Martin Vacho
12.12.11,23:20
Prajem pekný deň.

Mal by som záujem spoznať slovenských výrobcov rôznych materiálov na stavbu rodinného domu. Tiež ma zaujímajú všetky ostatné oblasti spojené s bývaním - výroba nábytku na mieru; ak je nejaký výrobca svietidiel, podláh, schodísk, zábradlí, garáží, oplotení, krytiny, sanity a ja neviem čo všetko súvisiaceho s bývaním v RD alebo aj bytoch.
V prvom rade ma zaujímajú teda výrobky Made-in-SK ale ak niečo u nás nie je alebo to má zlé referencie, potom by som bol povďačný za čokoľvek s dobrým pomerom ceny a kvality.

Veľmi pekne ďakujem za pomoc.

Starý pocit: Túto tmu si ľudia vysvetlili ako som nechcel. Považujte ju prosím za uzavretú - kým uzavretá nie je tak prosím podporte jej uzavretie. Ak sa nájdu takí, ktorí vedia o čo mi ide a majú konštruktívne podnety a odporúčania, pošlite mi to prosím prostredníctvom SS. Vďaka.

Novší status: Nastala zaujímavá zmena. Je mnohonásobne viac ľudí, ktorí pochopili, že je lepšie byť konštruktívny ako nevedieť čo s časom a vyrývať tu len preto, že nie je ochota ani schopnosť veci pochopiť.
Ďakujem za všetky SS aj za prípadné správy na skle.
220870
13.12.11,04:55
Veľa z toho čo sa na Slovensku v stavebníctve používa sa vyrába aj na Slovensku .len majitelia pochádzajú zo zahraničia.Slovenský majitelia sú snáď len Kerko Košice(aj to som si neni istý)Sklotextilná sieť.Inak v Stavebninách sa dajú kúpiť slovenské výrobky a tie sú označené logom SK vo farbách sk vlajky.http://www.facebook.com/group.php?gid=164590808636
J (http://www.facebook.com/group.php?gid=164590808636)e ich ako šafránu.
Inak výborná téma.Keby tak ,ako vy rozmýšlali všetci.Určite ju budem vykrmovať.:)
pepsikova
13.12.11,05:42
..no teda!!!..však sadni na google a hľadaj!..alebo nič nenašiel?..a že by si podľa materiálu prispôsoboval výšku úverov?..ksystémom kúpiš doma-máš lacnejšie?..http://www.markosweb.com/www/ponovom.sk/
marleau
13.12.11,05:47
Súhlasím,napriek tomu si rezivo objednávam z Moravy.Prečo?Pretože mi narežú požadovanú kvalitu.Na Slovensku som stratil aj poslednú nádej,že sa tak stane.Ak aj narežú,nebudem drevo voziť 150 km...Aj tak režú na Morave slovenskú guľatinu.
220870
13.12.11,07:06
minulý rok mi vozili drevo od Novej Dubnice a bolo fakt vynikajúce.
deli.
13.12.11,09:46
naozaj dobrá téma-chválim.
len by mala byť umiestnená v STAVBE, nedá sa to premiestniť?
tom_NR
13.12.11,11:01
Nájdu sa aj origoš slovenskí výrobcovia, no nepchajú ťažko zarobené centy do reklám.
http://www.madeinslovakia.sk/search-odv.asp?oi=1&pi=6
http://www.vns.sk/
Ferdosondo
13.12.11,11:30
Moje kritériá pri kúpe sú: Prijateľná kvalita za prijateľnú cenu. Poteší ma, ak je to vyrobené na Slovensku. Avšak nesnažím sa nasilu kúpiť niečo, len preto, že je to Slovenské.
Martin Vacho
13.12.11,12:21
naozaj dobrá téma-chválim.
len by mala byť umiestnená v STAVBE, nedá sa to premiestniť?

A tak som sa snažil aby som sa tematicky trafil. Chcem iba doplniť, že ma zaujíma všetko s bývaním - nie iba stavbou. Mám záujem robiť niečo ako virtuálne exkurzie ktoré budú bonusom informačného spravodaja zameraného na hypotéky. Myslím, že tak ako tu ľudí zaujala téma bude zaujímať aj iných - dokonca som si na to robil prieskum.
V pravom rade mám záujem podporiť kvalitné služby a tovar a ak to bude z produkcie na Slovensku budem rád. Ak nie ale sú dobré referencie tak je to pre ľudí zaujímavé.

