mirkaa10
07.12.11,04:42
Dobry den,
moj problem spočiva v tom že som si dala prerábať byt boli to uz len dorabky. s vykonávatelom tych prerabok som podpisala zmluvu o dielo kedze ten clovek mal na starosti aj zateplovanie bytovky tak mi zacal rozpravat omacky o tom ze bude mat teraz pauzu v zateplovani 2tyzdne a vtedy prerobi byt a ze za dva tyzdne to urcite bude hotove len nevie kedy zacne lebo ze sa musi odrazit od robenia balkonov ktore nam tiez prerabali a ze kym tie nebudu na druhej strane hotove tak on nemoze zateplovat a v tu dobu bude prerabat. no lenze je uz tri mesiace po zateplovani a po dorobeni balkonov a on odovzdava byt az teraz .medzi tym casom som mu volala niekolko-krat ze co sa deje, tak mi povedal este zaciatkom augusta ze do konca letnych prazdnin to bude ze sa nemusim bat, na konci letnych prazdnin som mu zas volala, nic nebolo(pretoze som sa neskor dozvedela ze si nabral toho vela a ze tam to robi lebo to mal aj nejake zahradky atd. a ze u nas sa chce zasivat ked bude zle pocasie-ale toto sa podla mna nerobi)no ale preglgli sme to, no neskor uz nas dost vytacal s tym ze nam velakrat tvrdil ze tam robi , ze robi to a to a vybrali sme sa do bytu a nikto tam nebol a nebolo to ani spravene, mali sme objednane dvere na urcite datumy lenze kvoly nemu neboli podlahy a ani nic tak sme museli riesit aj toto aj kuchynu uz objednanu lenze aj to sme este preglgli no tak pre mesiacom sme mu povedali ze na to ma tyzden a ani o den viac - jasne ze to nebolo, potom som sa s nim zoci voci asi rozpravala a pytala som sa ho ci je o tri dni schopny odovzdat mi kluce a povedal ze ano ze v piatok odovzdava kluce , v piatok mi volal(ja uz cela natesena ze uz je koniec)ze chybaju mu spojky (ci ako sa to vola)na okrajove listy na plavacku, tak uz som bola ochotna sa vzdat aj toho dorobenia tych list ze nech uz to necha tak ze si pridem prevzat byt a on na to ze o com rozpravam , ze na nicom sme sa nedohodli,no to som bola uz tak vytocena ale mama ma ukludnovala ze to uz nechajme tak ze tam ma uz len zopar drobnosti dorobit a ze mu este tyzden dame aby sme sa s niekym neskor nemuseli natahovat kedze sme mali len ustne dohodnuty termin odovzdania. no vcera prisiel chlap s tym ze odovzdava byt a poriesit blocky atd. na zaciatku mi tvrdil ze cena materialu nebude vyssia ako 300eur teraz uz je navysena na 500 no to sa mu zaplatilo ale prisiell aj s tym ze povodnych 1000eur sa navysilo o 500 co je teda dost vela pritom pri zmluve o dielo bolo vsetko vypisane polozka po polozke, ani raz za mnou neprisiel ze ideme podpisat nejaky dodatok k zmluve lebo tam meni to navyse atd. nauctoval si nehorazne peniaze za malovanie lebo ze na zaciatku si myslel ze to budu len dva natery ale ze to musel davat vsetko na 5krat (co ma dost rozosmialo)a nauctoval si tam za pracu ani keby natieral palac, pritom som tam bola ho uz kontrolovat kazdy den a povedala som mu narovinu nech viac nic nenatiera a on tvrdil ze este vcera v noci bol natierat jednu stenu lebo ze bola flakata(flakata vobec nebola v ten isty den som tam bola)dalej ze musel menit zasuvky cele(na zaciatku sme sa dohodli ze ak to bude treba tak mi da vediet a dolozime to do zmluvy)o dva mesiace ked som mu vyvolavala mi len povedal ze to vymenil lebo ze musel-nikomu o tom nedal vediet a ani nespisal nic o kolko sa vsetko prekroci.dalej radiator v kupelny-mali sme tam take dve tyce-prvotna cena na ich odstranenie bola v zmluve nejakych 60eur a teraz sa to zdvojnasobiloo lebo ze to museli robit inak ako si on myslel(lenze on to mal robit v lete na co som ho niekolkokrat upozornovala, lenze kedze to robil v zime tak aj chapem ze ten kurenar si uctoval viac ale to je uz jeho problem nie?)a pritom som tam bola ked tam bol kurenar a zacal do mna ze co som si to zmyslela na zimu ze to sa robi v lete a bol nervozny ako pes-ked som to tomu co mi prerabal povedala tak on ze ten kurenar si vymysla.ma pravo na taketo prekrocenie rozpoctu ?v zakone som si zistovala ze ak chce prekrocit rozpocet tak musi si to dat podpisat aj s novou cenou a nie si to spravit a potom prist s tym ze to som spravil to a to navyse a budete platit o 500eur viac-co nie je zanedbatelna ciastka a podla mna vzhladom na to ako nedodrziaval niekolko terminov tak moze byt rad ze mu vobec zaplatime.prosim poradte mi, zajtra sa s nim mam stretnut (dnes si mam este prejst blocky)lenze ja som mu ochotna zaplatit len ciastku ktora je v zmluve, mam na to narok?
