lydia36
11.12.11,23:02
Ahojte asi tak 5 rokov dozadu som bola na inchebe a testovali tam vlasy tak som sa na to dala a zistili ze mam niako malo maziva a kupila som od nich sampon viem ze to bol taliansky ale neviem uz nazov a pomohol mi velmi.. Potom bol niako klud a neskor to zacalo znovu vyrazky v pokoze, svrbela ma hrozne pokozka a uz sa tvorili chrasty, raz som mala mastne a potok suche vlasy tak uz ani neviem vlasy mam.. kupila som si vichy bolo dobre a casom sa to vratilo, je pravda skusila som som uz dost samponov a naposledy to bolo head shoudlers neviem ako sa to pise ale urcite to poznate musim povedat ze citila som taku chladivu pokozku hlavy leskle vlasy a po mesiaci uz nebolo dobre som uz mala taku suchu pokozku vlasov ze som sla opat do lekarne a poradili biodermu a ta je teraz celkom dobra len by sa nemala asi v kuse pouzivat, mam teraz niveu ale nech sa mi uz minie kupila som baleu ze je to vraj bez ph a aj pre alergikov, ja som alergicka.. ale uz neviem ci sa na to dam.. niekto mi aj radil skus detsky sampon tak uvidim, ale ja sa uz bojim uz 3 mesiace to dokladam ci ist koznej ale co da niake lieky ktore by som si veru nedala skusaju aj vlasovu pokozku testovat kozni lekari? mate aj vy takyto problem, co vam pomaha, co ste vyskusali..
lujza.j
11.12.11,22:10
chrasty sú aj mokvavé?
tictac7
11.12.11,22:31
...ja teda nie som odborník, ale za 5 rokov toľko rôznej chémie? Možno tam bude problém.... Ten detský by bol teraz asi najlepší, možno aj na rok....
lydia36
11.12.11,22:42
ten sampon pred 5 rokomi my pomohol velmi mala som krasne leskle vlasy a pritom ma az tak hlava nesvrbela.. ale casom som zistovala ze ma svrbi pokozka ja nehovorim ze je to uz dlho to nie mala som aj klud.. a tie vyrazky su mokvave az bolave a
avalik
11.12.11,23:20
lydia, farbis si vlasy? - aj tam mozu byt alergeny

skusala si vinny ocot? - ma antibakterialne, protiplesnove a protizapalove ucinky
jacekova
12.12.11,05:40
Raz som vyskusala svajciarsky sampon proti vypadavaniu vlasov z lekarne. Vytvorili sa mi mokvave chrasty a svrbelo to. Trvalo 6 mes.,kym som sa toho zbavila. Pouzivala som len synov detsky sampon. Ziadny balzam,ziadne masky,tuzidla ani inu chemiu. Skus aj ty. Podla mna je zbytocne stale testovat nieco nove,kym sa nezbavis chrast... mimochodom balea mi rovi velmi zle na vlasy... z oriflame a avonu mam zas lupiny...
Takze stopni experimentovanie, nechaj oddychnut pokozku a zmyvaj sa zatial detskym samponom...
220870
12.12.11,06:01
Skúsila ste už čistú vodu?
Dáša_
12.12.11,06:06
Olivový olej ako zábal pred umývaním. A po umytí odvar zo žihľavy. Na vlasy samozrejme.
JankaV
12.12.11,06:33
Sayos na lupiny a choď na kožné.
klemy
12.12.11,07:25
Kúp si v lekárni Nizoral šampón. Kožní lekári ho dávajú ako prvý pri takýchto problémoch. Mala som tieto problémy roky, vyskúšala všetky domáce prostriedky- bez úspechu, a Nizoral zaúčinkoval hneď
arizona
12.12.11,07:48
Uz si mala byt davno na koznom vysetreni!
Zbytocne experimentujes.
Mozeme ti tu dat tisic typov na odskusane sampony a pripravky,ale jedine lekar vysetrenim zisti pricinu tvojho ochorenia...
kukučka
12.12.11,08:14
dobré rady nájdete aj tu: domáce recepty na vlasy (http://dlouhevlasy.cz/top-tema/top-tema-domaci-recepty.html)
Zdenka 0705
12.12.11,08:31
Od leta som mala problém so svrbením na krku, za ušami a vo vlasoch na okraji tváre. Tiež som skúšala všetko možné, aj tu čo ste písali. Keďže to neustupovalo, rozhodla som sa konečne zájsť aj k doktorke.
Predpísala mi 3 maste, už na druhý deň som badala viditeľné zlepšenie, za 5 dní bolo po všetkom.
Bola to candida, zrejme som sa v lete nainfikovala na kúpalisku alebo kúpeľoch.
Dáša_
12.12.11,08:34
Moja dlhoročná skúsenosť s kožnými lekármi hovorí, že skúšajú, čo zaberie. Niekedy trafia na prvý krát, niekedy na piaty. Naviac, po určitom čase aj to, čo zaberalo, prestane pomáhať. Treba hľadať problém vo vnútri.

