mona091
02.12.11,23:43
preco, v stave nudze, ked neboli lekari, tak nepomahali lekari zo sukromnych nemocnic a sukromnych zariadeni? a tych zariadeni je teda fakt dost,

nemohli tieto sukromne nemocnice pomoct? vsak aj tam idu platby zo zdravotnych poistovni
Stanislav 1975
02.12.11,22:46
preco, v stave nudze, ked neboli lekari, tak nepomahali lekari zo sukromnych nemocnic a sukromnych zariadeni? a tych zariadeni je teda fakt dost,

nemohli tieto sukromne nemocnice pomoct? vsak aj tam idu platby zo zdravotnych poistovni

monka, neviem možno sa mýlim, ale klasické súkromné všeobecné nemocnice u nás neexistujú...- sú súkromné porodnice síce, ale klasická nemocnica ešte nieje žiadna súkromná...,len zdravotné strediská...
mona091
02.12.11,22:49
monka, neviem možno sa mýlim, ale klasické súkromné všeobecné nemocnice u nás neexistujú...- sú súkromné porodnice síce, ale klasická nemocnica ešte nieje žiadna súkromná...,len zdravotné strediská...

napriklad PRO CARE (a aj ine este, ale tato siet, aj s lekarnami, aj s vlastnictvom zdravotnej poistovne je najvacsia)

takze este raz otazka, preco tieto nemocnice nevyplnili nedostatok v nudzovomstave?
Mila123
02.12.11,22:50
lekári zo súkromných ambulancií majú problém slúžiť LSPP (obvodní lekári, resp. prakt. lekári pre dospelých, či pre deti a dorast) a aby mali slúžiť aj UPS???? nemyslím, že by sa dohodli s vedením nemocníc (nemajú zákonnú povinnosť, sú málo platení, resp. za ten plat radšej oddychujú).....
mona091
02.12.11,22:54
a preco tito lekari neboli tercom nevrazivosti obcanov? oni nezlozili prisahu?
Mila123
02.12.11,22:56
a preco tito lekari neboli tercom nevrazivosti obcanov? oni nezlozili prisahu?
pokiaľ viem, títo neštrajkujú......ambulujú.....
mona091
02.12.11,22:59
pokiaľ viem, títo neštrajkujú......ambulujú.....

nestrajkovali ani ti druhi, iba dali vypoved - rozviazanie pracovneho pomeru, co predsa mozu, aj ty mozes predsaodist od zamestnavatela,

ale preco, kedze ich bolo dost, a vznikol akutny nedostatok lekarov, tak nepomohli lekari zo sukromnych nemocnic, pripadne priamo sukromne nemocnice?
Mila123
02.12.11,23:03
vieš ako je to riešené v s,r.o.-čkách ? popr. aj niektorí sú stále FO?????
mona091
02.12.11,23:08
vieš ako je to riešené v s,r.o.-čkách ? popr. aj niektorí sú stále FO?????

teraz som nepochopila, ja som len vnimala utok na lekarov, ktori dali vypovede, a zurivost ludi, ze nemal kto robit, potom nudzovy stav, hladali lekarov, povolavali lekarov,
odvolavali sa na prisahu, a pokial viem, ale o sukromnych nemocniciach a ich lekaroch som nepocula nic, oni nemali povinnost voci obcanom?
tictac7
02.12.11,23:11
a preco tito lekari neboli tercom nevrazivosti obcanov? oni nezlozili prisahu?

...tak, ako tu máš odpovede od Stana1975 a od Mila123 (neviem vyskloňovať - to je hanba) - oni ordinujú ďalej, keď prídeš k nim, všetko funguje....toto ale nie je len o tom, neviem či si sledovala dnešné správy - ale opustiť onkologické a patologické deti?! - tak k tomuto už naozaj nemám slov... Viem, že aj starý človek, aj človek v produktívnom veku, aj adolescent - keď raz potrebuje lekársku pomoc, tak ju potrebuje - nie že by som ich dávala na nižší stupeň dôležitosti.....ale nepostarať sa o deti?!!!!
A preto stále tvrdím - KOLLÁR A JEHO PRISLUHOVAČI SÚ OBYČAJNÍ VYDIERAČI A OD ZAČIATKU IŠLO LEN O PENIAZE A LEKÁRI SA NECHALI ZMANIPULOVAŤ ĽUĎMI, KTORÝM IDE LEN O SVOJ PROSPECH A STOJÍM SI ZA SVOJIM NÁZOROM, KTORÝ SOM TU UŽ VIACKRÁT V INEJ TÉME PREZENTOVALA - UJO KOLLÁR SI ZAPLATIL ZLÚ STRÁNKU - MENO TEJ SPRÁVNEJ JE KLAMSTVO (ak by niekto nevedel - synonymum pre slovíčko LOŽ).....
mona091
02.12.11,23:12
...tak, ako tu máš odpovede od Stana1975 a od Mila123 (neviem vyskloňovať - to je hanba) - oni ordinujú ďalej, keď prídeš k nim, všetko funguje....toto ale nie je len o tom, neviem či si sledovala dnešné správy - ale opustiť onkologické a patologické deti?! - tak k tomuto už naozaj nemám slov... Viem, že aj starý človek, aj človek v produktívnom veku, aj adolescent - keď raz potrebuje lekársku pomoc, tak ju potrebuje - nie že by som ich dávala na nižší stupeň dôležitosti.....ale nepostarať sa o deti?!!!!
A preto stále tvrdím - KOLLÁR A JEHO PRISLUHOVAČI SÚ OBYČAJNÍ VYDIERAČI A OD ZAČIATKU IŠLO LEN O PENIAZE A LEKÁRI SA NECHALI ZMANIPULOVAŤ ĽUĎMI, KTORÝM IDE LEN O SVOJ PROSPECH A STOJÍM SI ZA SVOJIM NÁZOROM, KTORÝ SOM TU UŽ VIACKRÁT V INEJ TÉME PREZENTOVALA - UJO KOLLÁR SI ZAPLATIL ZLÚ STRÁNKU - MENO TEJ SPRÁVNEJ JE KLAMSTVO (ak by niekto nevedel - synonymum pre slovíčko LOŽ).....


a preco teda neisli pacienti do sukromnych nemocnic? tam lekari neboli unaveni, a mohli predsa chorym - vsetkym chorym, predsa pomoct, preco tam neisli pacienti?
mona091
02.12.11,23:14
odpovie mi niekto? lebo fakt tomu nechapem, neviem, aky je rozdiel medzi lekarom a lekarom, preco od jedneho sa vyzaduje nezisstna pomoc, a od druheho nie
tictac7
02.12.11,23:19
a preco teda neisli pacienti do sukromnych nemocnic? tam lekari neboli unaveni, a mohli predsa chorim - vsetkym chorym, predsa pomoct, preco tam neisli pacienti?