220870
07.12.11,05:53
Neviem ako to slušne napísať aby ste sa neurazili.Neviem ,ako máte postavenú zmluvu o tom nič nepíšete.V zmluvách to býva špecifikované koľko a za akých podmienok môže navýšiť cenu.Ďalej tam býva určené penále za nedodržanie podmienok či už z jednej alebo druhej strany.Koľko náterov dal na stenu je jeho problém, ak ste mali dohodnuté ,že to vymaluje a nič viac.Zrejme ste skočili na lep podvodníkovi tak sa k nemu správajte ako k podvodníkovi .Nič by som mu nezaplatil navyše ani cent navyše by som pýtal penále za nedodržanie termínu.
Ak je pravda čo ste napísali tak v takýchto prípadoch má zákazník výhodu a väčšiu oporu v zákonoch ako zhotoviteé.Ak sa začne vyhrážať súdmi vy sa začnite obchodnou inšpekciou.Nemôžete prehrať.Ak je to možné dajte sem zmluvu pre korektnosť môžete vymazať jeho meno budeme múdrejší.
Don133
17.12.11,17:20
Na porade je aj zoznam fušerov... myslím, že ten Tvoj je horúci kandidát :) Naozaj bez textu zmluvy, je ťažko niečo povedať. Pokiaľ neoddelitelnou prílohou bola aj špecifikácia prác a navrhol ich on...tak neviem čoho sa domáha...pokiaľ naozaj bolo potrebné práce vykonať inak ...mal Ťa na to preukazatelne upozorniť. V zmluvách je zvykom uviesť .... I. predmet diela(podrobnú špecifikáciu tvorí príloha) II. odplatu za dielo III. platobné podmienky IV. termín ukončenia. Vhodné je uviesť aj zmluvné pokuty ...pri nedodržaní termínu odovzdania a zase aby bola zachovaná rovnocenosť aj pokutu v prípade omeškania s platbou....
alltracboy
17.12.11,18:32
obchodna inspekcia prd poriesi. Mne Halama invest ( halama holding ) robili strechu a dal mi inu stresnu foliu ako bola dohodnuta a fakturovana. Proste nejaku polsku bez certifikatu. Teraz po 3/4 roku mi pisal ze ho zavolala obchodna inspekcia aby sa vyjadril k mojej staznosti. On im povedal ze som mu poslal prazdne papiere co prebral reklamaciu a ze mu mam znovu napisat reklamaciu.. co je samozrejme blbost ako mraky. Proste moju reklamaciu hodil do kosa a ked bol po skoro roku predvolany na SOI tak zahlasil ze som mu poslal prazdne papiere v obalke. SOI kedze nemal ziadnu reklamaciu evidovanu asi nic neporiesi, lebo samozrejme oficialne je fakturovana ina folia a na tu ma CE. Halama sa vlastne sam odpisal tym ze poprel predaj tej folie, a vobec prijatiu reklamacie, lebo mam aj zvukove nahravky, tak foto z realizacie kde je jasne ze ma podviedol. Len ma zarazilo ako SOI na tak evidentny odrb reaguje. Oni proste niesu na ochranu spotrebitela. Ja niekam poslem reklamaciu a ktoru aj reaguje a potom mu prejde na SOI ze ja som mu nic neposlal :D Mna ani nezavolali na vyjadrenie. Tak na SOI sa idem odvolat. No a po sviatkoch idem na Halamu podat trestne oznamenie za podvod. A to mi sluboval aj 30 rokov zaruku.. samozrejme ze nemam nic. A k drevu sa ani nevyjadrujem radsej.