jaja75
03.12.11,19:39
ahojte, potrebujem pomoc s antivírusom,
kupila som si notebook s operacnym systemom Windovs 7 a mala som v ňom nainštalovaný antivírus NORTON, lenže mi skončila skúšobná verzia a tak by som ho chcela vymeniť za NOD. lenže problém je v tom, že NORTON odinštalujem cez štart/ovladaci panel/ odobrať program - pc reštartujem, stiahnem verziu NOD a keď dám inštalovať, tak mi vypisuje, že sa našiel antivírus NORTON, ktorý sa používa. Stiahla som aj program norton removal tools, ale ten ma upozornuje, ze sa neda spustit, lebo program sa pouziva. potom som stiahla program Total UNISTAL 5. odinstalovala som norton pomocou tohto programu. znovu ked restartujem pc, a spustim instalaciu NOD tak mi vypisuje ze sa nasiel este jeden prgram a to NORTON. prosím poradte mi ako dalej lebo uz si trham vlasy z toho ..... a bojím sa ze mi to poskodi pc ak sa budu pouzivat dva antiviraky .... surne poprosím o odpoved .... dakujeem
Stefan2005
03.12.11,19:00
... toto je jedna z nevýhod predinštalovaných notebookov - nainštalujú sa rôzne súčasti, ktoré kupujúci nepotrebuje, resp. nechce. A odstrániť ich je niekedy docela problém - sú totiž nastavené rôzne ochranné mechanizmy, napr. "oprava pri spustení systému, ktoré obnovia systém Windows po chybe - no a odstránenie "bonusu" môže byť vyhodnotené ako chyba, a obnovia sa pôvodné nastavenie zo skrytej partície....
Doporučil by som obrátiť sa na človeka, ktorý sa v tom vyzná.
premiko
03.12.11,19:13
skus toto Norton removal toll , toto likviduje vsetok balast po tom nemoznom antiviraku, boze to je balast !

pripadne

Stiahni a použi toto: http://service1.symantec.com/Support/tsgeninfo.nsf/docid/2005033108162039

Norton Removal Tool priamo od Symantecu,slúži na kompletnú odinštaláciu produktov Norton.
KoxXxo
03.12.11,19:17
Klikni pravým tl. na Tento počítač, Spravovať, Služby a aplikácie, Služby, v pravo pohľadaj toho Nortona, klikni pravým, Vlastnosti a zmeň Typ spustenia na zakázané + ho rovno zastav. Potom inštaluj NOD.
jaja75
03.12.11,19:17
toto som skúšala stiahnúť a vypisuje mi toto : Another instance of SymNRT or another Symantec repair tool is currently running. Please close this application and try to run SymNRT again .......
jaja75
03.12.11,19:28
tam som to nenašla, to bude asi tým, že som ho odinštalovala cez ten tool uninstal 5 .... alebo neviem prečo ho tam nevidim :(
premiko
03.12.11,19:35
klatuu
03.12.11,19:37
pred instalaciou nodu by ste mohli skusit prehladat beziace procesy a ukoncit proces toho programu Norton
jaja75
03.12.11,19:40
a ako sa dostanem k tým bežiacim procesom? kde to nájdem? ďakujem
premiko
03.12.11,19:42
jedna z moznosti je msconfig

dalsia moznost

http://www.blog4all.sk/blog/ako-najst-a-odstranit-skryte-procesy-vo-windowse/

ale hlavne ujo google
jaja75
03.12.11,19:53
na googli som uz hadam presla vsetko co sa prejst dalo a co som nasla ..... uz neviem ako na to .... hlavne nemozem najst v pc nikde ten norton kde by bolo oznacene aby som ho mohla zastavit alebo cosi podobne ako tu pisete viaceri .....
220870
03.12.11,19:59
Nie som odborník.Ale ja mám v pc win 7 nainštalovaný Ccleaner a v ňom sa dá nastaviť alebo zablokovať všetky programy ktoré bežia na pozadí.
premiko
03.12.11,20:03
na googli som uz hadam presla vsetko co sa prejst dalo a co som nasla ..... uz neviem ako na to .... hlavne nemozem najst v pc nikde ten norton kde by bolo oznacene aby som ho mohla zastavit alebo cosi podobne ako tu pisete viaceri .....

stiahla si http://www.softmania.sk/Norton-Removal-Tool.html ci nie?
jaja75
03.12.11,20:40
ano, stiahla som si ho, ale asi az po hodine a pol mi zacal ucinkovat ..... uz som to uspesne urobila, odinstalovala a dala si novy antivirak ... dakujem vsetkym, ktori poradili za pomoc a radu ..... este raz dakujem
premiko
04.12.11,00:23
????
no hlavne ze to mas, ale ze ucinkoval az po takej dobe ???, mozno trebalo restartovat system, pretoze ako si skusala to ci ono ... a rovnako po odonstalacii toho balastu ...

ale hlavne ze to mas ...