Rado66633
12.12.11,09:51
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory:)
duves
12.12.11,09:09
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory:)
Manželka ma nejake knihy. Su to zaujimave teorie.

No ja som v takej izbe byval od roku 71 do asi 95. V panelaku, mala izba nohy mi priamo smerovali do dveri.
terezamaria
12.12.11,09:28
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory:)
Neverím tomu celkom, ale táto teória hovorí, že pokiaľ niekto má dlhšiu dobu takto otočenú posteľ, vyskytujú sa častejšie ochorenia, resp. ten človek horšie spáva, je nervóznejší. Na silné osobnosti to určite nemá vplyv.
Pokiaľ môžeš otočiť posteľ v čiare okno - dvere a nohy Ti smerujú von dverami, tak určite ju môžeš otočiť aj opačne, veď dvojposteľ je skoro štvorec / 180 x 200 ? / a nohy Ti budú smerovať smerom k stene. :)
Rado66633
12.12.11,09:53
Neverím tomu celkom, ale táto teória hovorí, že pokiaľ niekto má dlhšiu dobu takto otočenú posteľ, vyskytujú sa častejšie ochorenia, resp. ten človek horšie spáva, je nervóznejší. Na silné osobnosti to určite nemá vplyv.
Pokiaľ môžeš otočiť posteľ v čiare okno - dvere a nohy Ti smerujú von dverami, tak určite ju môžeš otočiť aj opačne, veď dvojposteľ je skoro štvorec / 180 x 200 ? / a nohy Ti budú smerovať smerom k stene. :)O O no otocit postel by sa dalo, ale zahlavie by bolo rovno pri vstupe do izby, nohy by som zase mal pri stene co je trosku nelogicke a nemal by som kam dat nocne stoliky......inak co ti ludia, co takto byvali roky a su zivi, zdravi a nic im nie je? Podla mna je to ako voodoo, kto tomu veri, na toho to ma vplyv..
Janiela
12.12.11,09:58
Ja v to verím. ak mám nohy na sever alebo na západ, spím veľmi zle, budím sa mám zle sny a pod. Optimálne je spať s nohami na východ, pretože vychádzajúce slnko nám dodáva energiu vychádzajúceho slnka.
Myslím, že známa má pravdu, cez dvere prichádzajú zlé sily a ak človek spí s nohami smerom k dverám, vstáva tak, že je hneď čelom priamo proti dverám, tie mocnosti majú potom ľahkú cestu. Ani v kancelárii nesedím oproti dverám. Platí to isté.
katkup
12.12.11,15:13
A keby si si otočila posteľ nohami na západ (a miesto písania sprostostí išla radšej skoro spať) :
Zapadajúce slnko by ti dodávalo energiu zapadajúceho slnka :---

tak to aby isla uz teraz :D

no nahodou, aj mna by to zaujimalo ako sa to da prerusit....bo ked si spominam, tak u kazdeho frajera spim nohami kolmi oproti dveram, no asi mi tym niekto chce nieco naznacit, sakra, uz si idu po mna :eek:
Janiela
12.12.11,17:56
A keby si si otočila posteľ nohami na západ (a miesto písania sprostostí išla radšej skoro spať) :
Zapadajúce slnko by ti dodávalo energiu zapadajúceho slnka :---

Prepáč, že som vyjadrila svoj názor. Každý má na to právo.
Rado66633 chcel poznať naše názory, pridala som sa. Možno to niekomu pomôže, to nikto nikdy nevie.
Raz budeš chcieť niekomu vyjadriť svoj názor, možno pomôcť a môže sa stať, že ti bude povedané nepíš alebo nehovor sprostosti. Ak ťa to nerozčúli, tak ťa to možno zraní. Ak ani jedno, tak niekde bude chyba.

Oznámiť mi, že píšem sprostosti a ešte mi to poslať aj cez súkromnú správu, aby som to nebodaj neprepásla, je vrchol drzosti. Chyba bude v tom, že väčšinou tu komunikujem so slušnými ľuďmi a na podobné správy nie som "zvyknutá". Som členkou Porady trochu dlhšie, čomu sa teším, no s takým niečím som sa tu ešte nestretla.

