misomiso
12.12.11,16:33
Boli ste niekto operovani?

Ako dlho vam trvalo hojenie? Zahojil sa vam povrch rohovky uplne do idealne rovneho stavu, tak, ze vidite napr. svetelny bod ako bod a nie ako ohnostroj? :)
arizona
12.12.11,17:43
nika.sum
12.12.11,18:04
Ahoj, ja som kratkozraka a mala som dioptrie -2, bola som laserom operovana cca 14-15 rokov dozadu. Vtedy sa nedali robit dve oci naraz. Bola to dost neprijemna bolest, take rezanie, viem, ze som si dala tabletky na spanie a prespala som tusim 2 alebo 3 dni, ked to bolo najhorsie. Po operacii som mala takmer nulky, ale pri porode pred 5 rokmi sa mi trosicku zhorsil zrak, ale naozal len trochu, vobec nepotrebujem okuliare ani pri soferovani. Keby som sa mala znovu rozhodnut, isla by som urcite znova na operaciu. Ja viem, ze som nemala velke dioptrie,ale vadili mi okuliare.
misomiso
12.12.11,18:23
http://www.porada.sk/t17467-operacia-oci-leaserom.html

Aha, diky, ja teraz vidim stvormo, takze sa mi zle vyhladava. :)
myara
12.12.11,19:55
moj priatel absolvoval tuto operaciu pred 9 rokmi, mal vtedy len 20 rokov, a zrak sa mu odvtedy zhorsil tak, ze musi nosit znovu okuliare, ocna mu povedala, ze operacia laserom sa nema robit pred 25. rokom veku, lenze to sme vtedy nevedeli...teraz mu dalsiu operaciu neodporucali
veronikasad
12.12.11,20:05
Aha, diky, ja teraz vidim stvormo, takze sa mi zle vyhladava. :)
Mišo, si po operácii ? Dcéra ide 4.1. Nerobia jej obidve oči naraz, lebo jedno oko sa jej nedá robiť laserom
misomiso
13.12.11,08:38
Ano, som, tak drzim dcere palce. Samotny zakrok je uplne bezbolestny, potom to trocha boli, ale stale je to asi 15 x menej bolestive ako po operacii krcnych mandli, takze z tohto hladiska sa netreba bat. Po mandliach som sa nevedel najest mesiac, tu treba trocha vydrzat tri dni.
KatarinaNR
13.12.11,08:55
ja som bola tento rok v máji, v jednej klinike v BA, mala som obe oči -2,5 a zišlo mi to na 0. maximálna spokojnosť, peniaze čo to stálo, považujem za jedny z najlepšie vynaložené. Klinika garantuje ešte jeden zákrok ak by to nezišlo na 0, ale to je menej pravdepodobné. Pre pôrodom sa to neodporúča, lebo tlak môže oči znovu poškodiť. operácia mandlí a očí sa nedá porovnať, zažila som oboje.
misomiso
13.12.11,09:15
ja som bola tento rok v máji, v jednej klinike v BA, mala som obe oči -2,5 a zišlo mi to na 0. maximálna spokojnosť, peniaze čo to stálo, považujem za jedny z najlepšie vynaložené. Klinika garantuje ešte jeden zákrok ak by to nezišlo na 0, ale to je menej pravdepodobné. Pre pôrodom sa to neodporúča, lebo tlak môže oči znovu poškodiť. operácia mandlí a očí sa nedá porovnať, zažila som oboje.

Mozes prosim napisat, ak sa pamatas, ako si videla cca tyzden po zakroku? Nemala si prve dni po ustupe bolesti (teda po zahojeni) problemy aj s citanim?
KatarinaNR
13.12.11,09:25
no nevidela som dobre do blízka asi týždeň, ani kolegov v jedálni som nevidela kde si sadli, šoférovať sa tiež asi týždeň nedá ale bolesť to nie je veľká, s tabletkami v pohode. Na pc do blízka som asi týždeň zle videla.......
misomiso
13.12.11,10:19
Joj, to si ma potesila. Kolegov by mi nevadilo, ze by som nevidel, ale niektore veci by som rad v zivote este uvidel...
KatarinaNR
13.12.11,13:42
Joj, to si ma potesila. Kolegov by mi nevadilo, ze by som nevidel, ale niektore veci by som rad v zivote este uvidel...

no mne krčné mandle vyberali keď som mala asi 26rokov, ale to bolo dva týždne ukrutnej bolesti, našťastie existuje Flector. Oči stačí prespať tri dni, najhorší bol asi deň po tom a na tretí deň keď som si musela vybrať šošovky, a to som predtým nosila šošovky niekoľko rokov. Len po troch dňoch už boli na očiach priľnaté, oči ubolené, tak to bolelo ale po vybratí šošoviek na tretí deň v podstate už žiadna bolesť. Určite by som išla ešte raz. Ja odporúčam.
misomiso
13.12.11,15:14
na tretí deň keď som si musela vybrať šošovky, a to som predtým nosila šošovky niekoľko rokov. Len po troch dňoch už boli na očiach priľnaté, oči ubolené, tak to bolelo ale po vybratí šošoviek na tretí deň v podstate už žiadna bolesť.

No ja som si ich nechal vybrat. Inak, toto je riadna somarina. Na jednej strane clovek sa musi dovalit 24 hodin po operacii na kontrolu, ktora bola napr. v mojom pripade uplne zbytocna, vsetko O.K. Na treti den chcu, aby si ludia vyberali prilepene sosovky z rozdriapaneho oka sami.

Ja som si nechal vybrat a som rad, ze som sa nepokusal sam, pretoze mi jedno oko prelepili (aj tomu predo mnou) a predpisali liecivy gel.

Cudna prax, vraj kto nosi sosovky, moze vyberat sam...
arizona
13.12.11,18:55
Aha, diky, ja teraz vidim stvormo, takze sa mi zle vyhladava. :)
..ved som to aj tusila,tak som preto prihodlila link...;)
Beella
13.12.11,19:05
Ja som absolvovala operáciu oboch očí naraz pred 6 a pol rokmi. Ak by som sa mala rozhodnúť - idem znovu. Kontroly absolvujem pravidelne, stále mám pocit, že vidím aj za roh :D

Mne to celé "zaostrovanie" trvalo dobré 3 týždne - prvý týždeň len obrysy všetkého. Druhý týždeň som chcela ísť do roboty, aj som chodila, s počítačom som ale pracovať nemohla (ale som si upratala šanóny :cool:). Nedokázala som zaostriť na maily, čítať čokoľvek z PC bolo ako za trest. Trochu som začala padať do paniky, ale tretí - štvrtý týždeň sa mi vyjasnilo:D a začala som normálne fungovať. Aj so šoférovaním.
Prajem skoré zaostrenie
veronikasad
05.01.12,09:48
Ano, som, tak drzim dcere palce. Samotny zakrok je uplne bezbolestny, potom to trocha boli, ale stale je to asi 15 x menej bolestive ako po operacii krcnych mandli, takze z tohto hladiska sa netreba bat. Po mandliach som sa nevedel najest mesiac, tu treba trocha vydrzat tri dni.
Mišo, ako pokračuje liečba ? Dcére včera robili jedno oko - dnes bola na kontrole, výsledky sú dobré. V pondelok jej budú robiť druhé ...
misomiso
05.01.12,09:50
Dobre, na jedno oko uz vidim na 100%. Vraj to trva az 3 mesiace, tak uvidime.
veronikasad
05.01.12,09:54
Dobre, na jedno oko uz vidim na 100%. Vraj to trva az 3 mesiace, tak uvidime.
Na ktorej očnej klinike ti robili operáciu ?