berere
02.12.11,14:26
prosim Vas poradte mi, co mam robit, ked mi vcera seklo v krku a dnes ma uz boli od krku po lopatku vsetko... samozrejme, ked clovek potrebuje pomoc tak nasi zdravotnici strajkuju.... Dakujem
Gina Er
02.12.11,14:35
teplo,kľudový režim,konská masť,nejaké tabletky na uvoľnenie svalstva,ale neviem,či sú na voľno v predaji.ak sa Ti stav nebude zlepšovať,tak návšteve lekára sa nevyhneš,treba rehabilitáciu.
http://www.mojalekaren.sk/konska-mast-hrejiva-500ml/
arizona
02.12.11,15:40
kupele, tepla vodicka a dobra jemna masaz
berere
02.12.11,16:01
dakujem za rady :) konsku hrejivu chilli mast uz testujem :) lekara som navstivila, no odbil ma strajkom... :/
Kvaka
02.12.11,16:09
dakujem za rady :) konsku hrejivu chilli mast uz testujem :) lekara som navstivila, no odbil ma strajkom... :/
Pokiaľ to je akútne, tak čo najmenej pohybu, pričom hlavu treba držať tak, aby si mala čo najmenšiu bolesť. Ak máš niekoho, čo ti to môže jemne premasírovať a uvoľniť, skús, ale len po hranicu bolesti. A od počítača preč, ak máš obrazovku vysoko, musíš ju mať mierne pod úrovňou očí, aby si hlavu nedvíhala.
ivka70
02.12.11,16:18
Aky lekar ti tvrdil, ze strajkuju?
Ti v statnych nemocniciach ano, ale tvoj obvodak predsa nestrajkuje. Za tym si mala ist.
pasuliatko
02.12.11,18:16
niečo na uvoľnenie svalov, ibalgin alebo niečo podobné, ponatierať si to mastičkou tiež od bolesti, jemná masáž, teplo, klud...
ivuliatko
02.12.11,18:29
Osvedčil sa mi Fastum gel (už je na predpis :(), ale treba poctivo aspoň 4x za deň ponatierať, nečakať zázraky po jednom použití. Zabralo to vždy v priebehu druhého dňa a na tretí deň pohoda.
pasuliatko
02.12.11,18:35
mimotemy ty kokso fakt Fastum gel je na lekársky predpis... to je čo za kravinu? :D

a inak dobrý je aj Voltaren gél a Voltaren tabletky...
luja5
02.12.11,18:40
Proti bolesti môžeš skúsiť Dolgit krém (je bežne v predaji v lekárňach), mne to pomáha a mám dlhoročné skúsenosti s problémami s krčnou chrbticou. Pomáha mi aj krčný vankúš a cviky na krčnú chrbticu (keď sa môžu robiť). Ak som niekde, kde je prievan (napríklad aj v dopravných prostriedkoch, alebo doma pri vetraní či upratovaní), mám okolo krku hoci len ľahkú šatku, lebo prievan mi tiež škodí.
Ak je to veľmi zlé (už sa poznám, ale chvalabohu naučila som sa tomu predchádzať, tak to nebýva tak často, ako kedysi), tak návšteva lekára, predpisuje mi zväčša tabletky Dorsiflex a Movalis, prípadne niečo len na predpis proti bolesti, predtým obvykle aj RTG, niekedy injekcie a potom rehabilitácia.
Ešte na doplnenie - môžeš skúsiť aj hrejivé náplaste Voltaren, tiež sú bežne dostať v lekárňach.
pasuliatko
02.12.11,18:42
Proti bolesti môžeš skúsiť aj Dolgit krém (je bežne v predaji v lekárňach), mne to pomáha a mám dlhoročné skúsenosti s problémami s krčnou chrbticou. Pomáha mi aj krčný vankúš a cviky na krčnú chrbticu (keď sa môžu robiť). Ak som niekde, kde je prievan (napríklad aj v dopravných prostriedkoch, alebo doma pri vetraní či upratovaní), mám okolo krku hoci len ľahkú šatku, lebo prievan mi tiež škodí.
Ak je to veľmi zlé (už sa poznám, ale chvalabohu naučila som sa tomu predchádzať, tak to nebýva tak často, ako kedysi), tak návšteva lekára, predpisuje mi zväčša tabletky dorsiflex a movalis, prípadne niečo len na predpis proti bolesti, predtým obvykle aj RTG, niekedy injekcie a potom rehabilitácia.

dorsiflex a movalis je tiež niečo podobné ako ibalgin...
keď som ja mala seknutý krk mi lekár povedpísal Ibalgin... :D
Jurivo
02.12.11,18:46
Ak to nie je zápal, ale "len" seknutie pri nesprávnom pohybe, treba navštíviť maséra, ktorý ovláda jemné techniky, shiatsu alebo ošetrenie trigger points (spúšťové body). Môžeš si pomôcť aj sama, vyhľadaj si na krčných a okolitých svaloch bolestivé miesta a na tie tlač po dobu 20-30 sekúnd kým neucítiš povolenie postihnutého miesta.. Trochu to bolí ale úľava sa dostaví (mám s tým skúsenosti (aj osobné) a som masér. Toto samoošetrovanie rob niekoľkokrát za deň. Pri niektorých prípadoch pomôže aj masáž bolestivých miest ľadom (pozor, nesmie to byť zápal). Ľad utlmí bolesť. Dúfam, že Ti to pomôže :) Ešte chcem doplniť, že po tomto ošetrení treba krk trošku natiahnuť, po hranicu bolesti. A treba pravidelne robiť strečing, inak sa to bude vracať.
ivka70
02.12.11,18:46
dorsiflex a movalis je tiež niečo podobné ako ibalgin...


to teda urcite nie je podobne ...