...preto, lebo....odkiaľ si?! ...aha, už vidím....tak Ti to vysvetlím - ústavnú starostlivosť (to je tá, čo robí nemocnica) Ti poskytuje nemocnica v rámci Tvojho ZP podľa spádovej oblasti kam patríš (na to je aj článok v Ústave SR a tak - keby si chcela vedieť podrobnejšie, napíš, ale hádam toľko rozumu máš....). Ak chceš niečo iné, teda že ideš do iného kraja (ak to nie je úraz, ktorý sa Ti stal tam), na pracovisko, ktoré je aj v kraji, kde máš bydlisko Ty - tu nastáva problém - musíš si pekne krásne niečo priplatiť .... no a keď ideš na súkromnú kliniku, tak platíš už keď chytíš kľučku.... takže preto tam nešli .... a to dieťa z inkubátora - akoby sa tam asi doplazilo????
mona091
02.12.11,23:22
aha, a to tymto sukromnym nemocniciam neidu platby zo zdravotnej poistovne? tie platby, ktore platime my v povinnych odvodoch? a to ked tu budu a.s.-ky, vtedy uz budeme moct ist k takemuto podnikatelovi? vtedy ked klucku stlacime, tak platit nebudeme?

stale nechapem,
mona091
02.12.11,23:24
...preto, lebo....odkiaľ si?! ...aha, už vidím....tak Ti to vysvetlím - ústavnú starostlivosť (to je tá, čo robí nemocnica) Ti poskytuje nemocnica v rámci Tvojho ZP podľa spádovej oblasti kam patríš (na to je aj článok v Ústave SR a tak - keby si chcela vedieť podrobnejšie, napíš, ale hádam toľko rozumu máš....). Ak chceš niečo iné, teda že ideš do iného kraja (ak to nie je úraz, ktorý sa Ti stal tam), na pracovisko, ktoré je aj v kraji, kde máš bydlisko Ty - tu nastáva problém - musíš si pekne krásne niečo priplatiť .... no a keď ideš na súkromnú kliniku, tak platíš už keď chytíš kľučku.... takže preto tam nešli .... a to dieťa z inkubátora - akoby sa tam asi doplazilo????


a este, ked mi povedlai, ze zavru v nasom meste oddelenie, lebo pre mna bude vyhodnejsie odcestovat 150 km dalej, lebo to bude kvalitne, to je lepsie? dostanem infarkt, objednam taxik, a pocestujem 150 km, tak ako aj to batola?


a mozno tu cestu aj prezijem, hlavne ze budem vo kvalitnom zariadeni?

ale naspat k otazke, preco lekari zo sukromnych nemocnic neisli vypomahat? v stave nudze?
SamuelSK
02.12.11,23:29
sukromny lekar berie nieco do poistovni?

ved ked idem k zubarovi (k inemu sukromnikovy nechodim), tak sa ma ani raz nepytal kde som poisteny - prakticky ani nevie ako sa volam :) len pridem, poviem co mi je, on to opravi, zaplatim hotovostou (lebo dava zlavu 3% ak neplatim kartou) a idem prec :D

preco by taky zubar - sukromnik? bral nieco od ZP ?

ja som si myslel ze on je uplne sam-na-seba = sukromnik..

ci nie? :)
mona091
02.12.11,23:34
sukromny lekar berie nieco do poistovni?

ved ked idem k zubarovi (k inemu sukromnikovy nechodim), tak sa ma ani raz nepytal kde som poisteny - prakticky ani nevie ako sa volam :) len pridem, poviem co mi je, on to opravi, zaplatim hotovostou (lebo dava zlavu 3% ak neplatim kartou) a idem prec :D

preco by taky zubar - sukromnik? bral nieco od ZP ?

ja som si myslel ze on je uplne sam-na-seba = sukromnik..

ci nie? :)


predstav si, ze Pro Care ma zazmluvnene vsetky zdravotne poistovne, ktore mu preplacaju ukony,
a aj sukromni zubari (nie vsetci) maju zmluvy so ZP, a tiez im preplacaju ukony, ty len doplacas,

, skoda ale, ze ty si si nevsimol, ze ZP platia aj sukromnikom, chod do pro caru, a hned ta uvitaju s tym, ze maju zmluvu s kazdou ZP, ale ak sa prepoistis do dovery, tak budes mat aj bonus, v pro care platis za konfort, nie za liecbu,

takze moja otazka je stale nezodpovedana, pozna niekto odpoved?
tictac7
02.12.11,23:36
aha, a to tymto sukromnym nemocniciam neidu platby zo zdravotnej poistovne? tie platby, ktore platime my v povinnych odvodoch? idú vo výške, ktorú sú ZP u nich dohodne, ak ZP chce nulu, tak im nejde nič...a to ked tu budu a.s.-ky, vtedy uz budeme moct ist k takemuto podnikatelovi? toto nie je ich problém, je to problém ZP - inak, celý tento humbuk je problémom vo vedení príslušnej nemocnine a všetkých ZP vtedy ked klucku stlacime, tak platit nebudeme? toto tu bolo pred rokom 1989, donedávna to bolo v Lýbii, je to síce teraz ťažšie, ale ja osobne by som sa k tomu nevracala. stale nechapem,

Aj zubára mám bez príspevku ZP a tam som pani ja - poviem si termín, všetko najskôr prejdeme, potom robí a robí tak (cca 8 rokov tam chodím), že okrem prvých troch rokov, keď musel riešiť staré veci - len čistí kameň....., občas zapálený vačok (prečo nie cez sviatky - je úplne jedno či vianočné alebo veľkonočné - moje zuby vedia, že jednoducho - sú sviatky :-) )... a tak....to len na okraj, keď nevieš, aby si sa aspoň troška do problematiky dostala...
mona091
02.12.11,23:38
neviem, preto sa pytam, ale s urcitostou viem, ze platby so ZP idu aj sukromnikom, takze ak ty vies, vysvetli mi, ale fakty, argumenty, nie len zbozne prianaia, prosim
mona091
02.12.11,23:42
v tejto chvili uz asi fundovanu odpoved nedostanem, viem, ze ja nechapem, ale som si toho aspon vedoma, horsie je, ze nechapu ani ti, co doteraz mi odpovedali, a ani o tom nevedia, tak snad neskor sa dozviem nieco mudrejsie
tictac7
02.12.11,23:45
predstav si, ze Pro Care ma zazmluvnene vsetky zdravotne poistovne, ktore mu preplacaju ukony,
a aj sukromni zubari (nie vsetci) maju zmluvy so ZP, a tiez im preplacaju ukony, ty len doplacas,

, skoda ale, ze ty si si nevsimol, ze ZP platia aj sukromnikom, chod do pro caru, a hned ta uvitaju s tym, ze maju zmluvu s kazdou ZP, ale ak sa prepoistis do dovery, tak budes mat aj bonus, v pro care platis za konfort, nie za liecbu,

takze moja otazka je stale nezodpovedana, pozna niekto odpoved?


no počkaj - riešiš tu konkrétne poskytovateľa, alebo všeobecne?! Odpoveď je stále rovnaká. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má so zdravotnou poisťovňou nejaký zmluvný vzťah, na základe ktorého mu ZP pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti (ale presne špecifikovanej - teda toľko takých odberov moču, takých odberov krvi, rontgonov (neviem tam dať tie dve bodečky na o...), toľko EKG, toľko zasadrovaných končatín, toľko neviem čoho....) preplatí určitý počet Euráčikov. A to čo nie je v zmluve so ZP si pacient platí sám.
Ty sa tu ale rozčuľuješ nad niečim úplne iným. To čo sa tu deje - tomu sa povie Ústavná (alebo Nemocničná) starostlivosť a nie ambulantná. No a táto, pokiaľ mi je známe, v rámci ZP nie je riešená firmou, o ktorej tu Ty šveholíš.... (a tá žeby vedela celé Slovensko zachrániť?!)
mona091
02.12.11,23:51
no počkaj - riešiš tu konkrétne poskytovateľa, alebo všeobecne?! Odpoveď je stále rovnaká. Poskytovateľ zdravotnej starostlivosti má so zdravotnou poisťovňou nejaký zmluvný vzťah, na základe ktorého mu ZP pri poskytnutí zdravotnej starostlivosti (ale presne špecifikovanej - teda toľko takých odberov moču, takých odberov krvi, rontgonov (neviem tam dať tie dve bodečky na o...), toľko EKG, toľko zasadrovaných končatín, toľko neviem čoho....) preplatí určitý počet Euráčikov. A to čo nie je v zmluve so ZP si pacient platí sám.
Ty sa tu ale rozčuľuješ nad niečim úplne iným. To čo sa tu deje - tomu sa povie Ústavná (alebo Nemocničná) starostlivosť a nie ambulantná. No a táto, pokiaľ mi je známe, v rámci ZP nie je riešená firmou, o ktorej tu Ty šveholíš.... (a tá žeby vedela celé Slovensko zachrániť?!)


