migelo1
10.12.11,18:32
ahojte poradaci,
potreboval by som poradit pri vybere plastovych okien, (exterier antracit, interier biela)
1. INCON, profil Luxury, 3 sklo, stavebna hlbka 76 mm, U 0.6, 4-15-4-15-4, vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, plastova vypln hrubka 36 mm, cena 5.045,-EUR,
2. SLOVAKTUAL, profil Pasive HL(aluplast ID 8000), 3 sklo, stavebna hlbka 85 mm, U 0.5, 4-16-4-16-4, vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, plastova vypln hrubka 44 mm, cena 5.492,-EUR,
3. Melodia s.r.o. Trnava (mate niekto skusenosti s touto firmou), profil GENEO, 3 sklo, U 0.6, 4-16-4-16-4, vchodove dvere - plastove Geneo, plastova vypln hrubka 40 mm, cena 4.845,-EUR,
4. PROWIN. profil Deuceninck, 3 sklo, stavebna hlbka 84 mm, U 0.6, 4 planitherm ultra N-14-4 SGG planilux -14-4 SGG planitherm Ultra N, vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, hlinikova vypln hrubka 44 mm, vchodove dvere exterier RAL nastrek, okna exterier folia Trend Colors cena 5.200,-EUR, (v pripade okna exterier folia antracit, a vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, plastova vypln hrubka 44 mm, cena 4.800,-EUR,
5. WINHAUS, profil prestige inoutic, 3 sklo, U 0.6, 4-15-4-15-4, vchodove dvere - ram aj kridlo hlinikove, plastova vypln hrubka 36 mm, cena 5.845,-EUR,
6. zivnostnik, profil FORIS, 3 sklo, U 0.6, 4-15-4-15-4, vchodove dvere - plastove, plastova vypln hrubka 36 mm, cena 4.600,-EUR,
ceny su komplet, t.j. sietky, parapety vonkajsie a vnutorne, zaluzie, montaz
migelo1
10.12.11,17:40
este som zabuol kovanie:
1. winkhaus active pilot,
2. maco,
3. G-U,
4. maco,
5. maco,
6. maco
220870
10.12.11,19:58
Skúsim to dať do poriadku.
1 ok
2 ok
3 firmu nepoznám, blbé kovanie
4 Deceunick je firma ale aj názov profilu napríklad deceunick vyrába profil ktorý používa INCON.
5 nepoznám
6 Foris Poliaci vyrábajúci akože na Slovensku (Orava),s foris nemám moc dobré skúsenosti.Nečakajte ,že ak bude reklamácia ,že vám ju vybavia.
ak môžem odporučiť vyberte medzi Incon a Slovaktual.
Neodporúčam takú tmavú lamináciu na južnú a západnú stranu.
video1983
10.12.11,20:01
mame od incon sme spokojny, dam ti jeden tip ako stiahnut cenu, posli najnizsiu ponuku do firmy od ktorej by si chcel kupit okna dvere, s tym ze ak ti spravia lepsiu ponuku beries od nich, takto to sprav s viacerymi . Mne z 1300 € klesla cena na 980 €
migelo1
10.12.11,20:30
na incone sa mi nejako nepozdava ta stavebna hlbka, ale nevyznam sa dobre....z akeho dovodu neodpoucas taky tmavy profil...okna aj vchodove dvere mam situovane na vychod, balkonove dvere a okno a terasove dvere su na juho zapad, ale su sucastou terasy, takze na ne nebude svietit priamo okno a jedno okno je situovane na zapad
220870
10.12.11,20:50
laminácie celkovo nie sú vhodné do exteriéru.Kedysi som od inconu brával okná a dvere.mali podmienku pri lamináciach nedávali záruku na lamináciu na dvere ak boli otočené na juh.Neviem ako to je teraz.Mal som s tým raz patáliu popraskala farebná výplň(Gava) otočená na juh.Vždy treba uvažovať.Záruku vám určite vydržia ,ale životnosť bielych a hnedých je iná.
Stavebná hlbka je lepšia u Slovaktual.
migelo1
11.12.11,06:42
ten profil od PROWIN - deuceninck, tak ten je Inoutic Eforte.......som si to nevsimol, problem s tou laminaciou vidis v tom, ze sa moze po case olupovat?alebo aj v tom, ze cim tmavsia, tym viac bude profil "pracovat" na slnku, resp. pri zemne teploty? je ina moznost ako laminacia v exterieri, kedze chcem okna vo farbe?
qwert1
11.12.11,07:27
ja som teraz bral zo Slovaktual v TT, skoro som uz podpisal tu melodiu, ale nakoniec mi dali cca tu istu cenu ako slovaktual a maju ten kompozit bez vystuze,co je sice lepsie na tepelny odpor ale nejaky tu na porade pisal,ze sa to dost prehyba a mozno aj preto treba potom dostelovavat to kovanie ,neviem ... radsej som sa preto rozhodol pre istotu kedze so Slovaktual mam skusenost.
220870
11.12.11,07:56
Tmavý rám na okne sa vyhreje na 80°C,cez zimu -20°C.plus treba rátať s tým že v exteriéri má ten rám 80°C albo -20°C a v tú istú chvíľu v interiéri +25.Toto nerobí dobrotu.
lapejko
11.12.11,08:13
Tmavý rám na okne sa vyhreje na 80°C,cez zimu -20°C.plus treba rátať s tým že v exteriéri má ten rám 80°C albo -20°C a v tú istú chvíľu v interiéri +25.Toto nerobí dobrotu.

