nemček
10.12.11,20:03
mam problem s mojim ridgebackom.skratka a jasno ked ideme von je tvrdohlavy ako mulica.proste kam nechce ist tam nejde.mozem sa aj na hlavu postavit a nic.je to 3mes. stena a neviem co s tym mam robit.preto niektore vychadzky skoncia skor nez zacnu.
arizona
10.12.11,19:15
lujza.j
10.12.11,19:39
alaya1
10.12.11,19:50
Neviem, co od tohto 3 mesacneho steniatka ocakavas.. Je ako male dieta, tak aj toto je male steniatko.Staci trocha pogooglit
http://psickari.sk/vychova-a-vycvik/vychova-stenata-8-tyzden-az-5-mesiac

D (http://psickari.sk/vychova-a-vycvik/vychova-stenata-8-tyzden-az-5-mesiac)ievcata, ved je to malinke steniatko, len teraz mal odist od matky a svorky.
lujza.j
10.12.11,19:52
Neviem, co od tohto 3 mesacneho steniatka ocakavas.. Je ako male dieta, tak aj toto je male steniatko.Staci trocha pogooglit
http://psickari.sk/vychova-a-vycvik/vychova-stenata-8-tyzden-az-5-mesiac

D (http://psickari.sk/vychova-a-vycvik/vychova-stenata-8-tyzden-az-5-mesiac)ievcata, ved je to malinke steniatko, len teraz mal odist od matky a svorky.

no ja som myslela cvičák tak cca. 6mes:) aha to som tam nenapísala.....
arizona
10.12.11,20:04
mam problem s mojim ridgebackom.skratka a jasno ked ideme von je tvrdohlavy ako mulica.proste kam nechce ist tam nejde.mozem sa aj na hlavu postavit a nic.je to 3mes. stena a neviem co s tym mam robit.preto niektore vychadzky skoncia skor nez zacnu.
Presne tak,ako sa pise v predoslych prispevkoch...je to este babatko,ktore potrebuje mojkat a lubit...uzite si ten cas!:)
Na nete najdete kopec mudrych rad,ako postupovat s vycvikom. Je to krasne a mudre plameno,len respektujte jeho vek a urcite si uzijete s nim vela krasnych chvil...;)
alaya1
10.12.11,20:11
Presne tak,ako sa pise v predoslych prispevkoch...je to este babatko,ktore potrebuje mojkat a lubit...uzite si ten cas!:)
Na nete najdete kopec mudrych rad,ako postupovat s vycvikom. Je to krasne a mudre plameno,len respektujte jeho vek a urcite si uzijete s nim vela krasnych chvil...;)