Celé to pravdepodobne bude zapadať do ďalšieho projektu, ktorý pripravujem. Nemá to nič spoločné s komerciou, ale je to v duchu poznávania.. Neviem či to nepreženiem, ale budem rád ak sa mi to podarí dostať do stavu dokumentárnych filmov - aj keď to je možno trochu silné pomenovanie ale tým smerom by sa to malo uberať.
Toto posledné je skôr info pre podobné príspevky ako napísal-a @pepsikova - nepochopil som z toho nič mimotemy a pri google som tým strávil tak veľa času a s tak úbohým výsledkom, že ak by som tak trávil čas ešte viac tak to sa rovno môžem hodiť na úrad práce :D
Martin Vacho
13.12.11,12:24
Nájdu sa aj origoš slovenskí výrobcovia, no nepchajú ťažko zarobené centy do reklám.
http://www.madeinslovakia.sk/search-odv.asp?oi=1&pi=6
http://www.vns.sk/

Super. Ale reálne skúsenosti by som potreboval. Poznám veľa takých, ktorý sa vedia zviditeľniť ale nemal by o nich radšej nikto vedieť.
Každopádne ďakujem - dá sa stým pracovať (už som to mal medzi záložkami na detailnejšie prelúskanie).
Martin Vacho
13.12.11,12:30
Moje kritériá pri kúpe sú: Prijateľná kvalita za prijateľnú cenu. Poteší ma, ak je to vyrobené na Slovensku. Avšak nesnažím sa nasilu kúpiť niečo, len preto, že je to Slovenské.

S tým plne súhlasím a práve by som chcel spoznávať aj poukazovať na cestu ku kvalite za primeranú cenu. Takže v istom zmysle sa chcem odpichnúť od toho, čo ľudia poznajú a preferujú pozitívne alebo na čo si dať pozor.
pepsikova
13.12.11,12:36
A tak som sa snažil aby som sa tematicky trafil. Chcem iba doplniť, že ma zaujíma všetko s bývaním - nie iba stavbou. Mám záujem robiť niečo ako virtuálne exkurzie ktoré budú bonusom informačného spravodaja zameraného na hypotéky. Myslím, že tak ako tu ľudí zaujala téma bude zaujímať aj iných - dokonca som si na to robil prieskum.
V pravom rade mám záujem podporiť kvalitné služby a tovar a ak to bude z produkcie na Slovensku budem rád. Ak nie ale sú dobré referencie tak je to pre ľudí zaujímavé.

Celé to pravdepodobne bude zapadať do ďalšieho projektu, ktorý pripravujem. Nemá to nič spoločné s komerciou, ale je to v duchu poznávania.. Neviem či to nepreženiem, ale budem rád ak sa mi to podarí dostať do stavu dokumentárnych filmov - aj keď to je možno trochu silné pomenovanie ale tým smerom by sa to malo uberať.
Toto posledné je skôr info pre podobné príspevky ako napísal-a @pepsikova - nepochopil som z toho nič mimotemy a pri google som tým strávil tak veľa času a s tak úbohým výsledkom, že ak by som tak trávil čas ešte viac tak to sa rovno môžem hodiť na úrad práce :D..

..tak veľa času - to je koľko času?..tebe o čo tu ide?..ty ideš niečo hodiť ako dokumentárny film ako bonus infospravodaja a my ti máme pomôcť hľadať,lebo tebe sa nechce, či ako -lebo toto som zase nepochopila ja...
...a len tak medzi nami dvomi, na tom googli som ja len v štyroch slovenských firmách strávila dve hodiny len tak, čítaním...ty chceš recenziu ich práce..a ty to hodíš do dokumentu..za čo?..resp.- za čie peniažky?...
...
Martin Vacho
13.12.11,13:07
..

