derek191919
11.12.11,18:57
Čaute,
prosim Vas inštaloval si tu už niekto na svoje stranky AdLogger? Rad by som si ho nainštaloval na stranky, ktore mam na webnode, ale vobec nechapem ako to mam spravit, našiel som aj navod- http://webzurnal.cz/soubory/podvodne_kliky/adlogger/navod-na-instalaci.htm ale nechapem tomu, čo je napriklad webový priestor s podporou PHP alebo čo je databáza MySQL. Je to zložité pre laika nainštalovat tento AdLogger na stranky? Diki moc za odpovede.
iv@n
11.12.11,19:50
tak ak nechápeš tieto pojmy, tak to sám určite nenainštaluješ, treba to tam skopírovať cez ftp, nastaviť heslá aby sa dostal na databázu a nastaviť si v tom skripte čo vlastne po ňom chceš.
o čo ti vlastne ide, prišlo ti od googla varovanie že máš podozrivé kliky na ich reklamách?
derek191919
12.12.11,11:55
tak ak nechápeš tieto pojmy, tak to sám určite nenainštaluješ, treba to tam skopírovať cez ftp, nastaviť heslá aby sa dostal na databázu a nastaviť si v tom skripte čo vlastne po ňom chceš.
o čo ti vlastne ide, prišlo ti od googla varovanie že máš podozrivé kliky na ich reklamách?

hm tak to ste ma veľmi nepotešili, som aj hľadal nejake navody pre laika a nikde nič (po slovensky alebo česky), ani na youtube nieje žiadny video navod. Praveže ešte mi od googla neprišlo nič, žiadne varovanie, prave tomu sa chcem touto inštalaciou vyhnuť, navštevnost na strankych mam cca 15 000 mesačne a zarabaju mi celkom slušne a nechcem kvôly nejakemu zavistlivemu človeku čo mi klikne 10 krat na reklamu prisť o zarobky, pripadne uplne zablokovanie učtu, tak preto Vas prosim o radu.
iv@n
12.12.11,12:10
tak to by som v tom prípade neriešil vôbec, závistlivcov je kopec, ale je kopec ľudí čo má adsense reklamu na stránkach, ja ju mám tiež a neriešim to. to by musel niekto klikať pravidelne vo veľkých dávkach, podla mňa by to skôr ich algoritmus odfiltroval a nezarátal ako kliky, ak sa ti s tým niekto priamo nevyhrážal, tak by som sa na to vykašlal.
ak to riešiť chceš, tak nájdi človeka čo ti to spraví, bud admin z hostingu alebo nejaký technik, len zadarmo ti to robiť nikto nebude predpokladám. ak sa ti za to chce platiť 30 eurovú hodinovku, tak sa kľudne hlásim aj ja ;-)
Podnikanie
12.12.11,12:22
hm tak to ste ma veľmi nepotešili, som aj hľadal nejake navody pre laika a nikde nič (po slovensky alebo česky), ani na youtube nieje žiadny video navod. Praveže ešte mi od googla neprišlo nič, žiadne varovanie, prave tomu sa chcem touto inštalaciou vyhnuť, navštevnost na strankych mam cca 15 000 mesačne a zarabaju mi celkom slušne a nechcem kvôly nejakemu zavistlivemu človeku čo mi klikne 10 krat na reklamu prisť o zarobky, pripadne uplne zablokovanie učtu, tak preto Vas prosim o radu.

Kedysi ťa mohol nejaký neprajník "odstaviť" týmto spôsobom, ale teraz to už je málo pravdepodobné, lebo google má už tieto veci vychytané. Neriešil by som to na tvojom mieste. Navyše existuje veľa spôsobov ako nahradiť adsense.
derek191919
12.12.11,12:32
tak to by som v tom prípade neriešil vôbec, závistlivcov je kopec, ale je kopec ľudí čo má adsense reklamu na stránkach, ja ju mám tiež a neriešim to. to by musel niekto klikať pravidelne vo veľkých dávkach, podla mňa by to skôr ich algoritmus odfiltroval a nezarátal ako kliky, ak sa ti s tým niekto priamo nevyhrážal, tak by som sa na to vykašlal.
ak to riešiť chceš, tak nájdi človeka čo ti to spraví, bud admin z hostingu alebo nejaký technik, len zadarmo ti to robiť nikto nebude predpokladám. ak sa ti za to chce platiť 30 eurovú hodinovku, tak sa kľudne hlásim aj ja ;-)
tak ja som typ, čo by sa to radšej naučil ved je to stale ta ista činnosť, čiže to by som snad zvladol aj ked som laik :), tak za to by som ti kľudne zaplatil, ale ešte počkam, mam na google 2 učty, jeden sukromny a jeden na firmu, čiže ak mi jeden z nich zablokuju kvôly podvodnym klikom tak sa ozvem. Len dalši problem som zistil, ze mam stranky u webnode a tí neposkytujú FTP prístup na server a na ten adlogger treba mať tento pristup, čiže by som asi musel meniť uplne všetko...
iv@n
12.12.11,14:42
webnode je čo, nejaký freehosting? máš tam vlastnú doménu?
naučiť sa to dá zachvíľu, ak máš základy a poznáš nejaký programovací jazyk tak php ti bude povedomé, upload cez ftp je jednoduchý ako kopírovanie súborov v windows commanderi a nastavenie hesla do mysql databázy je tiež len jednoduché naťukanie pár údajov.
derek191919
12.12.11,15:02
webnode je čo, nejaký freehosting? máš tam vlastnú doménu?
naučiť sa to dá zachvíľu, ak máš základy a poznáš nejaký programovací jazyk tak php ti bude povedomé, upload cez ftp je jednoduchý ako kopírovanie súborov v windows commanderi a nastavenie hesla do mysql databázy je tiež len jednoduché naťukanie pár údajov.

no hej je to freehosting, kde sa dajú ľahko robit stranky editovaním. Doménu tam mám vlastnú 2. úrovne ale na firmu (tá nemá veľkú návštevnosť), tie stránky čo majú vysokú návštevnosť sú až 3. úrovne, ale na tom nezáleží koľkej úrovne sú, lebo som im písal na podporu a FTP nepovoľujú. Hm a programovací jazyk nepoznám žiadny, kdeže v tom webnode sa to robí tým online editovaním (niečo ako front page ale ľahšie). Na škole sme mali základy html ale fakt iba základy. A to ti verim, ze to nemoze byt až tak zložite, ked je to len jeden úkon, len mi to nemá kto ukázať :(