Soprannick, nehnevám sa na teba.
evaj63
12.12.11,20:56
Stačí dat' pred postel' niečo, čo nemá ostré hrany, ja mám stolík so zagulatenými rohmi.

Feng šuej mám odskúšané na mojich vlastných det'och.Ked' začali chodit' do školy, bolo to na nervy. Obaja mali stolíky otočené k oknu a tým pádom sedeli chrbtom k dverám, nemali prehl'ad kto vchádza do izby a boli z toho nervozni, dlhšie im všetko trvalo. Stolíky som im otočila k sebe a odvtedy je pokoj, a už sú z nich stredoškoláci, ktorí nemajú problém s učením.
predajbytu
27.12.11,09:52
sorry, ale cele to fengsuj je pixovina. vsetko je to iba placebo...
zk24
27.12.11,10:01
No ja tomu absolutne neverím. Postel sice nemam v zone smrti (usudzujem z opisu), ale tak sa v posteli tocim a migrujem, ze postel sice tak nemam, ale pravdepodobne spim od zony smrti po zonu "zivota" a radosti niekolkokrat za noc.

A este ma napada, podla povodneho Feng Šuj by nemalo byť všetko v oblom tvare, aby mohla prudit energia? Nezabudni potom nejaku priklepovku, špachtlu a statika aby si si mohol izby spravit do obluka.

Preboha, neblázni s nejakou zonou smrti...

Ja verim na to ze pri spanku mat hlavu pri horucom radiatore ti sposobi migrenu alebo pri otvorenom okne zapal mozgovych blan.... ale na funghi šuj....


:D :D :D
sito
27.12.11,10:26
Na posteli sa vraj nie len spí, ale aj plodí, rodí, maródi, niekomu aj život dochodí, aj dojde. Čo už? Pračlovek ju nemal a sme tu!

Ešte ... :);)
rennka
27.12.11,10:37
Feng shui - vychodne nabozenstvo, ezoterika. Never tomu.
sito
27.12.11,10:49
Feng shui - vychodne nabozenstvo, ezoterika. Never tomu.

vychodne nabozenstvo. Východné? Tak preto sme sa obrátili na západ, od juhu nás nečaká nič dobré. Jedine treba, len už ísť na sever, Sibír, ale tam už niektorí museli byť, aj zostali.

Never tomu. A komu, čomu treba veriť? Ak nie ...

Poučiť sa dá z prítomnosti, ale hlavne z minulosti. Či nie?
pepsikova
27.12.11,11:51
..joj!..ale príprava na spánok začína od rána! ...a závisí od toho, ako prejdeš celým dňom a ako sa potom uložíš!..ak sa ráno zobudíš a povieš si "dobré ráno si prajem a prajem aj všetkým okolo mňa, budem dnes mať krásny deň a nikto a nič mi ho nepokazí" a podľa toho zariadiš celý svoj deň, nuž tak večer pôjdeš spať s čistým štítom, že si nikoho nenajedoval, nemáš nevyriešený problém, nestratil si peňaženku ani nič zlé si nikomu nevyviedol,budeš mať čisté svedomie a bude ti jedno, ako a kde sa uložíš, lebo budeš unavený z príjemného dňa...a zaspíš ako janopoleno a fakt ti bude jedno, kam smerujú tvoje nohy!...a ak ťa ráno zobudí slniečko, nepošli ho do rodného kraja, ale pusti ho ku sebe a popraj si krásny deň..zóna smrti čaká niekde inde...a netreba ju dopredu hľadať...asi tak..no..
bromid
27.12.11,12:12
ja tomu neverim. a potom kazdy si veri comu chce. to ma akurat jeden vtip napadol. ze ked mas imaginarneho kamarata a sa snim rozpravas, tak trpis paranojou (cista schiza :) ) , ale ked ma imaginarneho kamarata miliarda ludi, uz je to nabozenstvo :D
kopretinka
27.12.11,12:13
no neviem,ako by som si podľa feng shuej mala usporiadať nábytok v garzónke,kde mám v jednej izbe všetko.....
misomiso
27.12.11,12:38
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne
Diky za nazory:)

Z poziarno-bezpecnostneho hladiska ti nohy musia smerovat ku dveram. Rychlejsia evakuacia.
zk24
27.12.11,12:40
:D
Indeed
27.12.11,13:04
Zadavateľ temy problem trochu zjednodušil,

v skutočnosti feng-shui je o prúdení energie a dosledkoch tohto prudenia, o usmernení prudenia energie..

treba si naštudovať celú túto problematiku, 5 živlov, jing-jang a pod.

všeobecne tato teoria hovorí, že človek by nemal spať priamo oproti vchodu do obydlia , vchod do obydlia nemusí nutne znamenať dvere do izby.