tak este na chvilku, nudzovy stav je nudzovy stav, dokonca aj medici museli byt v pohotovosti,

ja som sa pytala, preco nepomohli sukromne nemocnice aj so sukromnymi lekarmi

(a este nadviazem, kedze si nacala, sukromne nemocnice robia rychle, kratke a dobre platene ukony od poistovni, drahe ukony - inac povedane nerentabilnych klientov- tych posielaju do statnych narobit dlhy)

zaver: moja otazka nezodpovedana
Paula
02.12.11,23:57
Po odpoveď si treba zájsť na Tebou uvádzané pracoviská :)
Petra Nová
02.12.11,23:59
:D:);)
tictac7
03.12.11,00:01
tak este na chvilku, nudzovy stav je nudzovy stav, dokonca aj medici museli byt v pohotovosti,

ja som sa pytala, preco nepomohli sukromne nemocnice aj so sukromnymi lekarmi

(a este nadviazem, kedze si nacala, sukromne nemocnice robia rychle, kratke a dobre platene ukony od poistovni, drahe ukony - inac povedane nerentabilnych klientov- tych posielaju do statnych narobit dlhy)

zaver: moja otazka nezodpovedana

Tvoja otázka "ja som sa pytala, preco nepomohli sukromne nemocnice aj so sukromnymi lekarmi" bola zodpovedaná mimo tejto témy, teda tvoj "zaver: moja otazka nezodpovedana" je mylný.
Núdzový stav bol vyhlásený na nemocnice, ktoré.....toto nemá význam - keď budeš mať akútny zápal slepého čreva určite sa s ním nedotasíš (ani sanitka Ťa tam nedopraví) do ProCaru - asi toľko....už nemám síl

...už viac neriešim....naštuduj si financovanie jednitlivých typov zdravotníckych zariadení, ich pôsobnosť....a potom tu niečo rieš....
SamuelSK
03.12.11,00:33
ked som za 1 umely zub dal 1300 ci kolko to eur, tak kolko sakra stoji, ak je to len "doplatok" ? :D

aky je potom rozdiel medzi sukromnikom a nesukromnikom?

jediny co som zatial postrehol, okrem ceny je to ze sa ku mne sprava ako k cloveku a dava mi na vyber, plus to, ze sa o mna stara bez toho aby som ho na to musel navadzat.. :)

ale to by ma prekvapilo, ak by za mna dostaval aj od ZP nieco..

EDIT:
ako pozeram, su aj ine zdravotne zariadenia maju "partnerov" poistovne.. cize nieco na tom pravdy isto musi byt..
napr v jednej stoji rocna karta 1800eur, ak je clovek v poistovny X a ak je v poistovni Y tak a 3000eur, co je dost aj rozdiel.

Ale myslim, ze pokial ma clovek na taketo clenske, tak nie je problem si objednat TAXI, ak nie je sanitka na dosah :)
avalik
03.12.11,01:49
tak este na chvilku, nudzovy stav je nudzovy stav, dokonca aj medici museli byt v pohotovosti,

ja som sa pytala, preco nepomohli sukromne nemocnice aj so sukromnymi lekarmi

(a este nadviazem, kedze si nacala, sukromne nemocnice robia rychle, kratke a dobre platene ukony od poistovni, drahe ukony - inac povedane nerentabilnych klientov- tych posielaju do statnych narobit dlhy)

zaver: moja otazka nezodpovedana

nudzovy stav bol vyhlaseny na urcitom uzemi t. j. v konkretnych nemocniciach - a teda sa pracovna povinnost vztahovala len na zamestnancov tzchto nemocnic

medici vykonavaju prax v tychto urcenych nemocniciach - univerzitne/fakultne

sukromne nemocnice ponukli svoje kapacity ... t. j. prijmu pacientov a osetria ak bude treba ... z akeho dovodu by mali zavriet svoje oddelenia a poslat svojich lekarov do inych nemocnic? ved zdravotnu starostlivost poskytuju v svojom zariadeni

co sa tyka sukromnych poliklinik, ambulancii - znacne mnozstvo lekarov, lekarov pedagogov, doktorandov .... ma v danych nemocniciach ciastocne uvazky ... a teda stale ide fyzicky o tu istu osobu

je to trochu jasnejsie?
trevize
03.12.11,04:56
konkretny pripad. sused mal ist na operaciu...neoperovalo sa. skusil ist do sukromnej a tam ho nevzali aj keby si to zaplatil. dovod? kolegialita k strajkujucim.

predpokladam, ze je to ako napisala 1dara....fyzicky moze ist o tie iste osoby
Pikoška
03.12.11,05:40
Včera slúžiaci lekári prosili kolegov, aby prišli na pomoc. V službe boli viac ako 48 hodín a kolabovala aj urgentná starostlivosť.
Prosila aj premiérka. A oni, záchrancovia životov boli hluchí a slepí. Cynizmus, arogancia, drzosť, ak už im bolo ľahostajné, že onkologické detičky nechali bez odbornej pomoci. Všetci by mali skončiť za mrežami, a Kollár doživotne!!!!!!!!!!
Dáša_
03.12.11,06:37
(a este nadviazem, kedze si nacala, sukromne nemocnice robia rychle, kratke a dobre platene ukony od poistovni, drahe ukony - inac povedane nerentabilnych klientov- tych posielaju do statnych narobit dlhy)