..tak veľa času - to je koľko času?..tebe o čo tu ide?..ty ideš niečo hodiť ako dokumentárny film ako bonus infospravodaja a my ti máme pomôcť hľadať,lebo tebe sa nechce, či ako -lebo toto som zase nepochopila ja...
...a len tak medzi nami dvomi, na tom googli som ja len v štyroch slovenských firmách strávila dve hodiny len tak, čítaním...ty chceš recenziu ich práce..a ty to hodíš do dokumentu..za čo?..resp.- za čie peniažky?...
...

No toto už chápem. Niekto sa na mňa pozerá cez predsudky ;)
Keby sa mi nechcelo nerobil by som veci, ktoré keď tu spomeniem tak označíš ako propagáciu. "Tak medzi nami dvomi" - nemám pocit, že spolu vysedávame v krčme - nesedávame lebo do žiadnej nechodím :) Prečo som sa pýtal tu? Lebo referencie nevyčítam ani z najlepšej webstránky. No hodín a hodín som strávil čítaním a už sa chystám do osobných kontaktovaní - bol by som rád, aby som v tom nestratil lebo zatiaľ mi s tým nemá kto pomáhať.
1. info, ktoré ľudia dostanú sú bezplatné
2. O tom o kom sa dozvedia - ten za to neplatí - to je asi hlavný dôvod prečo do toho idem sám :(
3. Nie recenziu hodím niekam - osobne prídem do danej spoločnosti, aby som poznal kompletnú problematiku ich práce, ich postupov, voľby materiálov a iné veci - to ešte len budú hodiny a nehovorím o zostrihu.
4. Za čie peniažky? Za svoje.
5. Je mi jedno či aj také osoby ako si Ty budú v budúcnosti niečo z toho využívať. Nezáleží mi na tom kto to bude využívať, zaujíma ma koľkým ľuďom to pomôže.
6. Ďakujem, že na mňa zabudneš a ak chceš tak najskôr sa pozri na môj život a neodsudzuj lebo si tým míňaš energiu.
Ostro píšem, aby som použil tvoj jazyk nie preto, aby som sa ťa dotkol. Dúfam, že na to čo ťa najviac trápilo som odpovedal. Ak nie tak len preto lebo na tvoje uspokojenie nemám - a to asi nikto :o

Mojim cieľom tu nie je niekoho napadať. Ak niekoho irituje, že tu nie som anonymný tak to som si tu už odkomunikoval - neštudoval som prečo byť anonymný a nešiel som sem so zámerom schovávať za niekoho. Anonym patrí pre mňa na nejaký pokec.sk... To som si myslel. Po nejakom čase som začal chápať, prečo tu sú ľudia anonymní. Propagácia tu nie je mojim cieľom a keď je niekto anonymný a niečo proti ne má, tak to vlastne pre mňa nemôže nič znamenať. Ja by som privítal ak by mi niekto zoči-voči vravel. Ale iné je sa osobne poznať a potom vravieť kto akým je. Nepoznám ťa a poslednú vetu "Ak nie..." sa ospravedlňujem. To som už nemusel lebo ty si tu doma a ja sem asi naozaj nepatrím...
pepsikova
13.12.11,14:07
No toto už chápem. Niekto sa na mňa pozerá cez predsudky ;)
Keby sa mi nechcelo nerobil by som veci, ktoré keď tu spomeniem tak označíš ako propagáciu. "Tak medzi nami dvomi" - nemám pocit, že spolu vysedávame v krčme - nesedávame lebo do žiadnej nechodím :) Prečo som sa pýtal tu? Lebo referencie nevyčítam ani z najlepšej webstránky...no, je tu na porade dosť tém, v ktorých naši stavbári aj domáci kutilovia dávajú svoje poznatky s materiálom, spôsobom i nákupom, keby si chcel, nájdeš!...toto som mala na mysli, keď som napísala, že ty ideš robiť dokument a my ti máme radiť...budeme spoluautori?..či?.. No hodín a hodín som strávil čítaním a už sa chystám do osobných kontaktovaní - bol by som rád, aby som v tom nestratil lebo zatiaľ mi s tým nemá kto pomáhať.
1. info, ktoré ľudia dostanú sú bezplatné
2. O tom o kom sa dozvedia - ten za to neplatí - to je asi hlavný dôvod prečo do toho idem sám :(...zase- hľadaj na porade, tak ako iní, ktorí potrebujú...
3. Nie recenziu hodím niekam - osobne prídem do danej spoločnosti, aby som poznal kompletnú problematiku ich práce, ich postupov, voľby materiálov a iné veci - to ešte len budú hodiny a nehovorím o zostrihu.
4. Za čie peniažky? Za svoje.
5. Je mi jedno či aj také osoby ako si Ty budú v budúcnosti niečo z toho využívať. Nezáleží mi na tom kto to bude využívať, zaujíma ma koľkým ľuďom to pomôže.
6. Ďakujem, že na mňa zabudneš a ak chceš tak najskôr sa pozri na môj život a neodsudzuj lebo si tým míňaš energiu. ..neboj, nemíňam, ale ak ty robíš dokument, mal by si dať svoje poznatky a uviesť zdroj-lenže pri tvojej prezentácii sa to nedá...
Ostro píšem, aby som použil tvoj jazyk nie preto, aby som sa ťa dotkol. Dúfam, že na to čo ťa najviac trápilo som odpovedal. Ak nie tak len preto lebo na tvoje uspokojenie nemám - a to asi nikto :o...nádejala som sa, keď som vošla do tvojej témy, že tu bude reč o dobrých a zodpovedných firmách a ich produktoch, nie o ich pitvaní a nie že hľadáme a píšeme pre nejaký projekt...lebo tam je to aj o niečom inom-o tvojich vlastných hľadaniach...takže-spôsob sa mi nepáčil...a pokiaľ by sme spolu sedeli v nejakej krčme, dozvedel by si sa, že len tak, sám pre seba nikto nerobí dokument,nestrihá a nedáva na vedomie národu...chápeš, nyje?..ak nie, nevadí...

