maurer2
07.12.11,14:18
Mate niekto skusenosti zo zapojenim netu na viac pocitacov (3-6) od UPC ? len ako fyzicka osoba a 1 odberne miesto
misoft
07.12.11,13:40
kergulaan
07.12.11,13:49
ja mam na upc sustavne 3 pc a bez problemov. ked mal syn narodky, tak tu boli 4 jeho kamosi a vsetci sa bez problemov pripojili sucastne a hrali nejake hry. Takze to ide, ale potrebujes router a poriesit, ci to chces cez kabel alebo wifi.
Napis, aky mas program UPC a ako to mas terazky pripojene.
maurer2
07.12.11,18:03
Zatial mam Tcom ale planujem prejst a kedze sa u mna obcas objavi aj ine PC ako rodinne ci nebude problem z pripojenim samozrejme cez Wifi Znamy mal problem lebo to pytalo pri pripojeni ci chce zamenit nove pc za stare ked pripojil nieco ine ako mal doma a vyzadovalo to heslo na pripojenie zrejme kontrola cez MAC od poskytovatela Ci to len cele schovat za firewall aby sa to tvarilo ako jedno pc ????
Fero11
07.12.11,18:16
Zatial mam Tcom ale planujem prejst a kedze sa u mna obcas objavi aj ine PC ako rodinne ci nebude problem z pripojenim samozrejme cez Wifi Znamy mal problem lebo to pytalo pri pripojeni ci chce zamenit nove pc za stare ked pripojil nieco ine ako mal doma a vyzadovalo to heslo na pripojenie zrejme kontrola cez MAC od poskytovatela Ci to len cele schovat za firewall aby sa to tvarilo ako jedno pc ????
Nie firewall, ale NAT
kergulaan
07.12.11,18:57
No neviem, ako to mal ten tvoj kamarat pripojene, ale ja to mam nasledovne UPC kabel do bytu -> UPC "rozvodna zasuvka" (inet, tv, tel) -> UPC kabel do UPC modemu -> ethernet kabel do routeru -> 4 kable do pc-s. ( nemam wifi - nechcem).
Pre poskytovatela, v tomto pripade UPC je dolezita mac adresa routeru, ta sa im ukazuje ako tvoje koncove zariadenie a dalej je to na tebe ako si nastavis rodinnu siet. Ked ti wifi zvladne 10 PC tak aj 10 je OK.
luja5
07.12.11,19:11
Máme tri PC cez UPC (fyzická osoba, jedno odberné miesto), ide to, máme wifi, fungujeme o.k. Len sa ma, prosím Ťa, nepýtaj na technické záležitosti okolo zapojenia, tomu absolútne nerozumiem ;), ja mám na to "lidi" :D.
PotPalo
08.12.11,14:47
Veď to UPC aj píše na svojich stránkach: potrebuješ router ktorý vie HDCP a NAT. V dnešnej dobe to vie asi každý router. Pred routerom je UPC káblový modem, ten ako "PC" vidí ten router. Za routerom môžeš striedať ako ponožky hocijaké 4 počítače cez kábel, a zároveň cez WiFi cca 100 počítačov (hehe).
Fero11
08.12.11,15:50
254 pocitacov :)