millienka
03.12.11,17:07
Co moze byt dovodom blikania svetiel v byte? Nie je to len v jednej miestnosti, ale v celom byte... a trva to len cca tyzden, dva....
Gina Er
03.12.11,16:11
kolísavé napätie
millienka
03.12.11,16:15
a da sa to nejak riesit? preco to zacalo teraz?
buchač
03.12.11,16:19
Co moze byt dovodom blikania svetiel v byte? Nie je to len v jednej miestnosti, ale v celom byte... a trva to len cca tyzden, dva....

....hm...



http://www.youtube.com/watch?v=deoJUBW9CI8
millienka
03.12.11,16:27
:D akoze nam strasi v byte hej? :D takto zrazu.....
lujza.j
03.12.11,16:29
keby to bolo iba v jednej miestnosti tak by som dotiahla žiarovku, ale ked všade tak ......
220870
03.12.11,16:43
Máte niekde netesný spoj.keď je to v celom byte a predpokladám naraz tak by som chybu hľadal v rozvodnej skrini niekde pri stikačoch.Treba popriťahovať skrutky ktorými sú spájané káble.Možno je aj niektorý kábel povitiahnutý,alebo uvolnený.Ak máte staré šrobovacie poistky tak pritiahnuť prípadne vymeniť.Pozrieť či nie sú opálené spoje a styky poistiek a káblov.
Gina Er
03.12.11,16:48
a da sa to nejak riesit? preco to zacalo teraz?
informuj sa u svojho dodávateľa el.energie.
buchač
03.12.11,16:59
Co moze byt dovodom blikania svetiel v byte? Nie je to len v jednej miestnosti, ale v celom byte... a trva to len cca tyzden, dva....

...a čo u susedovcov ....?????

Ak u nich je to v poriadku ...tak viď príspevok od odborníka ....220870...;)
niella
03.12.11,18:15
Máte niekde netesný spoj.keď je to v celom byte a predpokladám naraz tak by som chybu hľadal v rozvodnej skrini niekde pri stikačoch.Treba popriťahovať skrutky ktorými sú spájané káble.Možno je aj niektorý kábel povitiahnutý,alebo uvolnený.Ak máte staré šrobovacie poistky tak pritiahnuť prípadne vymeniť.Pozrieť či nie sú opálené spoje a styky poistiek a káblov.

Presne to isté badám aj u nás v celom byte, a len zhodou okolností ma Millienka predbehla :). Susedka mala podobný problém pred rokmi a zistilo sa, že mala jednu nepoužívanú el. zásuvku skorodovanú... U nás v byte sú ističe dotiahnuté, kontroloval to sused-elektrikár, zhrdzavené nie je nič, ale bliká to stále. Tak vravíte, že sa treba pozrieť aj do rozvodnej skrine, hm...
220870
03.12.11,18:33
Ja som to mal tiež.Bol zaoxidovaný pól na poistke.
2weird2die
03.12.11,22:09
Aj u nás to robilo... stačilo dotiahnuť šrôb na svorkovnici v skrinke na stĺpe... ale tých možností je skutočne veľa. Pýta si to odborníka, najlepšie niekoho komu dôveruješ, aby nehľadal chybu tam kde nie je a nevyfakturoval premrštenú cenu za služby.
Ľubomír
04.12.11,06:52
a da sa to nejak riesit? preco to zacalo teraz?

Určite sa to dá vyriešiť. Mal som podobný problém a chyba bola úplne jednoduchá. Na chodbe, pri elekromere bol uvoľnený kábel. Mal zlý kontakt. Výťah robil svoje. Vždy keď išel, tak dochádzalo k otrasom a voľný kontakt robil problémy. Bolo nutné vymeniť koncovku aj skrutku a bolo po problémoch.
lapejko
04.12.11,16:19
každopádne to treba skontrolovať, doporučujem sa zamerať na nulák/zelený vodič/, niekedy sa dá nahmatať uvoľnený vodič podľa zvýšenej teploty/vodiča samozrejme/;)
millienka
05.12.11,20:38
tak dnes vecer si zrejme zo mna elektrina chce robit srandu, lebo uz 10krat ju vyhodilo.. nie istic, ten je normalne hore, ale proste elektrina vypne, niekedy na par sekund, niekedy na chvilku a zas naskoci.... vytah ide normalne, svetla na chodbe svietia, cize to nebude hromadne....
misoft
06.12.11,15:28
No to vyzerá na chybu elektroinštalácie - vodičov. Skrat tam zaručene nie je, pretože ističe nevyhodí, skôr by som sa prikláňal k prerušenému (nalomenému) vodiču.
millienka
06.12.11,15:31
uz tu bol elektrikar.. zhorel nam hlavny privod... zajtra to vymenia... dovtedy mame obmedzit spotrebu elektriny