Mojim cieľom tu nie je niekoho napadať. Ak niekoho irituje, že tu nie som anonymný tak to som si tu už odkomunikoval - neštudoval som prečo byť anonymný a nešiel som sem so zámerom schovávať za niekoho. Anonym patrí pre mňa na nejaký pokec.sk... To som si myslel. Po nejakom čase som začal chápať, prečo tu sú ľudia anonymní. Propagácia tu nie je mojim cieľom a keď je niekto anonymný a niečo proti ne má, tak to vlastne pre mňa nemôže nič znamenať. Ja by som privítal ak by mi niekto zoči-voči vravel. Ale iné je sa osobne poznať a potom vravieť kto akým je. Nepoznám ťa a poslednú vetu "Ak nie..." sa ospravedlňujem. To som už nemusel lebo ty si tu doma a ja sem asi naozaj nepatrím.....tak ako ja, aj ty si tu doma,never, že nie,lenže každý to vidí , to, čo ty si tu dal- v téme,inak a ako, to si preber sám...toľko ja...
korela
13.12.11,14:15
No toto už chápem. Niekto sa na mňa pozerá cez predsudky ;)
Keby sa mi nechcelo nerobil by som veci, ktoré keď tu spomeniem tak označíš ako propagáciu. "Tak medzi nami dvomi" - nemám pocit, že spolu vysedávame v krčme - nesedávame lebo do žiadnej nechodím :) Prečo som sa pýtal tu? Lebo referencie nevyčítam ani z najlepšej webstránky. No hodín a hodín som strávil čítaním a už sa chystám do osobných kontaktovaní - bol by som rád, aby som v tom nestratil lebo zatiaľ mi s tým nemá kto pomáhať.
1. info, ktoré ľudia dostanú sú bezplatné
2. O tom o kom sa dozvedia - ten za to neplatí - to je asi hlavný dôvod prečo do toho idem sám :(
3. Nie recenziu hodím niekam - osobne prídem do danej spoločnosti, aby som poznal kompletnú problematiku ich práce, ich postupov, voľby materiálov a iné veci - to ešte len budú hodiny a nehovorím o zostrihu.
4. Za čie peniažky? Za svoje.
5. Je mi jedno či aj také osoby ako si Ty budú v budúcnosti niečo z toho využívať. Nezáleží mi na tom kto to bude využívať, zaujíma ma koľkým ľuďom to pomôže.
6. Ďakujem, že na mňa zabudneš a ak chceš tak najskôr sa pozri na môj život a neodsudzuj lebo si tým míňaš energiu.
Ostro píšem, aby som použil tvoj jazyk nie preto, aby som sa ťa dotkol. Dúfam, že na to čo ťa najviac trápilo som odpovedal. Ak nie tak len preto lebo na tvoje uspokojenie nemám - a to asi nikto :o

