Sliedič
06.12.11,22:26
Prosím, poraďte. Tento problém sa, paradoxne, objavil 1 deň pred odinštalovaním bs playeru. Odinštaloval som ho preto, že som si myslel, že on je problém pri napalovaní filmov na DVD, ktoré mi nešli prehrať na DVD prehrávači. Keď kliknem na pc na film pravým tlačítkom a dám vlasnosti, typ súboru je bsplayerFile.avi. Preto som ho odinštaloval, ale problém naďalej pretrváva. Došlo mi, že to s tým zrejme nebude mať nič spoločné, no ale prečo mi novo napálené filmy nejdú na DVD prehrávači prehrať? Nikdy predtým som nemal takýto problém, hociktorý film čo som si stiahol, som napálil a mohol pozerať na TV. A teraz zrazu to nejde.

Napadlo mi, že keď ten film nie je divx, tak preto nejde v DVD prehrávači. Ak toto je ten problém, ako zmením film bez divx na divx? Ďakujem za rady... Snažil som sa tento ťažko vysvetliteľný problém napísať čo najjednoduchšie :)
buchač
06.12.11,21:41
Pozri na DVD prehrávač ...každá mašina v návode , poprípade aj na prednej strane znázornené formáty , ktoré prehráva ...

Film sa dá bez problému convertovať z jedného formátu na druhý ....

http://www.slunecnice.cz/video/konverze-videa/
Sliedič
06.12.11,21:50
Ja sa v tom nejak nevyznám, ale je to tento model: http://www.ebay.in/itm/260825855075
Ktorý z tých programov mi odporúčate a z ktorého formátu na ktorý to mám prekonvertovať, aby mi to išlo?
Sliedič
06.12.11,21:56
Napr. film Crash, co mam na DVD, je vo formate MPEG4 a ten JE podporovany DVD recorderom a aj tak nejde prehrat. Tomu absolutne nerozumiem.
LubosP
07.12.11,05:46
co konkretne ti vypise? aku chybu?
TomasHC
07.12.11,07:52
AVI je "kontajner", môže obsahovať videostopu v rôznych formátoch (DivX, xvid, h264...) - treba si v PC pozrieť vlastnosti videa a porovnať s príručkou od DVD prehrávača, či ten formát podporuje. Detto pre audiostopu - MP3, AAC...
Sliedič
07.12.11,08:36
co konkretne ti vypise? aku chybu?

Vypíše, že "file is not supported". A vo vlastnostiach videa je PRESNE to isté, ako u tých starších filmoch, ktoré som si teraz porovnal. Nechápem to.
Sliedič
07.12.11,08:37
TomasHC: do spred týždňa som NIKDY nemal so žiadnym stiahnutým (a to mi ver, že som si nikdy nepozeral vlastnosti videa) problém a zrazu mám problém so všetkými stiahnutými videami. :(
TomasHC
07.12.11,09:03
Skúšal si najdôležitejšie IT pravidlo - vypnúť a zapnúť? :D Myslím prívodný kábel, napr. na minútu.
misoft
07.12.11,13:46
Vypíše, že "file is not supported". A vo vlastnostiach videa je PRESNE to isté, ako u tých starších filmoch, ktoré som si teraz porovnal. Nechápem to.
Skontroluj a zisti po stiahnutí v prehrávači v PC, čo je to za súbor - vo vlastnostiach súboru niečo o kodekoch. Potom skontroluj s tým, čo podporuje DVD prehrávač. Pozor! Nie len video súbory, ale aj audio k tomuto súboru. Môže byť chyba v tom, že síce podporí videokodek, ale nepodporuje určitý formát zvuku.
Potom už len konverzia.
PotPalo
09.12.11,08:43
Nieje DivX ako Xvid...
Tiež može byť film prýliš veľký (rozlíšenie), mne napríklad jeden film nejde prehrať a pritom ten formát prehrávač podporuje. V PC som zistil že je 1024x(neviem koľko), skrátka ten formát prehrávač zvláda, ale nie v tejto veľkosti (menšie idú).
dusopc
12.12.11,14:31
Skus Xmedia recode a tam si daj do MPEG-2 abo MPEG-4 a napal malo by to ist aspon mne to tak ide
srska
12.12.11,14:42
kurňa, ja mám podobný problém, ktorý som riešil skúšobne včera, lebo zas môj tv neakceptuje flv súbory (cez nero media home 4, tv v sieti s pc). takže tiež musím robiť konverziu z flv do avi :-)
misoft
12.12.11,15:27
Ako može policajtovi stačiť údaje nadiktovať?
Veľmi malé množstvo TV prijímačov toto prehrá - je to predsa flash video.