dakujem za odkaz v profile, tam sa ti odpovedat neda. Je to hlavne tym, ze sa najskor kupi pes a potom sa ocakava, ze bude plnit rozkazy, ako plysova hracka.
lujza.j
10.12.11,20:24
škoda, ale je to veľa krát tak:(
arizona
10.12.11,21:13
Tiez som toho nazoru,aby si kazdy zaujemca o psika najskor nastudoval nieco roznych plemenach,vybral si,ktore mu najviac vyhovuje.
A samozrejme dolezite je sa naucit vsetko ohladom vychovy pred tym, nez mame psika doma, aby sme vedeli, co od psika v tom-ktorom veku ocakavat,ako ho privykat rodine, novemu prostrediu,cvicit atd.
Lebo spokojny psik da lasku majitelom na dlhe roky :):):)
Barticek
10.12.11,21:20
Máš tvrdohlave plemeno poľovníckeho psa, velmi tažké na výchovu, aj ked je ešte malý vychovavat už treba zacat teraz, lebo potom ho už nezvládneš, pes nie je hračka na mojkanie, je milý zlatý ale vie aj svoje zbrane pekne využivat, to že nechce isť von može byt aj preto lebo sa boji, toho čo nepozná, nepíšeš ako dlho ho máš, kedy bol vzatý do feny, či vie chodiť na vodítku atd,
lujza.j
10.12.11,21:44
zistiť povahu psa pred kúpou je veľmi dôležité. no len veľa krát sa pes kupuje podľa toho čo je momentálne in, alebo v reklame a pod.potom ludia nakúpia Bíglov, lebo boli zlatí v reklame na orange, ale akú majú povahu a že ked vyrastú už nevyzerajú ako v reklame tak to si nezistia.
nemček
11.12.11,06:47
no predtym sme mali ridgebacka cca13rokov a bol cely zivot kultivovany a skvely.tohto som chodil pozerat a zoznamovat sa snim k jeho chovatelovi.vsetko tam bolo vzdy fajn.akonahle dosiel ku nam(je tu asi dva tyzdne) je naozaj ako mulica.vonku nas vobec nerespektuje-staleknuci ajked sa mu venuje a v noci skoro vobec nespi len knuci.fakt neviem ako sa k nemu chovat.
arizona
11.12.11,07:00
Dva tyzdne je dost malo,aby si zvykol.
Bol oddeleny od mamy a svojej svorky,mozno este smuti za nimi.
Vsetko potrebuje svoj cas.
Aj on casom pochopi, ze vy ste jeho nova "svorka",len mu treba citlivo a postupne ukazat,kto je vodca svorky.
Niektoremu psikovi to trva dlhsie, niektoremu kratsie...to je individualne,ako u nas u ludi.
Drzim palce :-)
alaya1
11.12.11,07:04
Pes knuci za svojou svorkou. Daj mu cas, aby si zvykol na vas. je to malicke steniatko,smuti za svojimi. Dopraj muhracky, zuvacie kosticky, zamestnaj ho, venuj samu. Urcite si vzykne. U chovatela bol fajn, lebo bol u svojich, teraz si musi len zvyknut.
Vela sil a trpezlivosti
nemček
11.12.11,07:17
ved ano to ze saboji chodit po schodoch a podobne chapem aj zvladam ale nechapem to ustavicne knucanie aj ked sa pokusam snim hrat.a v noci je to 2x horsie-aj pre neho aj pre mna.
arizona
11.12.11,07:22
Je v noci sam niekde na dvore? Mozno ma strach z neznameho prostredia.
Kde ho mate?
Ak je niekde sam,skuste ho na noc dat dnu do domu,aby vedel, ze ste nablizku
lujza.j
11.12.11,07:32
nebol odobratý priskoro? ked sme brali nášho /labrador/ mal 4mes.
alaya1
11.12.11,07:32
Tu je iba jedna rada, vydrzat.
2009
11.12.11,08:00
Je v noci sam niekde na dvore? Mozno ma strach z neznameho prostredia.
Kde ho mate?
Ak je niekde sam,skuste ho na noc dat dnu do domu,aby vedel, ze ste nablizku


Ak s ním chodí po schodoch asi je v paneláku. Hm.. Možno ho priskoro učí na vodítko. Určite má mať obojok aj vodítko volne by som brala ale nie je to o tom kto z koho?,
2009
11.12.11,08:01
Je to malé psie bábo. Treba mu teraz venovať maximum času a neodsúvať to ani sekundu. Každá chybička sa neskôr vráti milionkrát. Podľa toho čo píšeš má strach. Trojmesačné šteňa Ťa nenasleduje? Nedá sa zlákať ani na mlsnotku?? A máš ho 2 týždne??? Tak v tom už vidím problém. V tomto veku si pes ľahko zvyká a prispôsobuje sa. Vodíš ho na vodítku? Ak áno vodítko by malo byť v jeho veku iba doplnok na ktorý si postupne zvyká. Môže byť ale nie na ťahanie. Asi robíš základnú chybu že v ňom vidíš toho bývalého psa. Nikdy ním nebude
arizona
11.12.11,08:47
Ak s ním chodí po schodoch asi je v paneláku. Hm..

Mozno mas pravdu,ale ja som uz videla aj rodinne domy so schodami, hmmm :D
Ty nie?
alaya1
11.12.11,14:54