Mojim cieľom tu nie je niekoho napadať. Ak niekoho irituje, že tu nie som anonymný tak to som si tu už odkomunikoval - neštudoval som prečo byť anonymný a nešiel som sem so zámerom schovávať za niekoho. Anonym patrí pre mňa na nejaký pokec.sk... To som si myslel. Po nejakom čase som začal chápať, prečo tu sú ľudia anonymní. Propagácia tu nie je mojim cieľom a keď je niekto anonymný a niečo proti ne má, tak to vlastne pre mňa nemôže nič znamenať. Ja by som privítal ak by mi niekto zoči-voči vravel. Ale iné je sa osobne poznať a potom vravieť kto akým je. Nepoznám ťa a poslednú vetu "Ak nie..." sa ospravedlňujem. To som už nemusel lebo ty si tu doma a ja sem asi naozaj nepatrím...
Je lepšie chodiť na poradu len pre informácie, ale už nie na prezentovanie svojich projektov. Svoje projekty by si mal každý chrániť ako oko v svojej hlave. To sú tvoje myšlienky, patria výlučne tebe.
Veľa šťastia.
220870
13.12.11,14:54
Ja som tu neni anonymný.Myšlienka sa mi páči a rád vám pomôžem ak budem vedieť.V stavebníctve pracujem 22 rokov.Prešiel som všetko od pádu komančov až doteraz.V zariaďovaní interiérov sa síce moc nevyznám ,ale stavbu akotak zvládam.Medzi veľkými firmami takmer nenájdete slovenského výrobcu zo slovenským majiteľom.
Prakticky celú hrubú stavbu ovláda Wierberger prostredníctvom nastrčených sro-čiek.
W vlastní ,Xella Ytong,Porfix,Porotherm,Holcim,takmer všetky významné štrkopiskové bane a lomy.
.Napríklad u škridiel je to doslova bordel.Jednotlivé tvary sa vyrábajú v rôznych štátoch.Aj keď má napr Bramac fabriku tak nie všetko robí tu.Zhruba polovicu sortimentu vozí zo zahraničia.O materiáloch a ich kvalite a použití viem veľa.Len neviem čo zaujíma vás.
Martin Vacho
13.12.11,16:26
Ja som tu neni anonymný.Myšlienka sa mi páči a rád vám pomôžem ak budem vedieť.V stavebníctve pracujem 22 rokov.Prešiel som všetko od pádu komančov až doteraz.V zariaďovaní interiérov sa síce moc nevyznám ,ale stavbu akotak zvládam.Medzi veľkými firmami takmer nenájdete slovenského výrobcu zo slovenským majiteľom.
Prakticky celú hrubú stavbu ovláda Wierberger prostredníctvom nastrčených sro-čiek.
W vlastní ,Xella Ytong,Porfix,Porotherm,Holcim,takmer všetky významné štrkopiskové bane a lomy.
.Napríklad u škridiel je to doslova bordel.Jednotlivé tvary sa vyrábajú v rôznych štátoch.Aj keď má napr Bramac fabriku tak nie všetko robí tu.Zhruba polovicu sortimentu vozí zo zahraničia.O materiáloch a ich kvalite a použití viem veľa.Len neviem čo zaujíma vás.

Tu niekto pochopil, asi vďaka praxi, že je jedno či budem čítať 1 minútu, deň alebo celý rok - kým nezrealizujem niekoľko projektov tak stále neviem.
Prostredníctvom SS si vymeníme kontakty.
Ďakujem.
Martin Vacho
13.12.11,16:42
Je lepšie chodiť na poradu len pre informácie, ale už nie na prezentovanie svojich projektov. Svoje projekty by si mal každý chrániť ako oko v svojej hlave. To sú tvoje myšlienky, patria výlučne tebe.
Veľa šťastia.