Samozrejme, keď je to iba podráždenie z množstva chémie na vlasoch, tam to nemusí byť tak dramatické.
mlisa
12.12.11,11:09
Moja dlhoročná skúsenosť s kožnými lekármi hovorí, že skúšajú, čo zaberie. Niekedy trafia na prvý krát, niekedy na piaty. Naviac, po určitom čase aj to, čo zaberalo, prestane pomáhať. Treba hľadať problém vo vnútri.

Samozrejme, keď je to iba podráždenie z množstva chémie na vlasoch, tam to nemusí byť tak dramatické. Kozny lekár má na infekcie, plesne a podobne zalezitosti presne testy, ktore pomozu urcit, ktorym smerom sa pri rieseni problemu zamerat. A ked vyjde vsetko negativne, potom sa mozno zamerat aj na vnutro. Podla mna, kedze to trva uz dost dlho, niet dovod vahat
katka 23
12.12.11,11:45
čo najskôr sa dajte vyšetriť odbornému lekárovi, môj manžel tiež dlhodobo trpel na podobné problémy, vyrážky vo vlasoch a nakoniec mu zistili že má ružovku - rosaceu.
Marekova
12.12.11,11:53
Môj priateľ mal rovnaký problém - svrbiacu pokožku hlavy a následne dosť rozľahlé chrasty. Vyskúšal toho dosť, ale 100% mu zabral šampón od firmy La Roche - Kerium na suché lupiny. Je síce trochu drahší, ale už po týždni mu chrasty začali ustupovať a svrbenie tiež zmizlo..
linda991
12.12.11,11:53
Odporúčam Dercos od Vichy, dá sa kúpiť v lekárni.
lujza.j
12.12.11,18:44
ten sampon pred 5 rokomi my pomohol velmi mala som krasne leskle vlasy a pritom ma az tak hlava nesvrbela.. ale casom som zistovala ze ma svrbi pokozka ja nehovorim ze je to uz dlho to nie mala som aj klud.. a tie vyrazky su mokvave az bolave a

moja dcéra to mala dlho stále sa to vracalo. pomohla žihlavová voda na vlasy, štípala, ale chrasty už nemá.
http://www.vmd-drogerie.cz/vmd-drog/eshop/13-1-CISTICI-UKLIDOVE-prostredky/310-2-UNIVERZAL-CISTICI-MYCI-PROSTR/5/10371-Dixi-koprivova-vlasova-voda-na-suche-vlasy-125-ml daj si do fľašky s rozprašovačom a skús nestojí to veľa.
myara
12.12.11,20:58
skus si tie chrasty natierat odvarom zo zihlavy, ja som mala take velke chrasty, resp. loziska lupin (svrbelo to tiez) ze mi to trcalo pomedzi vlasy, a to mam dost huste vlasy, ale potom mi to moja babka natierala zihlavou, a vsetko to postupne zmizlo, a tiez som pouzivala Nizoral, a rozne maste od koznej, ale to bolo treba mat na hlave 12 hodin, cize najlepsie v noci
lydia36
14.12.11,12:06
teraz mi este poradili Eucerin tak vyskusam poslednu nadej aj tak by som nemohla ist hned koznej lebo mam zafarbene vlasy, a ak uz nepomoze toto tak urcite pojdem.. dakujem vsetkym za radu...
pasuliatko
14.12.11,21:07
kukni seboroická dermatitída
pasuliatko
18.12.11,22:32
Polytar AF žiaľ sa už nevyrába...
Skin Cap vyskúšaj si kúpiť šampón v lekárni a potom napíš či ti to nepomohlo... ak je to skutočne seboroická dermatitída na to ti nezaberú šampóny na lupiny a hlavne nie komerčné...
dobrý je aj šampón Fructis biela gulička zmierni to príznaky ale žial neodvráti to úplne.

Najlepšie by bolo keby si zašla za dermatológom nech sa on na to kukne svojím odborným okom,že čo to je... takto to môžu byť iba domnienky a keď budeš vedieť čo to je ľahšie sa bude s tým bojovať.
Estetic
03.01.12,14:59
Problém,ktorý popisujete nie je na domáce riešenie,treba spraviť diferenciálnu diagnostiku prípadne testovanie a podľa toho liečbu.Riskujete padanie vlasov,nakoľko v oblasti pokožky beží dlhodobý zápalový proces a oslabuje vlasové korienky.