Syn potreboval očnú operáciu. Najskôr sme boli na Kramároch v štátnej. Vraj u najväčšieho odborníka na sk na tieto veci. Áno, jasne, ale hospitalizácia musí byť 4 dni.
Nakoľko sme hospitalizáciu nechceli, tak sme išli k súkromnej lekárke. Tá ho operovala a napodiv, domov sme mohli ísť ten istý deň. Nakoľko je syn trochu problémový, neoperovala ho vo vlastnom zariadení, ale normálne v nemocnici. Takže nebol žiaden rozdiel v prístrojoch... A vlastne sme ani nič nepriplácali.
Toľko k tomu, že súkromné nemocnice robia krátke a dobre platené úkony. A štátne len tie slabo platené úkony. Úkon bol úplne rovnaký. Rozdiel bol akurát v čase, ktorý sme mali stráviť v nemocnici "za štátne".
pepsikova
03.12.11,06:45
..už som včera písala o dvoch tvárach lekárov...jedna pani doktorka, pracujúca v nemocnici-v nemocnici štrajkuje,ale dohodou pracuje v inej nemocnici (pod ,viete čím),a tam neštrajkuje, prečo asi?..lebo odmena za prácu sa jej páči......a takí sú, myslím, aj tí ostatní, teda väčšina má dva príjmy, nuž ak už raz pichli do h**na, budú v ňou sedieť, ale však o nič neprídu, zarobia inde....možno si mysleli, že štát to do takého extrému nenechá dôjsť a splní hajzlíkove podmienky, očividne sa mýlili všetci dokopy...štát jednoducho nemá...a to podľa môjho názoru povolil dosť...(ešte som dnes nečítala správy, neviem, ako sa včera dohodli)...
.....no a lekári zo súkromných nemocníc-načo by šli, majú svoje služby a tiež sa mohli slobodne rozhodnúť, či do výpovedí pôjdu, alebo nie, ale asi nepotrebujú,lebo sú spokojní.....pretože toto nebol problém všetkých lekárov na Slovensku...
...a len tak okolo, ja chodím do súkromného ústavu, kde mám vlastnú evidenčnú kartu a nikdy som nič neplatila a som spokojná aj s vyšetrením, aj s prístupom lekára......a aj náš zubár, súkromník,vždy pýta kartičku poistenca, lebo základné úkony mu prepláca poisťovňa...no a že nezaplatí zlatý zub-nuž,to je nadštandard...


..no a po prečítaní správ- všetci lekári sa vrátia do svojich oddelení a do svojich funkcií....uf!...veru niečo nieje v poriadku so zákonníkom práce...tak uvažujem, človek, ak dá výpoveď v práci po neviemkolkých rokoch a potom sa zrazu na svoje miesto chce vrátiť, má nárok na všetky výhody, ktoré mu vyplývajú tak, ako dlhoročnému zamestnancovi?..nemal by dostať plat ako začiatočník-však sám dal výpoveď...neviem, nerozumiem tomu, len nahlas uvažujem...a nejdem rýpať, nech idú konečne robiť sviniari hnusní...
...aký budú mať postoj pacienti k lekárovi, ktorý dokázal nechať v štichu pacienta?..neviem..
Pikoška
03.12.11,07:19
To Silvernola:
Ak Ty budeš štrajkovať, a neprídeš do školy, tak sa Tvoje učivo detičky doučia doma. A potom im naplieskaš testy, aby si ich domácu prácu oklasifikovala. Ale ak lekár slúžiaci 48 hodín má účinne pôsobiť na onkologickom oddelení detí, ktoré to majú často zrátané a už ide o to, zmierniť ich bolesť, tak ja to osobne považujem za zločin, ak lekár k nemu nepríde. Tvoj názor neužitočným za môj názor ma znepokojil, ale nenas..l. Ja neustále tvrdím, že učiteľ bol kedysi pojem. KEDYSI!!!! A česť výnimkám.
pepsikova
03.12.11,07:32
...a dodám, že nie každý lekár je lekár všade...už to hovoril aj nejaý riaditeľ nemocnice, chirurg predsa nebude na očnom len preto, že je lekár...nerozumie očiam a ako figurku ho tam nepotrebujú..tak isto na urgente nebude gynekológ..to je hádam jasné aj laikovi..takže treba aj toto rozlíšiť...no a neonatológ-to už je svinstvo, ak nechá malých pacientov bez svojej ochrany na verímboha...to chce aj kus drzosti..no ale čo už, bude to mať viac zaplatené, nuž-čo?..detičky menej trpieť nebudú...a on svedomie a česť nemá..ja asi toľko...


..a podľa mňa "neužitočné" by sa mali v takejto téme zrušiť...nie sme odborníci, mali by sme rešpektovať názor tých druhých...
LubosP
03.12.11,08:07
mona - lekari z Procaru nie su schopni nahradit strajkujucich, lebo su to cisto ambulantni lekari a problem je momentalne s nemocnicnymi, hlavne operujucimi, myslim si ze tito ambulantni lekari nemaju momentalne potrebnu prax na operacie a pod. a toto je hlavne problem v nemocniciach ze nema kto operovat
ak sa mylim opravte ma
Silvernola
03.12.11,08:46
Vieš aký je rozdiel medzi taktikou a stratégiou? Asi nie. Lekári nebojujú len za svoje platy, (ako sa nám do hláv snažia natlačiť masmédiá a vláda), ale aj za to, aby pacienta nemusel ošetrovať (tvojimi slovami) lekár slúžiaci 48 hodín. Ako taký unavený lekár má účinne pôsobiť a neurobiť pri tom chybu? Ako sa budeš ohlasovať, ak takýto lekár poškodí tvoje dieťa?!
Asi patríš k ľuďom, ktorí vidia len jednu stranu mince a len teraz a len seba.
Ja do toho vidím aj ako pacient, aj poznám pomery v zdravotníctve a PODPORUJEM LEKÁROV.
Dáša_
03.12.11,09:22
Vieš aký je rozdiel medzi taktikou a stratégiou? Asi nie. Lekári nebojujú len za svoje platy, (ako sa nám do hláv snažia natlačiť masmédiá a vláda), ale aj za to, aby pacienta nemusel ošetrovať (tvojimi slovami) lekár slúžiaci 48 hodín. Ako taký unavený lekár má účinne pôsobiť a neurobiť pri tom chybu? Ako sa budeš ohlasovať, ak takýto lekár poškodí tvoje dieťa?!
Asi patríš k ľuďom, ktorí vidia len jednu stranu mince a len teraz a len seba.
Ja do toho vidím aj ako pacient, aj poznám pomery v zdravotníctve a PODPORUJEM LEKÁROV.

Vieš, ono paradoxne môže byť problém niekde inde - v počte pacientov. U nás sme si zrazu zvykli, že s každou blbosťou sa uháňa na pohotovosť, najlepšie je rovno hospitalizovať. A keď hospitalizovať, tak minimálne 5 dní. Prvy deň sa pacient príjme, druhý sa rozhodne, aké vyšetrenia urobiť, v stredu sa obsolvujú, vo štvrtok vyhodnotia a v piatok pustia domov. Aj keď mnohé z toho sa dá urobiť za 24 hodín. A keď nebudú musieť okolo 3/4 pacientov obiehať po vizitách, možno budú mať viac času aj na iné veci.

Alebo si zober takú pôrodnicu. Na jednej strane sa tvária, že musia byť pri každom pôrode - áno dobre, v noci až tak moc nemusia, ani k zdrogovaným, ani k bezdomovcom, rómkam... Tam pustia aj asistentky. Ale pri ostatných aj úplne fyzilogických musia byť... http://tehotenstvo.rodinka.sk/rodime/humanizacia-porodnictva/otvorene-listy-ministrovi-zdravotnictva-na-podporu-cinnosti-porodnych-asistentiek/

