Kaktus4x4
08.12.11,20:23
Dobry vecer,

akutne riesime jednu dolezitu situaciu u nas na firme.
Som zamestnancom organizacnej zlozky nadnarodnej spolocnosti, ktora ku dnu 31.12.2011 zanika.
Vsetok majetok zmluvy a leasing aut prechadza od 01.01.2012 na s.r.o. ktorej vlastnikom je ta ista nadnarodna spolocnost.
De facto ide o proces zlucenia o.z. s sro pricom oz zanika.
Dnes som dostal navrh Dohody o ukonceni pracovnej zmluvy, celkom fajn spracovany, az na jeden bod - v ktorom sa pise : Zamestnanec týmto vyhlasuje a svojím podpisom tejto Dohody potvrdzuje, že sa týmto dobrovoľne vzdáva svojho nároku na odstupné v zmysle ust. § 76 ods. 1 Zákonníka práce a nebude požadovať jeho vyplatenie od Zamestnávateľa.
Cize idu nas obrat o odstupne, ktore nam podla zakona patri.

Na druhej strane nam ponukaju nove pracovne zmluvy v sro, kde ako kompenzacia za odstupne je absencia skusobnej lehoty.
Podla mojho nazoru to nie je v poriadku. Mne sice tvrdia, ze je to O.K. a ze mi hned ponukaju akoze novu pracovnu poziciu, ale...
ja nemam zaujem podpisat novu pracovnu zmluvu, uz nechcem pracovat pre danu nadnarodnu spolocnost.
Co sa teda stane ak im nepodpisem ich Dohodu o skonceni pracovneho pomeru kvoli diskriminacnej klauzule o odstupnom kedze uz nemam zaujem o dalsiu karieru a o.z. zanikne?
Nemaju ziaden narok na to aby som podpisal takuto dohodu, ked nemam zaujem o novu zmluvu. Mam narok na odstupne aj potom?
Dakujem za Vase rady a nazory.