Takže tak, poprečitujte si prislušnu literaturu a reagujte na to , čo poznáte.
sito
27.12.11,13:20
no neviem,ako by som si podľa feng shuej mala usporiadať nábytok v garzónke,kde mám v jednej izbe všetko.....

Všetko sa dá, teda skoro všetko, aj vykašľať sa na feng shuje. Ak ľudia v okolí, partia chce, aj život niekomu zopsuje, nielen feng shuje. :);)




http://www.youtube.com/watch?v=P8qkJXxGVLw
marjankaj
27.12.11,13:35
no neviem,ako by som si podľa feng shuej mala usporiadať nábytok v garzónke,kde mám v jednej izbe všetko.....

Konečne niekto, komu už nič nechýba.:---:D
korela
27.12.11,18:17
Konečne niekto, komu už nič nechýba.:---:D
:):):):):):):)
Kvaka
27.12.11,18:47
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory:)
Niečo na tom bude, je každému známe, že sa nám lepšie spí v nerušivom prostredí, ktoré je útulné a príjemné. Asi každému vyhovuje niečo iné. Ale náhodou som dostala od Ježiška knihu Feng šuej pre šťastný domov, tak som nakukla a našla som niečo pre teba. Ak máš postele otočené nohami ku dverám a chceš mať dobrý pocit, že ťa nič neohrozuje, môžeš si dať medzi postele a dvere paraván a rastliny, tieto spomalia tok energie, takže podľa feng šuej by sa ti malo lepšie spať.
Kazu
27.12.11,20:33
Rôzne fengové rozbory sú vynikajúce čítanie, ale obávam sa, že to je tak asi všetko čo sa o tom dá povedať. Za svojho života som už mala nohy otočené na všetky svetové strany a aj tak som vždy mala problém zaspať. Zrejme patrím k tým mimoriadne silným osobnostiam a v tom prípade mi nezostáva nič iné, len počítať do troch. Niekedy aj do pol štvrtej. :D:D:D
Kvaka
27.12.11,21:03
Rôzne fengové rozbory sú vynikajúce čítanie, ale obávam sa, že to je tak asi všetko čo sa o tom dá povedať. Za svojho života som už mala nohy otočené na všetky svetové strany a aj tak som vždy mala problém zaspať. Zrejme patrím k tým mimoriadne silným osobnostiam a v tom prípade mi nezostáva nič iné, len počítať do troch. Niekedy aj do pol štvrtej. :D:D:DNašla som v tej knihe, že rozhodujúca je poloha postele, konkrétne smer hlavy, napríklad ak hlava smeruje na severovýchod, nie je vhodná na dobrý spánok, ale zlepší motiváciu, súťaživosť a rozhodnosť. Smer hlavy na sever je veľmi pokojný smer, ideálny pre ľudí trpiacich nespavosťou. Smer juh sa neodporúča pre toho, kto má problémy so spánkom, podlieha stresom alebo sa háda. Smer juhozápad prináša zlepšenie kvality života vo vzťahu, šťastnejší rodinný život a väčšie uspokojenie v práci. Takže každý má niečo, čo si v tom svojom smere hlavy nájde. Je to zaujímavé, ja mám napríklad hlavu na juhozápad, samozrejme aj môj muž, a pritom každý z nás je úplne iný, ale spíme celkom dobre. Akurát musím nájsť, ako vybabrať so splnom mesiaca, no a zrkadlo v spálni tiež vadí, že sa má na noc prikryť. :)
lujza.j
27.12.11,21:21
Našla som v tej knihe, že rozhodujúca je poloha postele, konkrétne smer hlavy, napríklad ak hlava smeruje na severovýchod, nie je vhodná na dobrý spánok, ale zlepší motiváciu, súťaživosť a rozhodnosť. Smer hlavy na sever je veľmi pokojný smer, ideálny pre ľudí trpiacich nespavosťou. Smer juh sa neodporúča pre toho, kto má problémy so spánkom, podlieha stresom alebo sa háda. Smer juhozápad prináša zlepšenie kvality života vo vzťahu, šťastnejší rodinný život a väčšie uspokojenie v práci. Takže každý má niečo, čo si v tom svojom smere hlavy nájde. Je to zaujímavé, ja mám napríklad hlavu na juhozápad, samozrejme aj môj muž, a pritom každý z nás je úplne iný, ale spíme celkom dobre. Akurát musím nájsť, ako vybabrať so splnom mesiaca, no a zrkadlo v spálni tiež vadí, že sa má na noc prikryť. :)