Alebo predpisy, ktoré tvrdohlavo určujú, že žena musí byť po pôrode 5x24 hodín v nemocnici aj s bábätkom. Aj keď sú uplne zdraví, obaja. Vraj sa čaká, aby sa dieťa mohlo zaočkovať proti TBC (ale ak som dobre počula, už sa nebude očkovať plošne).
Keby bolo menej žien v pôrodniciach, aj by bolo viac miesta, aj lekari by boli menej zaťažení.
Ke´d sú v zahraničí celkom bežné ambulantné pôrody, tak neverím, že ženy u nás sú odkázané na hospitalizáciu... Že by to po 3 dňoch nezvládli. Samozrejme, sú aj problematické prípady. Ale aj keď by ich bolo 50%, tak stále by to bola úspora.
Pikoška
03.12.11,09:29
Vieš aký je rozdiel medzi taktikou a stratégiou? Asi nie. Lekári nebojujú len za svoje platy, (ako sa nám do hláv snažia natlačiť masmédiá a vláda), ale aj za to, aby pacienta nemusel ošetrovať (tvojimi slovami) lekár slúžiaci 48 hodín. Ako taký unavený lekár má účinne pôsobiť a neurobiť pri tom chybu? Ako sa budeš ohlasovať, ak takýto lekár poškodí tvoje dieťa?!
Asi patríš k ľuďom, ktorí vidia len jednu stranu mince a len teraz a len seba.
Ja do toho vidím aj ako pacient, aj poznám pomery v zdravotníctve a PODPORUJEM LEKÁROV.Ja Tvoj názor rešpektujem, a mincu, každú jednu obraciam v týchto časoch zo všetkých strán. V reči Tvojho kmeňa je to boj principiálny. Hlavne, že urobili Slovensku ostudu pred celým svetom, hlavne, že v noci sa nehanbili pristúpiť aj na tých judášskych tristo Eur, ktoré sa im málili. Keď vodič na diaľnici neposkytne pomoc pri nehode, zvŕta sa na súdoch do nemoty. Títo felčiari, tzv. lekári nielenže zneužili svojich kolegov na vypisovanie PN, ale zneužili aj tých, čo za nich makali na oddeleniach. Vieš si predstaviť, že by tam neostali? Tak potom vyznávaš eutanáziu. A veľa ku nej nechýbalo. Takže tak. Rovnako som pacient a rovnako mám známych lekárov. Ale tí makali ako fretky pri pacientoch. Pekný deň a nemrač sa, úsmev lieči. Aj keď sa Hyppokrat v hrobe obracia.
Pikoška
03.12.11,09:35
...a dodám, že nie každý lekár je lekár všade...už to hovoril aj nejaý riaditeľ nemocnice, chirurg predsa nebude na očnom len preto, že je lekár...nerozumie očiam a ako figurku ho tam nepotrebujú..tak isto na urgente nebude gynekológ..to je hádam jasné aj laikovi..takže treba aj toto rozlíšiť...no a neonatológ-to už je svinstvo, ak nechá malých pacientov bez svojej ochrany na verímboha...to chce aj kus drzosti..no ale čo už, bude to mať viac zaplatené, nuž-čo?..detičky menej trpieť nebudú...a on svedomie a česť nemá..ja asi toľko...


..a podľa mňa "neužitočné" by sa mali v takejto téme zrušiť...nie sme odborníci, mali by sme rešpektovať názor tých druhých...Pepsi, to neužitočné osobne pre mňa je najužitočnjšie:) Aspoň lepšie poznáš Who is who!!!!!!!
mona091
03.12.11,10:10
Tvoja otázka "ja som sa pytala, preco nepomohli sukromne nemocnice aj so sukromnymi lekarmi" bola zodpovedaná mimo tejto témy, teda tvoj "zaver: moja otazka nezodpovedana" je mylný.
Núdzový stav bol vyhlásený na nemocnice, ktoré.....toto nemá význam - keď budeš mať akútny zápal slepého čreva určite sa s ním nedotasíš (ani sanitka Ťa tam nedopraví) do ProCaru - asi toľko....už nemám síl

...už viac neriešim....naštuduj si financovanie jednitlivých typov zdravotníckych zariadení, ich pôsobnosť....a potom tu niečo rieš....

- ja som vnimala, ako prosili lekarov - vsetkych o pomoc,
a nechapem, preco nepomahalai lekari so sukromnych nemocnic, pripadne, preco tieto nemocnice priamo neposkytli svoje kapacity,

takze aj ked viac neriesis, toto nebol argument, iba konstatovanie, ze sukromne nemocnice nemusia pomahat, lebo nie su statne, aj ked maju tiez preplacanie ukonov zo statneho
mona091
03.12.11,10:14
ked som za 1 umely zub dal 1300 ci kolko to eur, tak kolko sakra stoji, ak je to len "doplatok" ? :D

aky je potom rozdiel medzi sukromnikom a nesukromnikom?

jediny co som zatial postrehol, okrem ceny je to ze sa ku mne sprava ako k cloveku a dava mi na vyber, plus to, ze sa o mna stara bez toho aby som ho na to musel navadzat.. :)

ale to by ma prekvapilo, ak by za mna dostaval aj od ZP nieco..

EDIT:
ako pozeram, su aj ine zdravotne zariadenia maju "partnerov" poistovne.. cize nieco na tom pravdy isto musi byt..
napr v jednej stoji rocna karta 1800eur, ak je clovek v poistovny X a ak je v poistovni Y tak a 3000eur, co je dost aj rozdiel.

Ale myslim, ze pokial ma clovek na taketo clenske, tak nie je problem si objednat TAXI, ak nie je sanitka na dosah :)



vidis to prilahko, ide o to , aby pacient nebol odkazany na taxik, alebo platbu nad jeho pomery, len ci vsak v jeho blizkosti takuto moznost bude mat
mona091
03.12.11,10:16
nudzovy stav bol vyhlaseny na urcitom uzemi t. j. v konkretnych nemocniciach - a teda sa pracovna povinnost vztahovala len na zamestnancov tzchto nemocnic

medici vykonavaju prax v tychto urcenych nemocniciach - univerzitne/fakultne

sukromne nemocnice ponukli svoje kapacity ... t. j. prijmu pacientov a osetria ak bude treba ... z akeho dovodu by mali zavriet svoje oddelenia a poslat svojich lekarov do inych nemocnic? ved zdravotnu starostlivost poskytuju v svojom zariadeni

co sa tyka sukromnych poliklinik, ambulancii - znacne mnozstvo lekarov, lekarov pedagogov, doktorandov .... ma v danych nemocniciach ciastocne uvazky ... a teda stale ide fyzicky o tu istu osobu

je to trochu jasnejsie?

trochu si sa priblizial, az na to, ze lekari zo sukromnych nemocnic neisli po svojej ambulantnej sluzbe pomahat do ohrozenych nemocnic, ale si isli domov oddychnut, a tu v tomto nemam jasno, a vonkoncom som nevidela, ze by sukromne nemocnce prijimali neklietov, a preto sa pytam
mona091
03.12.11,10:18
konkretny pripad. sused mal ist na operaciu...neoperovalo sa. skusil ist do sukromnej a tam ho nevzali aj keby si to zaplatil. dovod? kolegialita k strajkujucim.

predpokladam, ze je to ako napisala 1dara....fyzicky moze ist o tie iste osoby

aka lojalita????
- po prve, lekari nestrajkovali
- po druhe, ten lekar neskladal prisahu??
- po tretie, este viac si ma zamotal
mona091
03.12.11,10:20
Syn potreboval očnú operáciu. Najskôr sme boli na Kramároch v štátnej. Vraj u najväčšieho odborníka na sk na tieto veci. Áno, jasne, ale hospitalizácia musí byť 4 dni.
Nakoľko sme hospitalizáciu nechceli, tak sme išli k súkromnej lekárke. Tá ho operovala a napodiv, domov sme mohli ísť ten istý deň. Nakoľko je syn trochu problémový, neoperovala ho vo vlastnom zariadení, ale normálne v nemocnici. Takže nebol žiaden rozdiel v prístrojoch... A vlastne sme ani nič nepriplácali.
Toľko k tomu, že súkromné nemocnice robia krátke a dobre platené úkony. A štátne len tie slabo platené úkony. Úkon bol úplne rovnaký. Rozdiel bol akurát v čase, ktorý sme mali stráviť v nemocnici "za štátne".