Ja sem nechodím ako špión :D
Keď o niečom vravím tak preto, že je to niečo čo by som sám privítal a keď by mi niekto povedal, že idem do vecí, ktoré už niekto rieši len by som sa potešil, že stačí niekoho odporučiť. Keby tu (resp. na webe) bolo inak robené vyhľadávanie možno by som sa ľahšie dostal k tomu o čo mi ide.
@pepsikova vďaka za radu, že aj tu sú rôzny remeselníci... Z nich môžem tiež zle vybrať - môžem mať aj šťastie... tak neviem prečo sa sem zapojili ľudia, ktorí majú potrebu poukazovať na nedostatky formulácii a neriešia nič konštruktívne. Je to ako v politike kde sa niekto zviditeľňuje iba k vôli popularite.
Keďže tu to nie je o radách konštruktívnych tak to môžem radšej tvoriť uzavretú skupinu na FB... Tam ľudia možno dajú reálne odporúčania a pozvania do skupiny. Že ma to skôr nenapadlo :rolleyes: (Ale napadlo - prezradím aj to. Ale neviem či práve odborníci z praxe budú na FB :o).
Takže vďaka všetkým, aj tým, ktorí majú voči mne predsudky a neospravedlňujem sa za to, že som úprimný a nikoho som nezavádzal. Kto si môj text vysvetlil inak ako som ho zamýšľal tak je to pre mňa iba výzva zlepšiť sa... Aj tak kto nechce nepochopí a neporozumie.
pepsikova
13.12.11,17:43
...nech sa ti páči, realizuj sa...rečniť vieš tiež dobre...a presvedčil si ma, že do tém tých múdrych a šikovných poraďákov si sa ani nepozrel,čakáš len čo sa ti dá na stôl...na rozdiel o teba viem, čo tí ľudia píšu, o čom a ako k tomu prišli,ako dlho sa dopracovávali k svojim skúsenostiam, ale to ty nikdy nepochopíš, čo to je vlastná práca...počkaj, možno sa dočkáš...
..ja len toľko
lujza.j
13.12.11,19:20
korela
13.12.11,20:20
Ja sem nechodím ako špión :D
Keď o niečom vravím tak preto, že je to niečo čo by som sám privítal a keď by mi niekto povedal, že idem do vecí, ktoré už niekto rieši len by som sa potešil, že stačí niekoho odporučiť. Keby tu (resp. na webe) bolo inak robené vyhľadávanie možno by som sa ľahšie dostal k tomu o čo mi ide.
@pepsikova vďaka za radu, že aj tu sú rôzny remeselníci... Z nich môžem tiež zle vybrať - môžem mať aj šťastie... tak neviem prečo sa sem zapojili ľudia, ktorí majú potrebu poukazovať na nedostatky formulácii a neriešia nič konštruktívne. Je to ako v politike kde sa niekto zviditeľňuje iba k vôli popularite.
Keďže tu to nie je o radách konštruktívnych tak to môžem radšej tvoriť uzavretú skupinu na FB... Tam ľudia možno dajú reálne odporúčania a pozvania do skupiny. Že ma to skôr nenapadlo :rolleyes: (Ale napadlo - prezradím aj to. Ale neviem či práve odborníci z praxe budú na FB :o).
Takže vďaka všetkým, aj tým, ktorí majú voči mne predsudky a neospravedlňujem sa za to, že som úprimný a nikoho som nezavádzal. Kto si môj text vysvetlil inak ako som ho zamýšľal tak je to pre mňa iba výzva zlepšiť sa... Aj tak kto nechce nepochopí a neporozumie.
Martin, nechápem prečo kapituluješ. Kvôli jednému nicku.
Môj príspevok si mal pochopiť ako pozitívny.
Téma sa iba rozbieha a hneď na začiatku upútala štyroch ľudí.
Veľa ľudí pochopilo, že si nič pre seba nevyrábame, nedopestujeme, rozpredáva alebo prenajíma pôda cudzincom na poľnohospodárske účely, iba sa dováža, obchoduje, otvárajú sa krčmy a herne, účtuje. Parlament ide schváliť zákon o audite, proti ktorému asi oprávnene vznášajú námietky zamestnávatelia, keďže zákon má byť oveľa tvrdší ako sú odporúčania EÚ. Takto sa zvýši počet podnikov povinných robiť audit o celé tri štvrtiny oproti normálnemu stavu. Človek si musí otvoriť odborný časopis, aby sa dozvedel, že ešte alebo zasa fungujú obrazne povedané dve textilné firmičky, alebo jedna kvalitná výroba zbraní v Dubnici, ale bez šance uspieť na domácom trhu, pretože nemôže splniť podmienky verejného obstarávania. Hlavne že má dobrý stály odbyt na hlavne na ruskom trhu. Atď.
Vymaž si červený text a pokračuj. Ešte raz veľa šťastia , nech ti projekt vyjde.
korela
13.12.11,20:23
Odvetvie automobil. priemyslu mi vypadlo..., hej , montujeme.
pivko
13.12.11,20:40
Nečítal som vobec tému, ale odpoveď zo zadania je jednoznačná : V POLSKU
betka
14.12.11,11:44
Nečítal som vobec tému, ale odpoveď zo zadania je jednoznačná : V POLSKU

A preto treba podporovať Slovensko, lebo Polsko stojí za ho...

Páči sa mi, keď chce niekto podporovať Slovákov, a kupovať Slovenské výrobky. A jednou s vecí, ako podporiť SK je i porada.
Ak budeme kupovať všetko vonku, a nebude podpora Slovače, nebude mať podnikateľ, občan, ani štát.
pivko
14.12.11,13:41
betka len podporuj , už sa to tu veľa krát rozoberalo , Ja osobne budem podporovať svoje vrecko. Teraz som bol 3 dni v Krakowe na advent a naspať som išiel naložený ako kamión.Pri kurze 4,57 je tam teraz všetko lacnejšie o cca 30%.
Martin Vacho
15.12.11,02:41
Martin, nechápem prečo kapituluješ. Kvôli jednému nicku.
Môj príspevok si mal pochopiť ako pozitívny.
Téma sa iba rozbieha a hneď na začiatku upútala štyroch ľudí.
Veľa ľudí pochopilo, že si nič pre seba nevyrábame, nedopestujeme, rozpredáva alebo prenajíma pôda cudzincom na poľnohospodárske účely, iba sa dováža, obchoduje, otvárajú sa krčmy a herne, účtuje. Parlament ide schváliť zákon o audite, proti ktorému asi oprávnene vznášajú námietky zamestnávatelia, keďže zákon má byť oveľa tvrdší ako sú odporúčania EÚ. Takto sa zvýši počet podnikov povinných robiť audit o celé tri štvrtiny oproti normálnemu stavu. Človek si musí otvoriť odborný časopis, aby sa dozvedel, že ešte alebo zasa fungujú obrazne povedané dve textilné firmičky, alebo jedna kvalitná výroba zbraní v Dubnici, ale bez šance uspieť na domácom trhu, pretože nemôže splniť podmienky verejného obstarávania. Hlavne že má dobrý stály odbyt na hlavne na ruskom trhu. Atď.
Vymaž si červený text a pokračuj. Ešte raz veľa šťastia , nech ti projekt vyjde.

Ďakujem. To červeným zmazať? Neuvažoval som o tom. Dostal som sa sem až teraz aj to vďaka tomu, že som ešte nešiel spať :)
Verím, že ľudia, ktorí budú poznávať veci, ktoré robím budú z nich nadšení ako ľudia, ktorí ma už osobne poznajú... Už sa len dokázať naklonovať :) Musím si to tu nejak označiť aby mi chodili upozornenia na príspevky a samozrejme privítam aj SS. Nejaké mi prišli - ďakujem a idem ich pozrieť kým pôjdem aspoň na 2 - 3 hodky pospať :)

PS: To čo robia politici je v poriadku - v politike sa odborník neudrží! Sú to samí "exhibicionisti" alebo potom zas iba figúrky. Toto keby sa nahradilo len ľuďmi z ľudu a s priemerným intelektom no o to väčším srdcom tak by sme možno boli jednoduchý národ no aj žiť by sa nám jednoduchšie žilo.
Martin Vacho
15.12.11,03:05
betka len podporuj , už sa to tu veľa krát rozoberalo , Ja osobne budem podporovať svoje vrecko. Teraz som bol 3 dni v Krakowe na advent a naspať som išiel naložený ako kamión.Pri kurze 4,57 je tam teraz všetko lacnejšie o cca 30%.

