karami
11.12.11,11:05
Dobrý deň, chcel by som Vás poprosiť o informáciu a poradiť pri lokalizácii poruchy na plynovom kotle Protgerm Tiger 24 KOZ.

Zo začiatku pri nahrievaní zásobníka z úžitkovou vodou začal stúpať tlak vo vykurovacom systéme tak, že začal prepúšťať poistný ventil, neskoršie tlak prestal stúpať a začal klasať tlak vo vykurovacom systéme tak, že za 24 hod vždy s natlakovaného systému na1,6 až na 0,6 a kotol prestane kúriť. Keď to dotlakujem na 1,6 za cca 24 hod. je znova tlak na 0,6 a kotol sa vypne. Expanzná nádoba je natlakovaná na 1.5 a táto riadne drží tlak-nemala by byť poškodená. Voda zo systému nikde viditeľne neuniká.
Zistil som však, že expanzná nádoba na ohrev úžitkovej vody je plná vody, ktorá pri vyšrubovaní ventila vyteká z nádoby - nie je v nej žiaden vzduch. Predpokladám, že v nádobe bude poškodená membrána.
Môže klesanie tlaku vo vykurovacom systéme spôsobovať táto expanzná nádoba?
Aká tam môže byť iná závada?
Môže byť poškodený trojcestný ventil, môže prepúšťať vodu medzi vykurovacím systémom a ohrevom úžitkovej vody?
220870
11.12.11,10:08
Mne sa na expanznej nádobe pokazila ventilka.Stačilo ju vymeniť dof´kať a ide to ďalej.kotol mám protherm ktv24.
str 24.
http://www.protherm.sk/stepone/data/downloads_sd/24/00/00/navod-na-obsluhu-tiger.pdf
karami
11.12.11,10:15
...tak toto nie je môj prípad, Vypustil som celý zásobník na ohrev vody, vymenil som ventil na expanzke, expanzku dotlakoval, dopustil vod do zásobníka a po čase je opäť voda v expanzke...
majggi
10.01.12,15:21
Moze byt diera v expanzke a vzduch unika von - tym padom tam ide vnika voda a klesa tlak v systeme.