na tvojom pripade by sa dalo uz rozoberat hospodareenie nemocnic, kontrolny mechanizmus atd, a bez zmeny na podnikatelsky subjekt

- a tiez si to mozme porovnat, kedy po roznych operaciach, ci porodoch klienti su na druhy den doma zo sukromnych nemocnic, ale to je uz ina tema
mona091
03.12.11,10:21
Včera slúžiaci lekári prosili kolegov, aby prišli na pomoc. V službe boli viac ako 48 hodín a kolabovala aj urgentná starostlivosť.
Prosila aj premiérka. A oni, záchrancovia životov boli hluchí a slepí. Cynizmus, arogancia, drzosť, ak už im bolo ľahostajné, že onkologické detičky nechali bez odbornej pomoci. Všetci by mali skončiť za mrežami, a Kollár doživotne!!!!!!!!!!

a preco nepomohli lekari z inych zariadeni?????
ňich netreba za to odstrelit?
mona091
03.12.11,10:23
mona - lekari z Procaru nie su schopni nahradit strajkujucich, lebo su to cisto ambulantni lekari a problem je momentalne s nemocnicnymi, hlavne operujucimi, myslim si ze tito ambulantni lekari nemaju momentalne potrebnu prax na operacie a pod. a toto je hlavne problem v nemocniciach ze nema kto operovat
ak sa mylim opravte ma

tak a to sa mylis, nie len, ze tam maju skusenych operaterov a iynch specialistov, maju dokonca vybavenie na jedno - dvojdnove operacie,
avalik
03.12.11,10:24
trochu si sa priblizial, az na to, ze lekari zo sukromnych nemocnic neisli po svojej ambulantnej sluzbe pomahat do ohrozenych nemocnic, ale si isli domov oddychnut, a tu v tomto nemam jasno, a vonkoncom som nevidela, ze by sukromne nemocnce prijimali neklietov, a preto sa pytam

mam taky dojem, ze ty poznas odpoved ... naco bola zalozena tato tema? mas nejaky problem so sukromnymi poskytovatelmi zdravotnych sluzieb?

kde mas istotu, ze si sli domov oddychnut? to ti vsetci lekari (sukromnici) podavaju hlasenia o svojom pohybe?

reakcia na zvyraznene: sukromne poistovne su povinne ti "ukazovat" prijem pacientov? ... to ze si nieco neviedela este neznamena, ze neexistuje :)
mona091
03.12.11,10:36
mam taky dojem, ze ty poznas odpoved ... naco bola zalozena tato tema? mas nejaky problem so sukromnymi poskytovatelmi zdravotnych sluzieb?

kde mas istotu, ze si sli domov oddychnut? to ti vsetci lekari (sukromnici) podavaju hlasenia o svojom pohybe?

reakcia na zvyraznene: sukromne poistovne su povinne ti "ukazovat" prijem pacientov? ... to ze si nieco neviedela este neznamena, ze neexistuje :)

trafila si skoro presne,
ano, mam problem,

mam problem s tym, ze sa tu cely cas riesia lekari, a aj to len z jedneho pohladu, kedy jeden lekar v case nudze musi pomahat, aj ked nespal dva dni, druhy lekar uz nemusi pomahat, lebo si ma oddychnut, ale hlavny problem,
ako sa prerozdeluju nase povinne odvody, to sa neriesi,
ze nase povinne odvody, ktore su urcene na starosltivost, tak tie sa rozdelia tak, aby z nich ostal este aj zisk pre akcionarov zdravotnych poistovni,
a preto som sa pytala, aby som pochopila, preco ludia chcu, aby so svojich odvodov zdravotne poistovne naplanovali svoj zisk, a zi zvyskom nakladali ako nakladaju, napriklad aj tym, ze rozhodnu, kolko infarktov moze v danom mesiaci postihnut ludi,

a vidim, ze nielenze nechapem pointu, preco na povinne odvody nie je spravca ale akciovka s ucelom tvorenia zisku, ale nechapem, preco ludom to nevadi, a vrhnu sa na lekarov (ktorych samozrejme treba riesit, ale az ked by boli vyriesenie hlavnejsie principy)
buchač
03.12.11,10:50
trafila si skoro presne,
ano, mam problem,

mam problem s tym, ze sa tu cely cas riesia lekari,
...
...
...ktorych samozrejme treba riesit, ale az ked by boli vyriesenie hlavnejsie principy)

...nerieš ...trafí ŤA ...

...nevyriešiš aj tak ...

...šak len počkajme , čo sa bude riešiť v budúcnosti ................kua , to budú problémy .....:confused:...a nie iba v zdravotníctve ...:eek:

Voľakedy bola situácia taká , aká bola ...niekedy som si len tak pomyslel ..." jak dobre , že nás sa to netýka ..."....a ajhľa , že ako ???....čistý Nostradamus zo mňa ....
Len sa obávam , aby sa aj tie moje iné vízie nenaplnili ....
alaya1
03.12.11,10:53
teraz som nepochopila, ja som len vnimala utok na lekarov, ktori dali vypovede, a zurivost ludi, ze nemal kto robit, potom nudzovy stav, hladali lekarov, povolavali lekarov,
odvolavali sa na prisahu, a pokial viem, ale o sukromnych nemocniciach a ich lekaroch som nepocula nic, oni nemali povinnost voci obcanom?

No ved oni pracovali na svojom posobisku, nedali vypovede, nestrajkovali, neboli na akoze PN!!
mona091
03.12.11,11:00
No ved oni pracovali na svojom posobisku, nedali vypovede, nestrajkovali, neboli na akoze PN!!

v noci predsa nepracovali, takze kludne mohli v noci pomahat a na dalsi den pokracovat v ambulante, presne tak, ako aj lekari v statnych,

- alebo mi z toho vyplyva, ze vsetci podme do sukromnych, platme, platme, platme, a fakt nam netreba statne
alaya1
03.12.11,11:05
To si ako predstavujes? Mali vziat plast a pod ho, som tu - ambulujem, ordinujem, operujem...preboha, ved to ma nejaky postup, nie? Poziadal ich niekto? A ver mi, napr. moja dcera chodi v BA do sukromnej nemocnice, zaplati si 100 eur rocne. Nikdy nikde necaka, su k nej mili, vsetko jej vysvetlia, spravaju sa k nej uctivo. nemusela ani raz dat ani kavu, nie to peniaze. Nechodi len na preventivy, ma vazne problemy. Takze, ak spocitas, kolko zaplati na uplatkoch a vsimnych, co je samozrejme, aj ked mozes oponovat, ze nemusi, tak je v pluse.
trisestri
03.12.11,11:08
velmi vyztizny clanok,ak sa vam paci podporte na vybrali sme http://moje.hnonline.sk/node/9025
sito
03.12.11,11:13
Myslím si, že lekár, ktorý si zariadil súkromnú ordináciu sa zaujíma o to, aby prežil. Ak neprežijú jeho pacienti s čoho bude žiť? Nie je podstatné. Ako budú jeho pacienti žiť, keď prestane žiť. A vôbec nejde o to, či je to Žid, Kresťan, Moslim, Budhista, Komunista, Demokrat ...

