devil811
07.12.11,11:39
Zdravim chcel by som sa napojit na suseda ktory byva v dome cez cestu vzdusnou ciarou cca 30-40m.U mna uz nieje mozne pripojenie nakolko operator uz nema volne porty v tejto lokalite. Neodporucali mi tahat kabel vzduchom kvoli blesku tak som sa rozhodol na wifi pripojenie. Viete mi poradit nejaky router ktory by to zvladol cca prechod cez 2-3 steny a tych 40 metrov?? Zvladaju niektore 2 ci 3 antenove routre takuto vzdialenost??? Mate nejake skusenosti pripadne riesenia?? Dakujem
duves
07.12.11,10:48
Zdravim chcel by som sa napojit na suseda ktory byva v dome cez cestu vzdusnou ciarou cca 30-40m.U mna uz nieje mozne pripojenie nakolko operator uz nema volne porty v tejto lokalite. Neodporucali mi tahat kabel vzduchom kvoli blesku tak som sa rozhodol na wifi pripojenie. Viete mi poradit nejaky router ktory by to zvladol cca prechod cez 2-3 steny a tych 40 metrov?? Zvladaju niektore 2 ci 3 antenove routre takuto vzdialenost??? Mate nejake skusenosti pripadne riesenia?? Dakujem
b/g/n rychlosti, nie n-lite a prečítať si nejake recenzie. Tych 40 metrov by to mohlo dosiahnuť.
mecky
07.12.11,11:40
no 40m a cez steny je dost utopia
ak to ma byt ozaj funkcne tak na kazdu stranu AP
devil811
07.12.11,13:23
no 40m a cez steny je dost utopia
ak to ma byt ozaj funkcne tak na kazdu stranu AP

Viete to niekto trochu viac rozviest??? Konkretny navrh pripadne konkretne zariadenia???
Fero11
07.12.11,13:56
mala ilustracna napoveda ... chce to ale viac investovat, ale je to omnoho stabilnejsie, ako nejake wifi na domace pouzitie po izbach
Je potrebne pouzit smerove anteny a nejake AP (mohlo by byt aj NS2, alebo NS5 (tam sice anteny niesu az tak smerove, ale zaberaju vacsi uhol, ale malo by to byt v poho))
Aj toto je jedno z rieseni
mecky
07.12.11,14:08
som trochu komunikoval s devil811 cez ss, zda sa ze je tam moznost zakopat kabel...
Fero11
07.12.11,18:13
Co sa tyka blesku, tak ja mam vzduchom tahane tiez celkom dost kablov (cisto FTP + vodiace lanko a doteraz som to neuzemnil :) ) sice nemam dlzku az 40m, ale cca 30m a menej (ale celkova dlzka kablu je v niektorych pripadoch az do 70m) a ja som sakra v bleskovej oblasti v lete je u nas burka pomaly kazdy treti den (Tatry).
To ze ti udrie blesk do kablu je asi 1:100000000000000000000000000, horsie to uz je s napatovou vlnou, ktora vznika od blesku a siri sa aj 100vky metrov, tam ti moze odist switch (a myslim si, ze je to lacna ochrana 1x switch klasicky cca 10€).
Pri takychto bleskoch ti ale moze kludne odist aj AP, tam to vyjde o nieco drahsie.
Najlepsim riesenim, je samozrejme zakopat, ale to si dufam najmes tmavsich spoluobcanov, lebo kopat cca 40m a zrejme tam bude aj nejaka cesta, chodnik, plot atd ...
Mozno este lepsim riesenim by bolo natiahnut optiku, ale to uz je o hodne drahsie, ale mas pokoj od bleskov.
Vseobecne co sa tyka bleskov, tak najlepsou ochranou je vsetky zariadenia vypnut a odpojit od privodu 230V + odpojit anteny, koax ...
devil811
09.12.11,09:58
NO ved prave to ze je tam aj chodnik aj cesta sice iba taka vedlajsia musim vyskusat co by to robilo s 3 antenovym wifi routerom ci by to neslapalo aj tak. Je tam aspon istota ze tam neudrie blesk. A ked to nepojde tak dam kabel bud vzduchom alebo zemou.
mecky
09.12.11,10:09
3 anteny mozu zlepsit pokrytie v urcitom priestore, ale fyziku neodrbes :) a s pelendrekovoou antenou uz duplom nie
skor to vyskusat s jednym nanostation namierenym na tvoj dom, v miestnostiach od anteny by sa dalo nieco chytit, ale ze to bude stabilne pochybujem
devil811
09.12.11,11:02
Komunikujem teraz so Slovanetom o moznosti pripojenia sa k mikrovlnke ktoru maju v Sladkovicove.