BABYstar
06.12.11,19:28
Prosím poradiť, či produkty do tlačenky musím variť v jednom hrnci, alebo si ich môžem rozdeliť.
Juras66
06.12.11,18:39
Je to len na tebe. Na výsledok to nebude mať žiaden efekt.
borecsk
06.12.11,19:28
Je lepšie spolu.
ekopo
06.12.11,19:30
ano lepšie spolu a k tomu 1/5 l vitamínu B
ivuliatko
06.12.11,19:43
Je lepšie spolu.

Veru, nech sa tie chute vo vývare pekne po celý čas varenia miešajú. (Bože, slintám!)
Juras66
06.12.11,19:53
Pytal sa na to preto, že asi nemá taký veľký hrniec a preto mysllím, že to môže uvariť aj oddelene, iné je ked bude chcieť aj vývar. Dôležité je skôr podľa mna správne ochutiť a dať tam všetko čo tam patrí aby držala pekne po kope.
ivuliatko
06.12.11,20:03
Pytal sa na to preto, že asi nemá taký veľký hrniec a preto mysllím, že to môže uvariť aj oddelene, iné je ked bude chcieť aj vývar. Dôležité je skôr podľa mna správne ochutiť a dať tam všetko čo tam patrí aby držala pekne po kope.
Nemyslela som veľa vývaru, ale veď do tlačenky sa vývar z toho všetkého pridáva, či nie? Aby tam vytvoril tú huspeninku, ktorá všetko drží pokope.
BABYstar
07.12.11,08:19
Áno, je to tak, že nemám taký veľký hrniec, tak to musím riešiť novým hrncom. Ďakujem za radu.
rdb
09.12.11,10:50
Pokojne var kazdu vec zvlast, po dovareni vsak vyvary pomiesaj a este zredukuj na potrebne mnozstvo tekutiny. Mne to vzdy vychadza tak redukovat na 1/2.
beba13
09.12.11,13:06
Nemyslela som veľa vývaru, ale veď do tlačenky sa vývar z toho všetkého pridáva, či nie? Aby tam vytvoril tú huspeninku, ktorá všetko drží pokope...aby tlačenka držala pokope, nato sa tam varia kože,a zvlášť sa pomelu ,vyvaru len podla potreby aby zas nebola riedka:)
BABYstar
10.12.11,15:30
Tlačenka sa vydarila, je super a varila som to spolu, kúpila som si väčší hrniec.Ak je tam hlava, tak netreba kože a dôležité je nedolievať vodu a variť to pomaly. Dala som tam len hlavu, srdcia a jazyky a dochutila korením a bobkovým listom, soľ.
Antea
12.12.11,11:02
Tlačenka sa vydarila, je super a varila som to spolu, kúpila som si väčší hrniec.Ak je tam hlava, tak netreba kože a dôležité je nedolievať vodu a variť to pomaly. Dala som tam len hlavu, srdcia a jazyky a dochutila korením a bobkovým listom, soľ.
To si dala do hotovej alebo len do varenia. Lebo ja dávam k pokrájanému mäsu aj silný vývar z cesnaku, odskúšané, a majoránku. A kože tiež krájam, nemeliem
frtanicek
16.12.11,13:14
Nesuhlasim že to nebude mať žiaden efekt.Práve naopak.Ak to budeš variť v jednej nádobe a v tom istom vývare vývar bude chutnejši a tym pádom aj tlačenka.Tak dobru chuť.F,K.
BABYstar
16.12.11,14:42
Ja dávam prísady keď varím, potom už nič nepridávam . Všetko zmiešam , jazyky a srdcia pokrájam na malé kúsky a mäso z hlavy oberiem aj kožu a pokrájam na malé kúsky. Zalejem to vývarom , ale len na takú hustejšiu kašu a plním sáčok . Dolievam vývar a vytláčam vzduch zo sáčku. Zviažem a dávam na plech, zaťažím a dám vychladnúť. Môže sa po niekoľkých hodinách otočiť, aby vývar nebol len na jednej strane. A je super......
Dabodado
03.01.12,10:37
Posielam niekoľko receptov, ale najlepšie urobíš, ak si vyskúkaš sám a nájdeš svoju cestu.

D.
BABYstar
13.01.12,18:27
To určite vyskúšam niektorý recept.
bettylou
06.02.12,08:57
do čoho sa plnila tlačenka, keď ešte neboli igelitové sáčky?
BABYstar
07.02.12,11:19
Čo ja si pamätám pri zabíjačkách to plnil mäsiar do žalúdka potom sa to muselo variť. A bolo to teda super.