tomgunny
03.12.11,17:36
Ahojte, ako by som mohol zistiť kto je pripojený na moju wifi sieť cez môj router ? Ako by som skontroloval či niečo nesťahuje, alebo ho vypol???
Juraj Tlach
03.12.11,16:42
Zadaj do vyhľadávania svoju DNS a dostaneš sa do routra. Potom už len podľa typu routra sa dá pozrieť. Taktiež nastaviť heslo pre Wifi.
Fero11
03.12.11,18:16
To zavisi od routra
klatuu
03.12.11,19:44
pri kazdom routery je to trosku ine. vacsinou v nastaveniach routre je niekde zoznam pripojenych zariadeni, alebo sa da pozriet DHCP table - kde je zoznam IP ktore boli naposledy pridelene pripojenim pocitacom.
Flinstone
05.12.11,14:10
ak máš nejaký lacnejší router, tak len zistíš kto je pripojený... ak nemajú byť pripojení, tak si zahesluj sieť, aby tam nebol nikto kto nemá byť... ak môžu byť, ale len tak aby nebrali rýchlosť ostatným, ak router má položku QoS v nej môžeš jednotlivým PC na sieti určiť max. rýchlosť, ktorá im bude routrom poskytnutá.
bodliak
05.12.11,14:28
1. Určite zistíš, kto je aktuálne pripojený na wifi (client list) a jeho mac adresu. Ak nie je tvoja, zapni filtrovanie mac adries a tym ho odstavíš v prvom kole. Wifi treba aj šifrovať, aspoň WPA. To je pre parazita ďalšia komplikácia.
2. Sledovať čo sťahuje, to už nie je také priamočiare. Pozri, či router podporuje syslog. To by bol prvý krok. Potom sniffer.