v čase splnu si vždy v spálni zapálim čajový kahanček pre lepšiu energiu.
alchstuip
30.12.11,13:55
Ach boze, uz pochopte, ze vsetky tie fengy a jangy funguju leda tak v azii.... vsak u nas mame ine metody.... nad dvere zatat valasku a zli duchovia hned ujdu.... krpce pod vankus a zaspite hned..... a pred spanim sa kapusty poriadne najest a vasi duchovia pocas noci vypudia vsetkych cudzich duchov. A rano, nezabudnite slnko pozdravit poharikom borovicky alebo slivovice. Naco su nam vsakovake cinanske vymysly :D
wagner
30.12.11,21:07
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory:)

Aj u nás sa hovorí o zóne smrti, keď máš nohy otočené ku dverám. Vzniklo to z toho, že mrtveho vynášajú z domu nohami dopredu - vraj aby sa už nevrátil. Len nie vždy sa dá spálňa zariadiť tak, aby nohy neboli oproti dverám. Aj ja mám tak postele, ale ja našťastie spím na tej druhej, čo nie je oproti dverám. A tiež sa mi nedá inak otočiť posteľ, pretože tá stena kde sú dvere, je užšia a tam sa mi postele nevmestia. Myslím si, že niekomu to neprekáža. Ani mne to neprekážalo pekných pár rokov, ale v poslednej dobe som postele posunula čo najviac k oknu, aby zasahovali do dverí čo najmenej. Začínalo mi to prekážať:( .
day
30.12.11,21:58
zacal som citat knihu feng shui, po chvili som nadobudol pocit, ze podla feng shui sa byvat neda, mozno moja chyba, ale podla feng shui sa neriadim
(ako by to mali riesit ludia v panelakoch :) )
korela
30.12.11,23:50
mimotemy ???
"Klasická čínská medicína se liší od tradiční čínské medicíny praktikované v Číně v minulém století, hlavně po roce 1945. MAO CE TUNG, dlouholetý čínský vůdce byl totiž skutečným mistrem FENG SHUI a zřejmě i schopným lékařem a velmi dobře vládl využíváním času, prostoru i mezilidských vztahů k manipulaci s národem. Byl si vědom moci vědění, proto okamžitě po nástupu vlády zakázal vyučování čínské kosmologie ve výuce tradiční čínské medicíny a tím zcela vymazal její základy. Záměrem bylo vymazat ze světa jedince, kteří by jeho manipulaci rozluštili. Tento zákaz můžeme přirovnat k vymazání chemie, fyziky a biologie na našich lékařských fakultách. Pouze na Taiwanu a na západě zůstalo několik praktiků, kteří vyučovali původní čínskou medicínu, jedním z nich byl například zakladatel Evropské univerzity tradiční čínské medicíny profesor LEUNG KOK YEN, bývalý děkan Honkongské univerzity tradiční čínské medicíny."
kajaaja
04.03.12,13:22
feng suej verim a tiez ti poradim niak zjemnit ci ohradit sa tymto silam. aj ja som nevedela kams postelou? bola som zufala stale som mala nohy pri dverach ci hlavu.ale nakoniec sa mi to podarilo a naozaj neviem to vysvetlit zaspim uz o 9tej a spiiim a som niaka kludnejsia a donedavna ...v starom byte som nemohla mat tmu stale sa svietilo kym bola tma akonahle sme sa prestahovali dokazem po tmavom dome chodit sama ! dom je novy ,bez predchadzajucich obyvatelov a minulosti.. dobru noc
fengsuej
29.01.15,14:09
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory:)


Dovol, aby som sa na to vyjadril s drobnym casovym odstupom :)

blabol - nieco co existuje ako ucenie 5000 rokov je sotva blabol a este aj funkcny. Pozri si HongKong, Singapur, Tokio, Dubai, ciastocne Kodan....to su vsetko schatrale mesta, ze? :) je zopar OC a NC na SK kt. su postavene ciastocne alebo dost pdla FS - nikdy nie su prazdne.