toto sú dvere Rehau, laminácia obojstranná, profil tmavý, južná strana. Ráno v júli okolo 7:00 dvere musím zamknúť, jazýček kľučky nechytá, o 13:00 sa dvere nedajú ani nasilu zatvoriť nie to ešte zamknúť. Okná vo vikieroch majú v rohoch zvlnenú fóliu po opakovaných deformáciach profilu.
Don133
11.12.11,10:25
Prve 3 firmy, ktoré uvádzaš Incon, Slovaktual, (ta tretia Melodia bude zastupenie FENESTRY a asi máš preklep označenie nieje Genoe, ale pravdepodobne profil Geneo a vyrába ho REHAU a okná z neho Fenestra )

Všetko sú domáci výrobcovia, ktorí držia kvalitu...medzi nimi môžeš skutočne výber urobiť"vypočítavankou":) ....a tak ako Ti ostatní spomenuli máš kde uplatniť aj záruku v prípade problémov. Kvalitné okno je jedna vec, druhá je ich vlastná montáž (ukotvenie, paropriedušné pásky atď ). Nestojí za to ušetriť pár % a za 2 roky nebudeš vedieť nastaviť okenné krídlo, samozrejme aj z Poľska, kúpiš kvalitné veci dokonca aj z Číny, ale kvalita má svoju cenu....

Takže moje odporúčanie nerozhoduj sa len podľa ceny a podľa možnosti podpor slovenský trh.
migelo1
11.12.11,10:40
povodne som bol rozhodnuty pre incon, jedine co ma odradilo bola ta stavebna hlbka.... ako druhe v poradi bol PROWIN spolu so SLOVAKTUALOM.... takze vazne neviem, v tom prowine mi ponukaju taku zvlastnu laminaciu, take akokeby metalicke farby, velmi pekne to vyzera..... da sa inak riesit farba okna, alebo iba laminaciou?
Don133
11.12.11,10:57
Vieš rozmýšlaj, že k oknu budeš potrebovať doplnky parapety, tieniaca technika..atd.... keď si daš metalickú, čo k tomu dopasuješ?
Doma mám eurookná tiež som bol nadšený z možnosti namiešania farieb....po 5 rokoch potrebuješ na nich obnoviť náter...vieš koľko zábavy dopasovať odtieň _))). Proste chceš striebornú RAL 9006, 9007 .... drevo imitácia zlatý dub, čerešňa .... :)))máš istotu, že to trafíš aj pri potrebnej oprave.
migelo1
11.12.11,16:42
aj eurookna su take citlive na zmenu teploty ako plastove okna? mate niekto skusenosti s firmou drevoprogres?
220870
11.12.11,16:45
Eurookna reagujú na vlhkosť.
migelo1
11.12.11,16:50
a co je teda v sucasnosti idealne...ake okna?aky profil?
pescu
19.04.14,06:00
Určite si nevyberajte okna od Incon, je to fušerácka firma. Dodali poškodené okná a kľučky, bude Vás to stáť len veľa času nervov a peňazí. Inštalácia okien je neprofesionálna, používajú fuškárov na montáž. Je to 4 firma čo mi robila okná na nehnutelnostiach a zo skúsenosti musím povedať, že už nikdy viac. Dajte na moju radu ak nechcete prísť o peniaze, nervy a čas.
Tweety
19.04.14,06:02
Odpovedáš na 3 roky starý príspevok.