Je jedno aké, ČI! Lekár, nie je pekár, ale človek potrebuje pre život obidvoch, ale aj tak sa nakoniec postará o oboch, funebrák! Kto sa postará o funebráka?

Že by ži vo t?

:);)
mona091
03.12.11,11:17
velmi vyztizny clanok,ak sa vam paci podporte na vybrali sme http://moje.hnonline.sk/node/9025

- len ci to vacsina chape..

lebo mne sa zda, ze povedomie je take,

- povinne platit odvody pod hrozbou trestneho cinu
- povinne priplacat priamo, pod hrozbou prezitia
- a navrhujem, zvysit povinne odvody, aby ZP mohli trosku zvysit svoj zisk, a mozno trochu zvysia aj limity, a mozno aj lekarom priplatia

a moj zaver, hlavou mur neprebijem, som nechapava, a radsej si idem sporit pre pripad, aby som mohla zaplatit za vsutp do nemocnice, ak nahodou ma trafi slak
sito
03.12.11,11:43
- len ci to vacsina chape..

lebo mne sa zda, ze povedomie je take,

- povinne platit odvody pod hrozbou trestneho cinu
- povinne priplacat priamo, pod hrozbou prezitia
- a navrhujem, zvysit povinne odvody, aby ZP mohli trosku zvysit svoj zisk, a mozno trochu zvysia aj limity, a mozno aj lekarom priplatia

a moj zaver, hlavou mur neprebijem, som nechapava, a radsej si idem sporit pre pripad, aby som mohla zaplatit za vsutp do nemocnice, ak nahodou ma trafi slak

A tebe o tom nehovorili? Že si povinná, ak si nesplníš povinnosť, budeš vinná!? No, život nie je pravda, riadna svinaaaaa, je to. Preto dochtorov obchádaj, na funebráka sa spoliehaj. Život nie je to čo chceme, ale to čo máme. Život neobmedzil ani ČÍNSKY MÚR, ale život pôsobí aj a ten múr, každý múr.
katalóg
03.12.11,12:33
Dobrý deň všetkým.
Ja by som chcela veľmi poprosiť diskutujúcich, ak si to môžem dovoliť, aby kto chce diskutoval, kto nie, nech neuzatvára zbytočne túto v poradí druhú tému na daný spoločenský problém.
Ak niekto z troch už raz zatvoril tému a ďalej diskutoval v kaviarni, a ako vidím ani teraz nezostal chladným a podpísal sa už druhýkrát, tak to pokladám za nie veľmi ohľaduplné.
Nesedíme v škole, ani v orchestri pod taktovkou dirigenta.
Ďakujem.
mona091
03.12.11,12:38
- asi su za to plateni :) (alebo len chcu mat posledne slovo, ach ta tolerancia k inym nazorom )
alaya1
03.12.11,12:58
- ja som vnimala, ako prosili lekarov - vsetkych o pomoc,
a nechapem, preco nepomahalai lekari so sukromnych nemocnic, pripadne, preco tieto nemocnice priamo neposkytli svoje kapacity,

takze aj ked viac neriesis, toto nebol argument, iba konstatovanie, ze sukromne nemocnice nemusia pomahat, lebo nie su statne, aj ked maju tiez preplacanie ukonov zo statneho
Pokial ja viem a pocuvala som pozorne, ziadali a potom prosili lekarov, aby sa vratili do nemocnic .....tych, ktori tam mali byt a neboli....
alaya1
03.12.11,13:01
Syn potreboval očnú operáciu. Najskôr sme boli na Kramároch v štátnej. Vraj u najväčšieho odborníka na sk na tieto veci. Áno, jasne, ale hospitalizácia musí byť 4 dni.
Nakoľko sme hospitalizáciu nechceli, tak sme išli k súkromnej lekárke. Tá ho operovala a napodiv, domov sme mohli ísť ten istý deň. Nakoľko je syn trochu problémový, neoperovala ho vo vlastnom zariadení, ale normálne v nemocnici. Takže nebol žiaden rozdiel v prístrojoch... A vlastne sme ani nič nepriplácali.
Toľko k tomu, že súkromné nemocnice robia krátke a dobre platené úkony. A štátne len tie slabo platené úkony. Úkon bol úplne rovnaký. Rozdiel bol akurát v čase, ktorý sme mali stráviť v nemocnici "za štátne".

A este si zabudla napisat, ze na rozdielnej profesionalnej urovni a rozdielnom pristupe k pacientovi.
mona091
03.12.11,13:05
Pokial ja viem a pocuvala som pozorne, ziadali a potom prosili lekarov, aby sa vratili do nemocnic .....tych, ktori tam mali byt a neboli....

- preto pridu do nasich nemocnic pomoct bratia z ciech, co?
mona091
03.12.11,13:11
vodca textu príspevku: Dáša_ http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost-right.png (http://www.porada.sk/181605-len-tak-lekari-zo-sukromnych-nemocnic-post1908889.html#post1908889)
Syn potreboval očnú operáciu. Najskôr sme boli na Kramároch v štátnej. Vraj u najväčšieho odborníka na sk na tieto veci. Áno, jasne, ale hospitalizácia musí byť 4 dni.
Nakoľko sme hospitalizáciu nechceli, tak sme išli k súkromnej lekárke. Tá ho operovala a napodiv, domov sme mohli ísť ten istý deň. Nakoľko je syn trochu problémový, neoperovala ho vo vlastnom zariadení, ale normálne v nemocnici. Takže nebol žiaden rozdiel v prístrojoch... A vlastne sme ani nič nepriplácali.
Toľko k tomu, že súkromné nemocnice robia krátke a dobre platené úkony. A štátne len tie slabo platené úkony. Úkon bol úplne rovnaký. Rozdiel bol akurát v čase, ktorý sme mali stráviť v nemocnici "za štátne".



A este si zabudla napisat, ze na rozdielnej profesionalnej urovni a rozdielnom pristupe k pacientovi.

a este zabudla napisat, ze pri vyuziti zariadenia statnej nemocnice mala tato sukromna lekarka zaplatene, tento ukon urcite nerobila zadarmo,
Pikoška
03.12.11,13:21
- preto pridu do nasich nemocnic pomoct bratia z ciech, co?Bratia z Čiech nám prídu pomôcť preto, lebo tí naši prepracovaní rebeli sú všetci PN. Počúvajúc dnešných politikov a odborníkov som však postrehla jednu múdru, pravdivú, naliehavú a urgentnú požiadavku.
ŠTANDARTIZÁCIU ÚČTOVNÍCTVA!!! Ak sa tak stane, až to bude prúser Slovenska, ak sa skontrolujú všetky účtovníctva, aj zdravotníkov a zdravotníckych zariadení, a dodania sa všetky ich nedaňové, fiktívne nákladové položky. Dúfam, že na stránke účtovníkov nie som mimo témy, a teším sa, až sa z tých milonových strát stanú objektívne zisky a prašulky si užijú aj detičky na onkológii pomocou lepších prístrojov, a lepšie zaplatených lekárov. Aj tých nenásytných absentujúcich felčiarov.
avalik
03.12.11,13:27
trafila si skoro presne,
ano, mam problem,