To co robia dnesni architekti (nie vsetci samozrejme) je devastacia energii . Vid Trnava-namestie, Kosice-park. Samy kamen, kov a sklo. Moderny styl vsade. Ako Ibalgin vsade :)

Fengshui znamena doslovne VietorVoda. Je to odsledovana priroda jednoduchymi obycajnymi ludmi, kt. potrebovali vediet ako funguje Zem, kedy pride voda, kedy vietor apod. - aby vedeli kedy maju sadit, kedy polievat apod. Fengshui ako take ma svoj zaklad v pyramidach a tie postavili bytosti, ktore boli velmi velmi daleko pred nami (ziadni otroci to nestavali).

riesit sa da vsetko a vsade, aj v panelakoch. Spat nohami oproti dveram nie je vhodne, ale zona smrti by som to vobec nenazval. Ta sa urcuje uplne inak. Priaznivy smer spanku a priazniva svet. strana a teda aj izba sa urcuje podla datumu narodenia. Znama to urcila asi na zaklade odhadu (podorys a kompas asi nemala :) ) .

Socializmus vedel velmi dobre co je to fengshui. Poznal aj veci ako dusa, sila slova a pod., v tomto sa robili obrovske utajene vyskumy v ZSSR aj v oblasti ovladania ludi cestou duse (vsadenie dusevneho programu na ovladanie ludi) a vysledky boli nad ramec ocakavania, preto aj vyskumnici do pol roka vymreli.. Ale soc. drzal ludi v nevedomosti.

Co tu od niektorych citam: fengshui nie je iba o spanku. Nie je to vseliek na vsetko, prikl.: ak si niekto mysli, ze bude v ramci svojho podniaknia (FO alebo PO) klamat podvadzat ludi a fengshui mu zabezpeci zisky (totiz existuje aj obchodne FS), je na tazkom omyle. A rok 2015 mu to ukaze.

Vzdy budu ludia, ktori neveria na fengshui. V pohode, potom nech neveria ani na to, ze ziju. Pretoze zaklad fengshui je usmernenie a pohyb nadzemnych a podzemnych energii (hlavne vody, vzduchu) a usmernenie energie Cchi, ktora pochadza zo Slnka, prichadza na Zem a tu sa dostava do nas (dychanie) a okolo nas.

Tolko snad staci na uvod :) ak by si potreboval, som tu - poradim ako sa da cez net (FS cez net nie je mozne robit). Posli mi SS.

ku tej zone smrti este doplnim - ak ti nad hlavou pri spani visi mec alebo velky tazky obraz aelbo mas v izbe velku palmu s ostrymi listami, moze sa to k tomu priblizovat.
fengsuej
29.01.15,14:27
Ach boze, uz pochopte, ze vsetky tie fengy a jangy funguju leda tak v azii.... vsak u nas mame ine metody.... nad dvere zatat valasku a zli duchovia hned ujdu.... krpce pod vankus a zaspite hned..... a pred spanim sa kapusty poriadne najest a vasi duchovia pocas noci vypudia vsetkych cudzich duchov. A rano, nezabudnite slnko pozdravit poharikom borovicky alebo slivovice. Naco su nam vsakovake cinanske vymysly :D
keby fungovali iba v Azii, tak nas tu davno ubiju ciapkami... je to vesmirna energia dopadajuca na Zem a na Zemi zijeme vsetci....ci ty byt ina planeta? :)
fengsuej
31.01.15,14:19
Ahojte,
mam taku prosbu o info, nazor.
Dosla k nam znama s tym ze mame postel podla feng shui v zone smrti.
Postel mame oproti dveram, s tym ze nohy mame pri dverach.
Podla dispozicneho riesenia spalne je absolutne nemozne to vyriesit inak ako mat postel oprati dveram.
Verite v take blaboli ako zona smrti a podobne? Alebo je to absolutny nezmyslel a uplna hlupost?
Riesit v povodnych panelakovych domoch nieco ako feng shui je podla mna niekedy uplne nemozne.