keď som ja mala seknutý krk mi lekár povedpísal Ibalgin... :D


a to takeho "odbornika" este navstevujes ? :D
pinta
02.12.11,19:05
Existuje také, že "Zázračná náplasť". Dá sa kúpiť v lekárni.Uvedené je že je tam extrakt zo 44 bylín. Príliš takým veciam neverím, ale ono to vážne funguje.Na bolestivé miesto sa to nalepí a nechá sa 24-48 hodín. Vyrobené pre Anežka centrum. V balení je šesť kusov náplastí. Treba skúsiť.
pasuliatko
02.12.11,19:10
nie to bolo keď som bola ešte malá :D

ja viem,že to neni úplne podobné ale tak ako myorelaxantiká uvoľňujú svaly tak isto to robí aj ibalgin... to som tým chcela povedať
pinta
02.12.11,19:18
[QUOTE=pasuliatko;1908572]mimotemy ty kokso fakt Fastum gel je na lekársky predpis... to je čo za kravinu? :D

Tá kravina s tým Fastum na predpis je pravda. Zmenilo sa to kvôli takým odborníkom,ktorí sa ním ponatierali a išli sa opaľovať na prudké slnko.Mali z toho pomerne veľké problémy a preto bol prekategorizovaný z voľnopredajných do kategórie na predpis.Jeden môj kolega takých čo si dokázali dobrovoľne spôsobovať problémy vždy okomentoval nasledovne : "Ľudia sú rôzni a rôzne koníčky majú, treba im ich dopriať.
Jurivo
02.12.11,19:19
Takéto "zázračné" mastičky a krémy neliečia príčinu ale dôsledok. Ak sa sval poriadne neuvoľní a nevráti na svoje miesto, tak je problém za chvíľu nazad. Treba dbať na správne držanie tela, dvíhanie predmetov a pod. Hlavne sa hýbať lebo inak budete na "zázračné" mastičky a lieky vyhadzovať peniaze donekonečna, a to netreba asi zdôrazňovať, že lieky proti bolesti sú návykové.
220870
02.12.11,19:19
Ja vám odporučím fix krém -1.Inak sú tu témy na rozhýbanie krčnej chrbtice.
Pár cvikov .pootvoriť našpúliť ústa tak ako "manekínky" posunúť sánku čo najviac doprava -doľava tzv vykrúcať hubou viackrát opakovať,potom otvoriť ústa čo najviac vyplaziť jazyk opakovať.Nerobím si srandu sú to cviky ktoré ťahajú posilujú svaly ktoré ovládajú krčné stavce.S chrbticou vám masér nepomôže hľadajte vo svojom okolí niekoho čo napráva chrbtice.
ivuliatko
02.12.11,19:34
mimotemy ty kokso fakt Fastum gel je na lekársky predpis... to je čo za kravinu? :D

a inak dobrý je aj Voltaren gél a Voltaren tabletky...

Magistra v lekárni mi to vysvetlila tak, že mnohí ľudia si nečítali príbalovú informáciu, natretí išli na slnko a malo to katastrofické následky, tak to riešili lekárskym predpisom.

http://www.pluska.sk/zdravie/fastum-gel-predpis.html
judita1971
02.12.11,19:50
pred mesiacom sme to riešili u syna - predpísané tabletky proti bolesti, dorsiflex - na uvoľnenie svalstva a molitanový golier s výstužou -
lujza.j
02.12.11,20:12
u mňa vedú tabletky Movalis. /aj na kríže/
Jurivo
02.12.11,20:42
Ja si takéto bolesti liečim sám, ešte som u lekára nebol. Maximálne používam masážne mentolové gély. Keď je to z prechladnutia, tak hlavne kľud na lôžku aspoň pár dní, kým neprejde tá najväčšia bolesť.
luja5
03.12.11,08:47
pred mesiacom sme to riešili u syna - predpísané tabletky proti bolesti, dorsiflex - na uvoľnenie svalstva a molitanový golier s výstužou -
Zdravotnícky molitanový krčný golier považujem za dobrú vec aj v rámci prevencie. Dostala som ho dávnejšie na liečení, kde som bola kvôli značným problémom s krčnou chrbticou. Podľa odporúčania si ho dávam napríklad pri dlhšej ceste autom, v lietadle ..., keď cítim, že môžem zadriemať, aby mi hlava nekvacla, nestuhol krk v prievane, na ramená, ak ich nemám kryté, si pridám aspoň ľahkú šatku ...
Jurivo
03.12.11,15:09
Zdravotnícky molitanový krčný golier považujem za dobrú vec aj v rámci prevencie. Dostala som ho dávnejšie na liečení, kde som bola kvôli značným problémom s krčnou chrbticou. Podľa odporúčania si ho dávam napríklad pri dlhšej ceste autom, v lietadle ..., keď cítim, že môžem zadriemať, aby mi hlava nekvacla, nestuhol krk v prievane, na ramená, ak ich nemám kryté, si pridám aspoň ľahkú šatku ...

Pozor na takéto zdravotné pomôcky. Ak si na ne zvyknete, svaly vám ochabnú a potom už bez nich nebudete môcť urobiť ani krok. Radšej si treba vypestovať prirodzený svalový korzet.
danse
09.12.11,19:32
No mne vyrazne pomohol anatomicky vankus makky (sissel vyrobca), sekavalo ma viackrat doroka a teraz tak dvakrat maximalne:-) A ked uz ma sekne, tak najlepsie su banky v kombinacii s masazou a chce to cas par dni, pomalicky pohybom - natahovanim uvolnujem a ten vankus, ten mi aj pri takomto stave ulavi, jemne to natiahne krcnu chrbticu - to bude tym tvarom ale tiez uvolni, je to taky uplne makucky material, doslova bavlnkovy...