%8Dn%C3%A9-zdravie/151133581658143 môžete sa pridať.
bodliak
13.12.11,17:51
S istotou na fondoch zarobi len banka.
Ucastnici len obcas.
Ice dive
13.12.11,18:19
v súčasnom stave ekonomiky, je asi najvýhodnejšie investovanie "voľných" prostriedkov na termínovaný účet alebo na sporiaci účet, kde je istota 2 % a viacerých %... investovať v čase krízi t.j. od roku 2008 do podieľových fondov je výnosné len pre banku na poplatkoch za vstup do daného fondu...

čo teraz s daným fondom robiť je otázne, lebo predať a ísť vedome do straty možno malej ale isto do straty... alebo vyčkať a riskovať väčšiu stratu alebo dúfať v nejaký zisk je tiež o riadne nervy, lebo ak fond klesne povedzme 20% aby sa dostal na pôvodný stav musí stúpnuť o 25 % a taký rast sa málokedy podarí...