martin-nik
10.12.11,00:11
dobry den neviem ze do akej som to mal rubriky napísať tak pišem sem chcem sa opýtať že ja ako laik ako môžem zistiť či hra kapela na svadbe na živo alebo nie
hubatá
10.12.11,00:39
eee... veď je to vidno nie? Nie je tam celá hudobná skupina ale len synťák. Či som zle pochopila na čo sa pýtaš?
KoxXxo
10.12.11,08:24
Behni do sály a zakrič že im horí auto. Vybehnú von a keď bude hudba hrať, tak je to playback.
martin-nik
11.12.11,22:04
no tak oni až taky sprosti nebudú ale ja som počul ze sa dá nejako zistiť na tej aparatúre kde maju zapojene reproduktori klavesi a popripade bas gitara alebo elektricka zistiť co im tam blika abo nie lebo oni môžu hrať na playback ale spev na živo ide ale ja platim za živú hudbu ne len spev živí a zbytok improvizujú hru na klavíri gitare a saxofóne takže používajú akoby midi skladby takže ja chcem vedieť či ozaj on keď hra na klavíri tak tie tóny vidáva on a že hudba nieje puštana
KoxXxo
11.12.11,22:39
Názov kapely?
martin-nik
11.12.11,22:54
pohoda ale mne ide aj oine ak si zavolam aby ma neodrbaly ze na zivo tvrdia
KoxXxo
11.12.11,23:17
Z Bardejova alebo z Lukáčoviec?
noel.g
12.12.11,00:05
pokial ma kapela kvalitnu aparaturu, tak to nezistis, ked sa postavis na hlavu, v podstate ako si uz cital, vidis kolko je muzikantov a kolko pocujes nastrojov nie? inac pri takychto svadobnych skupinach sa to bezne robi ze idu na tzv. halfplayback - kde cas nastrojov ide naozaj z playbacku a cast je ziva, jednoducho to nie je mozne aby napr. traja muzikanti hrali ako symfonicky orchester... audio technika je dnes na vysokej urovni. a pekne mastna:-)
KoxXxo
12.12.11,08:19
Hlavne že urobia dobrú zábavu.
Fero11
12.12.11,08:45
to su otazky :)
Ved ked si ich volas napr. na svadbu, tak s nim hadam robis nejaku zmluvu, kde sa zavazuje ze bude hrat na zivo (do zmluvy treba dat aj to, ze ked nebude hrat na zivo co sa bude diat potom).
Zistit ci hraje na zivo je velmi jednoduche. Niekto hra napr. na gitare, tak prides k nemu a povies mu na chvilu nech prestane, alebo mu chytis struny na gitare a uvidis ci z reproduktorov pocut stale gitaru, alebo nie. Taktiez to urobis napr. pri tom co spieva, nieco sa ho opytas, tak aby musel prerusit spev, resp. ak prides blizko k nemu, tak to bude vidiet ci spieva, alebo nie
Jaky je tam problem ???
marleau
12.12.11,08:56
Načo sú tie svadby???Pančovaný alkohol,pančovaná hudba,všetko drahé ako ministrove hodinky a po roku a pol je aj tak rozvod.
martin-nik
12.12.11,22:09
no napríklad aj takto to ma nenapadlo ale dá sa aj zistiť podla toho keď sa mu mrknem na aparatúru kde si vylaďuješ výšky hlas atď to že tam pridá nejaké efekty my nevadí alebo keď hra moderne tak že ma podklady nejaké stiahnuté len aby hlavne to načom hrajú aj ozaj hrali a nebrnkali si len do neznáma
martin-nik
12.12.11,22:10
a skupina pohoda je z Bardejova
noel.g
13.12.11,07:45
efekty sa pouzivaju bezne a vsade, hall, reverb, flanger, na co si len spomenies. a aj ked sa muzikantom budes pozerat na aparat nezistis to, pokial sa ti sami nepriznaju, ver mi ze ano, som muzikant s 20 rocnou praxou, netrepem do vetra. a neboj nebudu hrat bludy. ziadna aparatura to nedokaze urobit za muzikanta, pokial si tam neprinesu len pocitac a jeden reprak:-) oni jednoducho musia hrat, najjednoduhsie to uvidis na gitare, na base ci sa chveju struny:-))) nedavno som pracoval s jednou loop (sluckovou) masinkou a v priebehu niekolkych minut mi to dokazalo nahradit celu kapelu - no kazdu slucku som i tak musel zahrat a nahrat do pamate...
nieco na tento sposob a je to az take hrozne? :-) ten muzikant i tak musi hrat...

P.S. ist za muzikantom s profi aparaturou a pytat sa ho, ako to robi, je presne to iste, ako by si sa Copperfielda pytal ako preboha presiel cez cinsky mur. tie fidlatka stoja neskutocne prachy (len ten pedal v tom videu stoji samostatne nieco cez 300 eciek, tak si vies predstavit tie reakcie), pochybujem ze ta k nim len tak pustia, aby si si overil ci idu na zivo. rady tu uz odzneli. pripadne sa s nimi dohodni, a chod sa pozriet na ich skusku tyzden vopred, ak sa ti nebudu pozdavat rovno ich vymenis, lebo dat kapele padaka uprostred zabavy...to chce inu odvahu:-)))

http://www.youtube.com/watch?v=QJvTT-x8ZAI&feature=related






(http://www.youtube.com/watch?v=QJvTT-x8ZAI&feature=related)
Letko
13.12.11,07:52
Zvyknú mať pripravené celé hudobné kolo dopredu (naskladané skladby). A keď prestanú hrať alebo ešte počas skladby im povieš, aby ďalšiu dali napr. tango, tak uvidíš, či mení program.
Na našej stužkovej sme mali ako program rock'n'roll a keď sme skončili (išlo to z CD), povedali sme kapele, aby rýchlo začali hrať iný rock'n'roll a oni, že musia natiahnuť skladbu. Tak bolo ticho, všetci čakali na kapelu.
Všímaj si bubeníka, ako udiera do bubnov a či sa tie zvuky zhodujú s tým, čo vidíš.