cchrastoo
09.12.11,01:48
Zdravím ,, Vedel by mi niekto poradiť kde by som vedel najsť cenník pre samoplatiteľov zdravotných úkonov? Zaujíma ma to z toho dôvodu, že jedna moja známa bola pred niekoľkými mesiacmi hospitalizovaná, po tom čo odpadla => slabý otras mozgu. Lenže háčik bol, teda vtedy ani nie, v tom že bola pod vplyvom alkoholu a odobrali jej krv z čoho zistili že mala v krvi 1.55g/l. No a teraz jej prišlo uhradiť sumu 750 EUR čo sa mne osobne zdá byť veľmi prehnaná suma. V nemocnici strávila maximálne tak 5 dní , robili jej CT- hlavy, a mala aj nejaké tie infúzie. Tá cena sa mi fakt nepozdáva.
Za reakcie vopred ďakujem :)
Andy Kralik
09.12.11,04:38
chápem to tak, že sa dala hospitalizovať v súkromnom zdravotnom zariadení. cenník pre samoplatiteľov zdravotných úkonov - potom vydáva príslušné súkromné zdravotné zariadenie. Hľadajte ho na ich webovej stránke, prípadne priamo fyzicky v ich sídle. Môže sa odlišovať v závislosti od konkrétneho zdravotného zariadenia.

osobne.. 5 dní hospitalizácie, s CT, laboratórne vyšetrenia - 750€ je dosť nízka cena, určite nie je prehnaná, ak je samoplatiteľ

btw.. okrem toho, ak sa jej niečo na cene nepozdáva, isto si môže požiadať dať urobiť "výpis" s presnou konkretizáciou ceny za každý úkon.
BXLmiami
09.12.11,05:37
Myslím,že nie v súkromnom,ale v štátnom a kedže bola pod vplyvom alkoholu tak poistovna jej poslala účet.750,0€ za 5 dní aj s CT a inými vyšetreniami je vyslovene priateľská suma.
cchrastoo
09.12.11,08:59
Nuž tak teda vďaka za názor ,takže vravíte cena je dobrá. Celkom ma to prekvapilo vôbec som netušil že sa to pohybuje v takých cenových reláciách.