Roosevelt
04.12.11,10:47
Zdravím mám externý hdd Prestigio data safe II 500 GB a neviem do neho skopírovať film väčší ako 4 GB. Všetky filmy mi zoberie len keď tam dám väčší ako 4 GB tak mi to vipisuje že musím ísť cez NTFS. Vedel by mi niekto povedať ako mám postupovať ? Ďakujem
Vlado40
04.12.11,09:56
Už to tu bolo napísané.Ak je HDD naformátovaný na FAT32 ,tak sa nedá skopírovať súbor ,ktorý je väčší ako 4GB.Toto podporuje iba NTFS.Tak treba HDD naformátovať na NTFS.
sthruska
04.12.11,09:57
Musíš disk preformátovať a dať mu práve formát NTFS. FAT 32 má práve to obmedzenie veľkosti do 4 GB.
kergulaan
04.12.11,10:01
Ked si pozries napr cez win explorer vlastnosti disku, zistis, ze ho mas naformatovany na FAT32 a tak ti zoberie len subory do velkosti cca 4 GB. Ak chces tak si ho mozes preformatovat na suborovy system NTFS ale pozor, pri formatovani stratis vsetko co na disku mas.
Zaroven ta musism upozornit, ze neiktre / vacsina dvd prehravacou nevie najst NTFS disk a tak ked si ho pripojis na TV tak mozes byt sklamany ze nic z neho nepreharas.
Je to trosku schizofrenicka situacia, ked na jednu stranu potrebujes NTFS koli velkosti suborov a na druhu stranu ti to niektore prehravace / TV nepodporuju.
Musis zvazit sam co je pre teba dolezitejsie.
Zolo
04.12.11,10:51
Súborový systém FAT na NTSF je možné zmeniť aj konverziou /nie iba formátovaním/, pričom sa dáta zachovajú. Príkaz sa zadáva z príkazového riadku - Štart - spustiť - zadať:"cmd" a potom príkaz "CONVERT písmeno diskovej jednotky:/FS:NTFS".
Flinstone
05.12.11,14:19
DVD prehrávače väčšinou podporujú aj ext2, ext3 kde nieje problém súbor nad 4 GB... ale potom je zas problém, že windows tento súborový systém nevie čítať, nieto ešte naň zapisovať...
Stefan2005
05.12.11,15:27
windows tento súborový systém nevie čítať, nieto ešte naň zapisovať..[/B].

ale vie - sám od seba síce nie, ale ak sa mu trocha pomôže, zvláda čítanie aj zápis, napr. s
http://www.paragon-software.com/home/extbrowser/index.html#form