idyla
08.12.11,18:48
Mám nový telefón - HTC. Predtým som vždy mala Nokie. Tak som mierne z tohto popletená.
Telefón budem používať na úplne elementárne veci - telefónovanie, smskovanie, fotenie, počúvanie hudby a to je asi tak všetko.
Internet používať cez mobil nechcem. V príručke sa píše, že mám zvážiť volací režim, nakoľko má telefón schopnosť rýchleho využitia širokopásmového internetu a že ak používam štandardný volací program, môže ma to výjsť draho.

1. Prosím vás, čo to pre mňa znamená v praxi?
2. Viem si nejako zablokovať úplne prístup na net cez mobil? - pre prípad, že by som čosi postláčala? :---
3. Čo znamená indikátor H (alebo E) na displeji? a také šípky proti sebe?
Barticek
08.12.11,18:12
Mas HTC smartphone je to inteligentý telefon tj mobil plus počitac. H,E,3G su siete
a su rozdelne iba v rýchlosti internetu, pri mobilných sietiach si daj iba gsm alebo vypni prenos dat a tak si zablokujes pristup na net
Barticek
08.12.11,18:14
HSCSD (High Speed Circuit Switched Data)
Je to technológia prenosu dát, ktorá je štandardom sietí 2,5G (dvaapoltej generácie). Založená je na prepojovaní okruhov (Circuit Switched). Maximálna prenosová rýchlosť HSCSD je 57,6 Kbit/s. Princíp spočíva vo využití voľných kapacít (timeslotov) základňovej stranice, kde sa naraz využíva viacero timeslotov, a dochádza tak k navyšovaniu prenosovej rýchlosti.

EDGE (Enhanced Data for GSM Evolution)
Ide o novú technológiu, ktorá umožňuje v bežnej sieti GSM rýchle dátové prenosy do 384 Kbit/s bez potreby investícií do sietí 3G.
3G
Ide o najmodernejšie telekomunikačné systémy tretej generácie pracujúce v 2 GHz pásme, ktoré sú ešte iba v testovacej prevádzke. Sieť 3G zastreší všetky bezdrôtové technológie a užívateľovi ponúkne bohatú ponuku multimediálnych a dátových služieb. Sieť by mala umožniť rýchle dátové prenosy - 384 Kbit/s v mobilnom telefóne a 2 Mbit/s pri pevnom spojení. Pozri aj HSDPA.
buchač
08.12.11,18:30
Mám nový telefón - HTC. Predtým som vždy mala Nokie. Tak som mierne z tohto popletená.
Telefón budem používať na úplne elementárne veci - telefónovanie, smskovanie, fotenie, počúvanie hudby a to je asi tak všetko.
Internet používať cez mobil nechcem. V príručke sa píše, že mám zvážiť volací režim, nakoľko má telefón schopnosť rýchleho využitia širokopásmového internetu a že ak používam štandardný volací program, môže ma to výjsť draho.

1. Prosím vás, čo to pre mňa znamená v praxi?
2. Viem si nejako zablokovať úplne prístup na net cez mobil? - pre prípad, že by som čosi postláčala? :---
3. Čo znamená indikátor H (alebo E) na displeji? a také šípky proti sebe?

...popletená budeš dlhšie .........ako aj ja ...;):---:D

1. Nič sa nedeje ,
2. Ak net bude akože pripojený ...teda pokiaľ sa potom nepripojíš sama ...len je byť potrebné aj trochu opatrný ...
HTC si totiž občas sťahuje nové inštalačky , to neovplyvníš ...no nemá to dopad na faktúru ...
Dátové pripojenie do polohy OFF..
Ale nezaškodí občas zbehnúť do rýchleho zoznamu a zrušiť dátové pripojenie ...keď už pre nič iné ,taka spoň batéria bude " v kľude "...

3. ...viď vyššie ...
arizona
08.12.11,18:39
Ak nemienis pouzivat net, tak si ho zablokuj.
- vygoogli si HTC fota na nete,stiahni nejaky program na zablokovanie. V tychto forach sa dozvies vela uzitocneho,oplati sa ich citat.

- daj si to zablokovat u svojho operatora / O2 ma tuto sluzbu urcite, u ostatnych sa spytaj,nemam overene/
To mas najistejsie...
marko182
08.12.11,19:50
Len poopravim, E - Edge, H - HSDPA, nie HSCSD, to je uz davno prekonana technologia.
buchač
08.12.11,19:59
Ak nemienis pouzivat net, tak si ho zablokuj.
- vygoogli si HTC fota na nete,stiahni nejaky program na zablokovanie. V tychto forach sa dozvies vela uzitocneho,oplati sa ich citat.

- daj si to zablokovat u svojho operatora / O2 ma tuto sluzbu urcite, u ostatnych sa spytaj,nemam overene/
To mas najistejsie...

...napríklad aj ...;):rolleyes:

http://wmmania.cz/clanky/navody/jak-nahrat-android-do-htc-hd2/

http://wmmania.cz/clanky/navody/?sid=4ec51aacb2f61f0ef1500ffacaefacad
idyla
09.12.11,07:27
diky :) uz som si to povypínala a keď pôjdem okolo svojho mobilného operátora, tak si to ručne-stručne vybavím.