Diky za nazory:)
Niečo na tom bude, je každému známe, že sa nám lepšie spí v nerušivom prostredí, ktoré je útulné a príjemné. Asi každému vyhovuje niečo iné. Ale náhodou som dostala od Ježiška knihu Feng šuej pre šťastný domov, tak som nakukla a našla som niečo pre teba. Ak máš postele otočené nohami ku dverám a chceš mať dobrý pocit, že ťa nič neohrozuje, môžeš si dať medzi postele a dvere paraván a rastliny, tieto spomalia tok energie, takže podľa feng šuej by sa ti malo lepšie spať.

paravan... to je krajne riesenie a osobne si neviem predstavit tu "istotu" spania s paravanom. Za urcitych okolnosti to moze byt taziva energia. Ako prve sa ma uvazovat o zmene otocenia postele. Dalo by sa este zariadit to teoreticky tak, ze mat postel s vysokou alebo vyssou zadnou stenou (kvazi paravan).
fengsuej
31.01.15,14:36
Zadavateľ temy problem trochu zjednodušil,

v skutočnosti feng-shui je o prúdení energie a dosledkoch tohto prudenia, o usmernení prudenia energie..

treba si naštudovať celú túto problematiku, 5 živlov, jing-jang a pod.

všeobecne tato teoria hovorí, že človek by nemal spať priamo oproti vchodu do obydlia , vchod do obydlia nemusí nutne znamenať dvere do izby.

Takže tak, poprečitujte si prislušnu literaturu a reagujte na to , čo poznáte.

v podstate spravne pises, o tejto teorii kde nespat - pretoze vchod do obydlia = najsilnejsia energia. A to spanku rozhodne neprospieva. Ta literatura da cloveka do obrazu, vela literatury v tomto mozno az skodi. Ale kto o tomto nevie nic, urcite je fajn aspon precitat.
fengsuej
31.01.15,14:43
Rôzne fengové rozbory sú vynikajúce čítanie, ale obávam sa, že to je tak asi všetko čo sa o tom dá povedať. Za svojho života som už mala nohy otočené na všetky svetové strany a aj tak som vždy mala problém zaspať. Zrejme patrím k tým mimoriadne silným osobnostiam a v tom prípade mi nezostáva nič iné, len počítať do troch. Niekedy aj do pol štvrtej. :D:D:DNašla som v tej knihe, že rozhodujúca je poloha postele, konkrétne smer hlavy, napríklad ak hlava smeruje na severovýchod, nie je vhodná na dobrý spánok, ale zlepší motiváciu, súťaživosť a rozhodnosť. Smer hlavy na sever je veľmi pokojný smer, ideálny pre ľudí trpiacich nespavosťou. Smer juh sa neodporúča pre toho, kto má problémy so spánkom, podlieha stresom alebo sa háda. Smer juhozápad prináša zlepšenie kvality života vo vzťahu, šťastnejší rodinný život a väčšie uspokojenie v práci. Takže každý má niečo, čo si v tom svojom smere hlavy nájde. Je to zaujímavé, ja mám napríklad hlavu na juhozápad, samozrejme aj môj muž, a pritom každý z nás je úplne iný, ale spíme celkom dobre. Akurát musím nájsť, ako vybabrať so splnom mesiaca, no a zrkadlo v spálni tiež vadí, že sa má na noc prikryť. :)

je mozne, ze podla energo kodu (z datumu narodenia) je pre vas oboch spalna priaznivym miestom. Povedat pre vsetkych univerzalne, ze JZ je vhodny na to, sever na hento... to takto vo FS nefunguje.
Zaroven (ako som uz kdesi tu uviedol) je podstatna poloha postele vo vztahu ku okolitym tvarom a farbam ako vo vztahu k svet. strane.
Lebo ak spis pri radiatore alebo pri palme alebo pri otvorenych dverach, kt. ti letia rovno do hlavy alebo sa ocami pozeras z postele do kupelne alebo do zrkadla - v tychto pripadoch (a aj inych) je uplne jedno, ako mas orientovanu postel.