lstulajter
07.12.11,21:06
Potrebujem poradit. Odkedy mam Windows 7, strasne ma otravuje otvaranie suborov XLS/XLSX vzdy v novom okne. Neviem, ci je problem v tych Windows alebo v Exceli, nenasiel som moznost, ako to nastavit tak, aby sa mi dalsie subory otvarali v tom istom okne, ktore uz mam otvorene. Pod Windows XP som ten problem nemal, ci som uz pouzival Office 2003 alebo 2007.

A ked som uz pri Win 7, este jedna vec mi prekaza: zmena v alt+tab. Ak sa prepinam medzi viacerymi otvorenymi oknami (aplikaciami) a nie som dostatocne rychly, zobrazi sa mi nahlad okna, na ktorom prave som... a skoncil som. Strasne to zdrzuje. Da sa niekde nastavit tato funkcia tak ako to bolo vo Win XP (teda bez nahladu), pripadne predlzit cas do zobrazenia nahladu? Lepsie sa sprava win+tab, ale za tie roky som si zvykol na pouzivanie skratky alt+tab a tazko je zvykat si na novu...
sthruska
08.12.11,07:22
No, mne to otvára v jednom okne. Akurát na lište mám viacnásobné zobrazenie. Okrem toho si môžeš upraviť ikony v Excel celkom hore. Treba tam dať "Prepnúť okná".
marjankaj
08.12.11,07:43
Lepsie sa sprava win+tab, ale za tie roky som si zvykol na pouzivanie skratky alt+tab a tazko je zvykat si na novu...
A prečo si teda prešiel na win 7?:rolleyes:
noel.g
08.12.11,10:35
skusil by som toto nastavenie: klikni - tento pocitac - v okne na hornej liste tools - folder options a odskrtni open each folder in the same window...daj vediet ci to zabralo...
lstulajter
08.12.11,14:02
No, mne to otvára v jednom okne. Akurát na lište mám viacnásobné zobrazenie. Okrem toho si môžeš upraviť ikony v Excel celkom hore. Treba tam dať "Prepnúť okná".

Rozmyslam, ci by nepomohlo, keby som odinstaloval obidva Office (mam tu Starter 2010 a plnu verziu 2007) a nainstaloval to este raz nacisto.
lstulajter
08.12.11,14:05
skusil by som toto nastavenie: klikni - tento pocitac - v okne na hornej liste tools - folder options a odskrtni open each folder in the same window...daj vediet ci to zabralo...

Nie, to je nieco ine, to sa tyka otvarania okien Explorera. V tomto je zase 7-cka lepsia ako boli Windows XP. Ak sa dobre pamatam, tie mali prednastavene otvaranie kazdeho adresara v samostatnom okne. Alebo to bola este 98-cka? Ani neviem, kedze explorer na prechadzanie adresarov nepouzivam... :-)
sthruska
09.12.11,06:39
Rozmyslam, ci by nepomohlo, - nie, nepomohlo. To je záležitosť OS. Musíš sa pohrať s nastaveniami.