mam problem s tym, ze sa tu cely cas riesia lekari, a aj to len z jedneho pohladu, kedy jeden lekar v case nudze musi pomahat, aj ked nespal dva dni, druhy lekar uz nemusi pomahat, lebo si ma oddychnut, ale hlavny problem,
ako sa prerozdeluju nase povinne odvody, to sa neriesi,
ze nase povinne odvody, ktore su urcene na starosltivost, tak tie sa rozdelia tak, aby z nich ostal este aj zisk pre akcionarov zdravotnych poistovni,
a preto som sa pytala, aby som pochopila, preco ludia chcu, aby so svojich odvodov zdravotne poistovne naplanovali svoj zisk, a zi zvyskom nakladali ako nakladaju, napriklad aj tym, ze rozhodnu, kolko infarktov moze v danom mesiaci postihnut ludi,

a vidim, ze nielenze nechapem pointu, preco na povinne odvody nie je spravca ale akciovka s ucelom tvorenia zisku, ale nechapem, preco ludom to nevadi, a vrhnu sa na lekarov (ktorych samozrejme treba riesit, ale az ked by boli vyriesenie hlavnejsie principy)

ahaa, tak asi by bol vhodnejsi nazov temy zdravotne poistovne a poskytovatelia zdravotnej starostlivosti

to, ci bolo spravne, ze sa vlada rozhodla vyhlasit nudzovy stav na urcitom uzemi, tu nechcem rozoberat - v tom nemaju jasno ani pravnici

co sa tyka zdravotnych poistovni - mne sa taktiez nepaci, ze tieto poistovne mozu mat zisk.
podla mna by mala byt len jedna - statna poistovna, s urcenim presnych pravidiel, na ktore lekarske vykony a sluzby sa pouziju odvody zo zdravotneho poistenia. ostatne vykony a sluzby nech sa riesia komercnym pripoistenim.
Petra Nová
03.12.11,14:42
nestrajkovali ani ti druhi, iba dali vypoved - rozviazanie pracovneho pomeru, co predsa mozu, aj ty mozes predsaodist od zamestnavatela,


teraz som nepochopila, ja som len vnimala utok na lekarov, ktori dali vypovede, a zurivost ludi, ze nemal kto robit, potom nudzovy stav, hladali lekarov, povolavali lekarov,
odvolavali sa na prisahu, a pokial viem, ale o sukromnych nemocniciach a ich lekaroch som nepocula nic, oni nemali povinnost voci obcanom?
ale preco, kedze ich bolo dost, a vznikol akutny nedostatok lekarov, tak nepomohli lekari zo sukromnych nemocnic, pripadne priamo sukromne nemocnice?

predstav si, ze Pro Care ma zazmluvnene vsetky zdravotne poistovne, ktore mu preplacaju ukony,a aj sukromni zubari (nie vsetci) maju zmluvy so ZP, a tiez im preplacaju ukony, ty len doplacas,
, skoda ale, ze ty si si nevsimol, ze ZP platia aj sukromnikom, chod do pro caru, a hned ta uvitaju s tym, ze maju zmluvu s kazdou ZP, ale ak sa prepoistis do dovery, tak budes mat aj bonus, v pro care platis za konfort, nie za liecbu,takze moja otazka je stale nezodpovedana, pozna niekto odpoved?

- ja som vnimala, ako prosili lekarov - vsetkych o pomoc,
a nechapem, preco nepomahalai lekari so sukromnych nemocnic, pripadne, preco tieto nemocnice priamo neposkytli svoje kapacity,
Čítam a čítam, a to čo čítam, nechcem tomu veriť. Pýtaš sa aj odpovedáš si sama. Tak aj ja skúsim opýtať.
Koľko je na Slovensku súkromných nemocníc? A aká je ich lôžková kapacita? Koľko lekárov tam pracuje a s akou špecializáciou? Ja som našla dve. Jednu v Košiciach a jednu v Bratislave. Tá v Bratislave má 28 lôžok, tak sa pýtam, koľko slúži lekárov pri tých 28 lôžkach? Najväčšia je asi tá v Košiciach, aj keď som sa dočítala, že má niečo vyše 900 zamestnancov, ktovie, koľko je z toho lekárov- anesteziológov a chirurgov,gynekológov, ktorí najviac chýbali. V Košiciach vôbec nebol vyhlásený stav núdze, v Bratislave áno. Ale aj v Trenčíne, Žiline, v Liptovskom Mikuláši, Banskej Bystrici, atď. Lekári z ktorých súkromných nemocníc tam mali zastúpiť svojich štátnych kolegov, ktorí si vydupávali platy??? Skús ale uviesť konkrétne, keď si s takou argumentáciou začala. Potom aj budeme vedieť o čom hovoríme. Lebo dosiaľ je to o ničom, aspoň podľa mňa, Ak si založila tému s odôvodnením, prečo nepomáhajú súkromní lekári.
Gina Er
03.12.11,14:54
ked som za 1 umely zub dal 1300 ci kolko to eur, tak kolko sakra stoji, ak je to len "doplatok" ? :D

aky je potom rozdiel medzi sukromnikom a nesukromnikom?

jediny co som zatial postrehol, okrem ceny je to ze sa ku mne sprava ako k cloveku a dava mi na vyber, plus to, ze sa o mna stara bez toho aby som ho na to musel navadzat.. :)

ale to by ma prekvapilo, ak by za mna dostaval aj od ZP nieco..

EDIT:
ako pozeram, su aj ine zdravotne zariadenia maju "partnerov" poistovne.. cize nieco na tom pravdy isto musi byt..
napr v jednej stoji rocna karta 1800eur, ak je clovek v poistovny X a ak je v poistovni Y tak a 3000eur, co je dost aj rozdiel.

Ale myslim, ze pokial ma clovek na taketo clenske, tak nie je problem si objednat TAXI, ak nie je sanitka na dosah :)

mimotemy dnes už neexistuje štátny zubár,všetci sú súkromníci,niektorí majú zmluvy s poisťovňami,niektorí nie.
alaya1
03.12.11,17:05
MOna, ty si tu dnes prosim ta, co dokazujes??
buchač
03.12.11,17:13
MOna, ty si tu dnes prosim ta, co dokazujes??


mona091
...
...
...ak nahodou ma trafi slak
...žeby už ...????
pepsikova
03.12.11,20:23
citujem buchač: .....žeby už ...????

ja/....buch, radšej nyje...ešte fšetci nerobia...neviem, či v sobotu robili personalistky...:D
buchač
03.12.11,20:33
...buch, radšej nyje...ešte fšetci nerobia...neviem, či v sobotu robili personalistky...:D

...na personalistky v nemocniciach sa môžem ......že oné ....

...personál ale včera robil ...dokonca veľmi rýchlo sanitka došla s majákmi ...do tých 5 - 10 minút....
...a mama do hodiny bola na lôžku hospitalizovaná .......:)

...kua , že ako dobre .......v KE majú aspoň rozum lekári , keď už tie love vraj nie ...;)
avalik
03.12.11,20:43
...na personalistky v nemocniciach sa môžem ......že oné ....

...personál ale včera robil ...dokonca veľmi rýchlo sanitka došla s majákmi ...do tých 5 - 10 minút....
...a mama do hodiny bola na lôžku hospitalizovaná .......:)

...kua , že ako dobre .......v KE majú aspoň rozum lekári , keď už tie love vraj nie ...;)

maminke zelam skore uzdravenie

v KE myslis univerzitnu nemocnicu?
buchač
03.12.11,20:45
maminke zelam skore uzdravenie

v KE myslis univerzitnu nemocnicu?
...v podstate hej , veď len jedno šéfstvo už majú....na Rastislavke je ...
pepsikova
03.12.11,20:49
...šak oki..ja len, že môj príspevok bol reakciou na tvoj k Mone...:cool: