morfeus1
06.12.11,14:05
Zdravim Vas.

Mame v plane stavat bungalov. Mal by sa podobat tomu od EUROLINE Bungalov 467. Kedze dnesna situacia je taka aka je a zial sa na nej tak skoro asi tak nic nezmeni, radi by sme vedeli kolko nas taka vystavba vyjde. Nepotrebujeme nejake presne cisla, len tak zhruba na aku sumu by sme sa tak asi minimalne mali pripravit. Byty v KE 4-izbove sa pohybuju okolo tych 80 000 a mne sa zda ze do takejto sumy by sme to mali zvladnut t.j. minus 20000 za pozemok :D
Samozrejme vieme ze to zavisi od mnoha parametrov a tak tu len tak pre orientaciu nase predstavy :)

Chceli by sme stavat svojpomocne, strecha plechova, kurenie tuhym palivom /krb s prieduchmi/ a plyn...

Tu link na projekt:
http://www.eurolineslovakia.sk/sk/projekty/rodinne-domy/detail-domu/RD-Bungalov-467.html

DAKUJEME
marleau
06.12.11,14:38
Akože 60.000,- eur za dom?
morfeus1
06.12.11,15:56
Co vela???:D:D:D

Aj som si myslel, ze je to podcenene ale tak preto pisem aby som sa dostal do reality.
marleau
06.12.11,16:54
Nie,nebolo mi jasné,či je v tom cena pozemku.
Ja to beriem aj tak z pohľadu montovanej drevostavby.Spočítal by som cenu,ale ak je to dopredu vylúčené,tak ušetrím kopec času...
morfeus1
06.12.11,17:44
Akoze dajme tomu ze bez pozemku by bol rozpocet 70 000. S drevenymi domami som sa zatial nestretol a tak nepoznam ani nazory ludi, ktori v takych domoch byvaju. Ja som za murovany domcek...predsa rokmi overena klasika.
Ide mi ale o to ci niekto staval podobny bungalov s takymto rozpoctom - 70 000.
martinesopo
06.12.11,19:03
mam postavený bungalov 7 x 16 + dvojgaraž 6,5x8 pred dokončenim za cca 48000 € bez pozemku medzi ke po
morfeus1
06.12.11,19:41
@martinesopo: jedna sa o drevodom ci klasiku? asi ste vsetko robil sam, zaujimalo by ma do akej mieri...ake materialy ste pouzili? Diky za povzbudenie...doteraz som sa stretaval s nazormi skor negativnymi...:)
fefe30
07.12.11,07:20
AK si to chceš robiť svojpomocne, tak to v pohode aj s rezervou zvládneš. Záleží, čo si dokážš spraviť sám, a ako lacno dokážeť zjednávať pri nákupe materialu. Ak to máš cash, ešte lepšie niečo sa dá kúpiť aj bez dokladu. Je to jednoduchý domček, pri takejto stavbe by si nemal mať problém pri svojpomoci za tie peniaze čo si napísal.
bjuty smis
07.12.11,11:33
velmi svojpomocne, lacnejšie materiály....nezabudni na poplatky za projekt, povolenia, dozor, prípojky, plot, chodníky, terénne úpravy......a určite nezabudni na 2. záchod :))
morfeus1
07.12.11,11:47
plot a terenne upravy by som do toho nezahrnal....staci ak by bol obyvatelny..ostatne veci sa poriesia za pochodu. Svojpomocne v pojom pripade znamena, ze vsetko co len bude mozne si budeme robit sami vratane elektriny, okrem strechy, kurenia a vody. 2 WC je samozrejmost..je mi jasne, ze sa projekt bude menit pocas vystavby, len by som sa chcel vyvarovat nemileho prekvapenia a radsej si dam poradit od skusenejsich.
xxxpower2
07.12.11,12:01
No my by sme chceli domcek tak 2 izby+obyvacka s kuchynou+kupelna+wc....za 35-40000€ bez pozemku...da sa to podla vas?Je to realne?Teda aby uz bol pripraveny na nastahovanie...idealne aj s krbom
dabratranec
07.12.11,12:30
Máme ho. Nahod si do googlu názov domu a možno budeš prekvapený ako blízko ho niekto má. Tak som to urobil aj ja. Este som aj projekt od neho kúpil. Sebe som kúpil iba projekt pre stavebné povolenie-1. úspora. Súčasné štádium -okrem wc, kúpeľne, kuchyne máme všetko... Cena total doteraz 66400. Dosť svojpomocne ale išiel som aj cez sfrb. Mám tam ale nasl. zmeny. Izolácia strop 30cm, izolácia podlahy 10cm, komplet podlahove kúrenie, kondis.kotol, krb s vodnikom, steny heluz family 44cm, okná iz. 3sklo, prestresenie vchodu,komín schiedel absolut, čiastočne podpivnicene -v strednej tretine. Tá cena je aj s reznami a 17m vrtanou studnou a všetkou administrativou. Odhadujem že ešte tak 8keur to ešte zhltne. Keby aj mne tak niekto niečo podobne napísal keď som s tým začínal . Nmnv
madurka
07.12.11,12:48
Ja som dokončila hrubú stavbu bungalov o rozmeroch 13x10 m, cca pred mesiacom. Teda mám postavený dom aj so strechou. Stavba je z YTONGU, strecha BRAMAC, komín SCHIEDEL. Základy sú dosť vysoko, muselo sa navážať veľa makadamu pod ZD. Robila som to cez živnostníkov, teda murári boli 3, firma čo robila strechu tých bolo 6, ale krov robili 3 a krytinu ukladali ďalší 3. Všetko doposiaľ s projektom, poplatkami ZSE, SPP, vytýčením stavby od geodeta ...a iné, materiálom a prácou aj jedlom... ma stálo 33 000,- Eur. Projektant mi vypočítal celkovú sumu nákladov cca 102 000,-Eur. Majstri, ktorí majú už niečo za sebou mi tiež hovorili, že toto je 1/3 nákladov...a 2x toľko budem platiť pri realizácii, elektriny, plynu, odpadu, drevenného stropu, okien, podláh..všetko ostatné.
martinesopo
07.12.11,19:08
velmi svojpomocne, lacnejšie materiály....nezabudni na poplatky za projekt, povolenia, dozor, prípojky, plot, chodníky, terénne úpravy......a určite nezabudni na 2. záchod :))
mysliš že YTONG LAMBDA 375 na obv. mury,strecha MEDITERAN , okn a 3 sklo + 5 strešných,individualny projekt ....el. prip. som ťahal cca350 m to všetko je lacnejšie ako čo ?zabudol som 2 x gar brana s el pohonom...........
bjuty smis
08.12.11,06:50
áno, to sú priemerne materiály, 3 sklo je rozumná investícia, ked máš rovnako kvalitný aj strop, múry a podlahu, hrubá stavba je asi 1/3 ceny.....potom to len začne...dlažbu máš za 4.-€, ale aj za 140..-€.......
morfeus1
08.12.11,07:52
Myslim si, ze aj s priemiernymi materialmi sa da urobit vela muziky. Nebudem brat dlazbu za 140 E, ked staviam dom s rozpoctom do 70000 E :), ci zle rozmyslam? To ze sa da postavit je jasne, mne ( myslim, ze sme viaceri taki) ide skor o to postavit pohodove byvanie za prijatelnu cenu.
Kazdopadne som sa dozvedel, ze je realne mozne takyto domcek postavit a byvat v nom do 70 000 litrov aj menej.

@martinesopo: rad by som ta potom kontaktoval, predtym ako zacneme stavat..poradit a podobne...ak to nebude problem.

Dakujem.
marleau
08.12.11,14:59
Dal som si tu námahu a drevostavba na kľúč s DPH by stála u mňa 75.800,- eur.
Popis možem doplniť,ak treba.
bjuty smis
08.12.11,15:28
Dal som si tu námahu a drevostavba na kľúč s DPH by stála u mňa 75.800,- eur.
Popis možem doplniť,ak treba.

nedal si si tú námahu, nahánaš si kšefty....
marleau
08.12.11,15:37
Dal som si tu námahu a drevostavba na kľúč s DPH by stála u mňa 75.800,- eur.
Popis možem doplniť,ak treba.

nedal si si tú námahu, nahánaš si kšefty....


Podľa seba súdim teba?Ja mám zákaziek v zahraničí dosť.Ináč,slovenský zákazník je nevďačný staviteľ.
marleau
08.12.11,15:45
Dal som si tu námahu a drevostavba na kľúč s DPH by stála u mňa 75.800,- eur.
Popis možem doplniť,ak treba.

nedal si si tú námahu, nahánaš si kšefty....

Kšeft?Tu?Od Slováka?Nebláááázni.
marleau
08.12.11,15:46
Inak,iný manažér,aj ja ďakujem ostatným za názory....Vidím,že je načase odtiaľto odísť.
morfeus1
08.12.11,19:03
@bjuty smis: 100 bodov :D
bjuty smis
09.12.11,11:35
@bjuty smis: 100 bodov :D

musel o dementovať hned v 3 príspevkoch :)))
marleau
20.07.12,10:17
musel o dementovať hned v 3 príspevkoch :)))

Mne kuchynská linka nepadá nedorobená na hlavu....
bjuty smis
20.07.12,11:46
si sa zobudil po 7 mesiacoch???
tebe muselo spadnuť na kotrbu ničo ovela vačšie...:))
marleau
20.07.12,14:18
Ak ťa len toto trápi....
bjuty smis
20.07.12,15:23
mňa trápi???
po 7 mesiacoch tu vypisuješ pošvoviny a mňa niečo trápi???
pepa78
20.07.12,17:17
riešite tu pojebabrané pošvoviny :) na to je SS
bjuty smis
21.07.12,16:30
pepa,
tak podla teba je SS na to, aby si otravoval spoludiskutujúcich ?
zvláštne, musím si konečne prečítať pravidlá porady...
pepa78
22.07.12,06:54
pepa,
tak podla teba je SS na to, aby si otravoval spoludiskutujúcich ?
zvláštne, musím si konečne prečítať pravidlá porady...

nie, nemyslím si, že SS je na otravovanie...ale myslím si, že riešenie "podpichovačiek" na "sklo" porady nepatrí, resp. keď má niekto potrebu takýmto štýlom komunikovať, tak cez SS...
lapejko
22.07.12,07:18
taký unikát: pošvoviny - úžasná slovenčina...
bjuty smis
22.07.12,08:38
hej, môj výmysel, chcel som byť slušný...ale v slovníku sj to asi nenajdeš..