dastia
12.12.11,10:02
Zdravím, včera som si kúpila kábel na prepojenie TV s notebookom, samozrejme mi to nešlo, tak som skúsila postup, ako som tu niekde vyčítala, že najskôr prepojiť TV s káblom a noťasom, potom zapnúť a vybrať možnosť na noťase - ikonka grafická karta a stlačiť prepojenie s TV. Keď som toto všetko urobila, obrazovka na noťase mi zostala úplne čierna a ani po reštartovaní a inom "prehováraní" mi doposiaľ nenaskočila. Keď zapnem noťas, ukáže sa mi, že bol predtým nesprávne vypnutý, slačím automatické spustenie Windows, ukáže sa mi spúšťanie, obrázok Windows a .... koniec potom zhasne, teda sa nedostanem na plochu. Pritom noťas funguje, počujem že sa otvoril, automaticky ma pripojilo na net, takže neviem, ako by som tú obrazovku opäť spustila. Poradíte mi prosím? Vďaka.
sthruska
12.12.11,10:58
Skús ho napojiť na TV a tam by si mala "vidieť".
dastia
12.12.11,11:26
No práveže nevidím ani na TV nič. Problém bol v tom, že keď som kábel prepojila medzi TV a noťasom, tak síce som mala plochu viditeľnú, ale na TV mi to nereagovalo, tak som našla diskusiu a tam bol popísaný tento problém a mal sa odstrániť práve tým, že sa na tej graf. karte malo kliknúť na prepojiteľnosť s TV. To som spravila a odvtedy mám obrazovku na noťase čiernu.
kergulaan
12.12.11,12:09
Mozem sa spytat aky kabel a ako si to zapajala. Ja osm kedisy davnejsie na chvilu prepajal TV ->ntb a robil som to cez HDMI a nebol ziaden problem, len na telke som musel nieco nastavovat, myslim ze input z hdmi a to bolo vsetko.
dastia
12.12.11,12:19
Je to DVI D kábel. Najskôr som zapojila jednu koncovku do TV a potom do noťasu. Zmenšili sa mi ikonky v noťase a to bolo všetko. Viacej to na nič nereagovalo, pustila som v noťase film, v domnení, že sa mi ukáže na TV a nič. Tak som potom dolu v ikonke grafická karta prehodila možnosť na prepojenie s TV. A odvtedy to mám čierne, pritom noťas ide, len tá obrazovka je off.
KoxXxo
12.12.11,13:08
Win+P
iv@n
12.12.11,13:17
pozri si klávesnicu na noťase, je tam niekde vľavo dole Fn a potom pozri klávesy F1...F10 na jednej z nich (F3?) budeš mať takou istou farbou ako je klávesa Fn nakreslený piktogram obrazovky a monitora, to je prepínanie na externú obrazovku/displej noťasa.
ked bude noťas bežať tak stlač klávesu Fn, drž stlačenú a stlač ešte aj tú F3 (alebo kde nájdeš ten piktogram displeja), ak ti nenaskočí displej hned, tak zmačkni ešte raz, vždy chvílu počkaj.
dastia
12.12.11,13:39
Ďakujem, ale už aj to som všetko skúšala a nič :-(
Vlado40
12.12.11,14:10
Tak skús pri štarte zapnúť núdzový režim či sa to nastavenie prejaví aj tam.
kergulaan
12.12.11,15:26
No ja nechcem kuvikat zle spravy, ale obavam sa aby nebola chyba v graf karte. Pri tom zapojeni, ci nieco neodislo dovidenia. Nie som az taky hardverovy odbornik, ale toto by sa mi zdalo najpravdepodobnejsie.
iv@n
12.12.11,15:37
daj ten núdzový režim pri štarte ako hovorí Vlado, grafika hádam nebude odpálená ked pri štarte ide.
misoft
12.12.11,16:31
A skúsila si na telke nastaviť ako zdroj signálu PC (v menu by to malo byť) - niekedy to samo neprepne.
dastia
12.12.11,17:09
Takže nakoniec sa mi to podarilo, ďakujem vám všetkým za ochotu. Pomohlo mi stlačenie WIN + P od KoxXxo. To prepojenie s TV už radšej nejdem ani skúšať :-)