lvs
07.12.11,07:51
Dobrý deň, chcem sa opýtať na PN pracujúcich dôchodcov. Už som sa dočítala, že majú nárok na nemocenské, pokiaľ im zamestnávateľ platí nemocenské poistenie (opravte ma prosím, ak to tak nie je). Ale zaujíma ma hlavne to, ak dôchodca dostane výpoveď, a počas výpovednej lehoty začne marodovať, musí ho zamestnávateľ držať v pracovnom pomere aj po uplynutí výpovede až pokiaľ neukončí PN?
Ďakujem za odpoveď.
tictac7
07.12.11,07:15
prečo zakladáš v priebehu jednej hodiny 2 rovnaké témy? Tá téma tu je, zatiaľ mala 4 videnia, asi si ju neotvoril zatiaľ nikto, kto vie odpoveď. Maj chvíľu strpenia.....
VERONIKA6
07.12.11,07:34
Ak bola zamestnancovi daná výpoveď zo strany zamestnávateľa a následne by sa zamestnanec stal PN tak, že by výpovedná doba mala uplynúť počas PN, pracovný pomer sa v tom prípade skončí až uplynutím posledného dňa PN, okrem prípadu, ak by zamestnanec oznámil, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.
lvs
07.12.11,09:37
A čo ak ide o výpoved zo strany zamestnanca. Predlži sa mu aj potom pracovný pomer?
drobeceva
07.12.11,10:16
A čo ak ide o výpoved zo strany zamestnanca. Predlži sa mu aj potom pracovný pomer?
ak dá výpoveď zamestnanec - končí dňom uplynutia VD - nepredlžuje sa
lvs
07.12.11,10:43
Takže ak bude na PN aj po uplynutí VD nebude dostávať ani zo SP nemocenské, aj ked roky platila odvody?
Katy a R
07.12.11,10:46
Takže ak bude na PN aj po uplynutí VD nebude dostávať ani zo SP nemocenské, aj ked roky platila odvody?

.. nemocenské predsa bude dostávať až kým bude DPN trvať !

ešte doplním 52 týždňov max..

DPN = dočasná práceneschopnosť ... lekár vydá pacientovi tlačivo "Potvrdenie o dočasnej práceneschopnosti"

voľakedy bola iba práceneschopnosť .. tak sa udomácnila skratka PNka, teraz je už "dočasná" ;)
jankasm
07.12.11,10:50
Takže ak bude na PN aj po uplynutí VD nebude dostávať ani zo SP nemocenské, aj ked roky platila odvody?

Kým bude zamestnaná, PN jej platí zamestnávateľ, teda len do 10 dňa, potom postupuje PN do SP, ktorá ďalej vypláca nemocenské. No a SP jej bude nemocenské vyplácať naďalej aj potom, ak zamestnankyňa pracovný pomer ukončí.
Všetku dokumentáciu ohľadom PN bude potom už riešiť len so SP, nie so zamestnávateľom.
lvs
07.12.11,10:54
Prepáčte, nie som zbehlá v týchto skratkách, čo znamená DPN.
lvs
07.12.11,11:04
Dakujem za odpoved, moc ste mi pomohli.:)