Asi je zbytočné položiť Ti otázku čím sa živíš a najskôr si ani nebudeš odpovedať na to čo sa stane keď to čo robíš zrazu nikto nebude potrebovať lebo to inde zoženie lacnejšie. Keď tak zrazu jediné miesto kam svoje prsty budeš môcť strčiť budú nosné dierky tak čo potom? Vlastne nič - stačí sa pridať k rómskej menšine lebo myslenie je už v susedstve :D
Ja som za nákup aj lacnejších vecí mimo výrobkov vyrobených u nás, ale hlavne tých, ktoré sa u nás reálne neprodukujú alebo stoja za prd. A teraz ak by si predsa len zabŕdol do podstaty tejto témy, zistil by si, že to má byť o niečom inom...
Prajem veľa šetrných nákupov a nech sa stíhajú ceny prispôsobovať aj peňaženke :)
pepsikova
15.12.11,04:59
citujem ťa: V prvom rade ma zaujímajú teda výrobky Made-in-SK ale ak niečo u nás nie je alebo to má zlé referencie, potom by som bol povďačný za čokoľvek s dobrým pomerom ceny a kvality.

...a ty si sem prišiel kritizovať, alebo čo?...lebo ešte stále si nenapísal, čo si našiel v témach našich poraďáckych staviteľov,ale ohodnotiť odpoveď od pivka sa ti podarilo dostatočne kvalitne...ale nečudujem sa, aký človek, taká reč-a od teba to sedí...
...a môžeš sa aj nahnevať, ale keby si mal taký eminentný záujem na tom, čo si dal v téme,inak by si sem písal...ale ty tu stále čakáš, kto ti čo dá...

..joj a ak by si mal pocit, že do teba vŕtam, tak je to preto, že slovač tvorí a nakupuje podľa stavu svojej peňaženky,to maj na zreteli pri kritike ...
pivko
15.12.11,06:22
Počuvaj múdrc, málo spánku škodí , keby si sa poriadne vyspal možno by si priśiel na niečo užitočné.
Vysvetli mi ako je možné že jeden obchodný reťazec predáva potraviny/niektoré až o 30% až 50%/ lacnejśie v Polsku ako na Slovensku.
A tak isto je to s drogériou , stavebným materiálom nábytkom atd.
http://www.carrefour.sk/sites/all/themes/carrefour_05052100/katalog/index.php?catalog=3
http://www.carrefour.pl/page/pl/tanie-promocje/hipermarket-spozywczy/gazetka-promocyjna/katcrf20111213/
Možeś si porvnať ceny , tu máš aktuálny kurz.
http://www.kurzy-online.sk/online-kurzy-mien/
pivko
15.12.11,08:24
Podľa mňa ti ide len o reklamu , možeš mi vysvetliť prečo si si do nicku dal svoju www. stránku o úveroch? Je to čistá reklama tak že by Richard mal celú túito tému odstrániť.
Martin Vacho
15.12.11,10:11
Podľa mňa ti ide len o reklamu , možeš mi vysvetliť prečo si si do nicku dal svoju www. stránku o úveroch? Je to čistá reklama tak že by Richard mal celú túito tému odstrániť.

Prečo som si meno dal aké som dal som už písal v inej debate a aj som sa tam pýtal na možnosť zmeniť to - teraz vďaka Richardovi sa to upratalo za čo som naozaj vďačný. Dúfam už nebude dochádzať k takýmto predsudkom a nedorozumeniam. Všetkým prajem veľa úspechov v komunikáciach, v ktorých chcú k niečomu prispieť. A ďakujem za podporu v zmene nic-u, ktorý sa mi predtým nepodaril.
BIZAL
18.12.11,08:42
www.mareti.eu
lapejko
18.12.11,09:12
Myšlienka sa mi páči a rád vám pomôžem ak budem vedieť.


Pre 220870, sprchovacie kúty Aquatek od Vás, aký máš na nich názor?