mlaco
13.12.11,11:40
Ahojte,

v kuchyni budem mat plavajucu laminatovu podlahu, tak ako aj v obyvacke.

Mozem ju polozit teraz, alebo po montazi linky.

Vie mi prosim niekto poradit o tychto moznostiach:

a) dat plavacku pod skrinky (potom nemoze dilatovat, lebo je zatazena)
b) dat najprv linku, potom prirazit k nozickam plavacku (na to soklik)
c) dat plavacku, pre nozicky linky vyfrezovat diery v plavacke.


Ake mate s tymto skusenosti?

Diky...
bubkoch
13.12.11,10:58
u mna jednoznacne a)
najskor podlaha, na nu linka ... samozrejme za linkou nemusia byt listy

a s tou dilataciou som akosi nepochopil ... v obyvacke mas tiez skrine, gauc ... v spalni postel, dalej mas vstavane skrine ... tam nerozmyslas podobne ? ja som dal do holobytu najskor podlahu a potom zacal montovat akykolvek nabytok
marleau
14.12.11,16:30
Po skúsenostiach s laminátovou podlahou - o 5 (možno skor) rokov ťa budú (možno,ale asi isto) trápiť iné problémy s laminátovou podlahou.
mlaco
14.12.11,22:10
>>a s tou dilataciou som akosi nepochopil ... v obyvacke mas tiez skrine, gauc
>>... v spalni postel, dalej mas vstavane skrine ... tam nerozmyslas podobne ?

rozmyslam. Kazde zatazenie predsa brani pohybu, teda dilatacii, a je na skodu. Preto to riesim.

>>Po skúsenostiach s laminátovou podlahou - o 5 (možno skor) rokov
>>ťa budú (možno,ale asi isto) trápiť iné problémy s laminátovou podlahou.

ake?
addo77
15.12.11,06:40
ja by som bol tiez za moznost dat to pod linku. Ale ako bolo spomenute za 5 rokov budes chciet menit podlahu a musis rozmontovat linku - co az taky problem mozno nieje. Pri laminatovej podlahe ta dilatacia nemusi trapit tak ako pri drevenej - uplne staci nechat medzeru pri stene.
Trapit ta bude to ze laminat je prakticky neopravitelny .. tak treba vymenit
220870
15.12.11,07:03
Priestor pred a v okolí kuch linky je najzaťaženejší priestor v celom dome,najviac používaný .Preto potrebuje kvalitný povrch odolný voči poškriabaniu zodratiu ,vyšúchaniu,mal by mať protisklzovú povrchovú úpravu.V kuchyni sa používajú horúce,ťažké predmety .Spadnutá pokrievka, hrniec nechajú nezmazateľnú stopu na hladkom a pomerne neodolnom povrchu laminátovej podlahy.To isté rozliata horúca káva voda .Aj najlepšia laminátová podlaha má špáru.Ak sa do nej pravidelne dostane mastnota chémia používaná v kuchyni tak spoje sa vydujú popraskajú atd....
alltracboy
15.12.11,07:45
Po skúsenostiach s laminátovou podlahou - o 5 (možno skor) rokov ťa budú (možno,ale asi isto) trápiť iné problémy s laminátovou podlahou.
to je dalsia tvoja typicky zahadna, nic nehovoriaca odpoved... skor by som na porade cakal konkretne odpovede na konkretne veci a to myslim vseobecne pre vsetkych. Takato odpoved ma pre mna aj a mozno aj inych akurat tak nasieraci charakter. Ked sa uz nacrtne nejaky problem, tak je snad normalne ze sa kontretne popise.
gilda
15.12.11,08:39
QUOTE=marleau;1918124]Po skúsenostiach s laminátovou podlahou - o 5 (možno skor) rokov ťa budú (možno,ale asi isto) trápiť iné problémy s laminátovou podlahou.[/QUOTE]
V mojom prípade môžem hovoriť o pozitívnych skúsenostiach s laminátovou podlahou. Tiež najprv podlaha, potom linka, za linkou bez líšt. Najazdených 10 rokov s jednou haváriou, keď zaštrajkovala umývačka a voda sa dostala pod dosky. Ale nebolo treba "hasiť". Dosky sa mierne nadvihli, po krátkom čase si podlaha opäť sadla a neostali žiadne stopy. Dôležitý je výber. Do namáhaných priestorov, akým je aj kuchynský treba kvalitný materiál.
marleau
15.12.11,12:18
to je dalsia tvoja typicky zahadna, nic nehovoriaca odpoved... skor by som na porade cakal konkretne odpovede na konkretne veci a to myslim vseobecne pre vsetkych. Takato odpoved ma pre mna aj a mozno aj inych akurat tak nasieraci charakter. Ked sa uz nacrtne nejaky problem, tak je snad normalne ze sa kontretne popise.

Nechce sa mi to rozpisovať.Niekedy je ľuďom zbytočné poradiť.Už aj Porada ma sklamala,nebudem ju viac odporúčať,nech si každý poradí.
luky 249
16.12.11,12:21
Určite je lepšia volba dlažba.Stačí väčší únik vody a aj tá najkvalitnejšia podlaha poddá . :mee:
mlaco
24.12.11,13:10
Dlazba ani PVC ani nic ine ma nezajima. Pytam sa len a len na laminatove parkety. Hladam pre seba odpoved, ci laminatku dat pod skrinky, alebo len prirazit a zakryt soklom.

Jedna vec je dilatacia, druha vec je pripadna vymena parkiet do buducna.

Viete mi v tejto suvislosi poradit ako narocne je rozobrat kuchynu? (pre pripad ze chcem rozobrat podlahu)

dik.
pivko
24.12.11,13:13
Pod skrinky a neviem o akej dilatácii tu trepeš, dilatácia mala byť v urobená v poteri.
A aj keď Ťa to nezaujíma tak vlastím 4 kuchyne a v každej je min. 60cm pred linkou dlažba.
day
24.12.11,13:14
my chceme pod linku dlazbu, bude pretrcat asi cca 50cm a ostatna cast kuchyne
plavajuca (drevenna) podlaha
lujza.j
24.12.11,13:16
mám laminát v kuchyni aj pod linkou,keby som ho mala pokladať opäť tak určite aj pod linku. len nabudúce to už asi nebude laminát.
pivko
24.12.11,13:17
Tak to ma byť for day
day
24.12.11,13:21
Pivko ako som dopisal, tak som si precital Tvoj prispevok :D
day
24.12.11,13:25
mendo933
24.12.11,13:44
Ja mam dlazbu, v celej kuchyni, ale keby som daval laminat tak urcite nie pod celu linku ale len kusok za sokel,aby sa dala podlaha vymenit bez nutnosti vypratavania skriniek. Lebo linka vydrzi dlhsie ako laminatova podlaha v kuchyni.
marleau
24.12.11,14:17
Píšete tu o výmene laminátovej podlahy a skrinkami kuchynskej linky v jednej súvislosti.Ak je laminátová podlaha tak kvalitná,že ju niekto chce dávať okolo kuchynskej linky,miesta s asi najzaťaženejšou podlahou v byte (nemyslím na hmotnosť),tak ju asi nebude extra rýchlo alebo často meniť.Vtedy by nejaké to odloženie skriniek nebolo veľkou ťarchou navyše,veď výmena podlahy (už keď naozaj musí nastať)je spojená možno s ďalšími prácami nie každodenného charakteru,napríklad maľovanie.Ak ju niekto plánuje meniť častejšie ako maľovať,tak nech tam laminát nedáva.Kto je tvrdohlavý,tomu niet pomoci.
vulxy
24.12.11,14:22
to je jedno ako polozis,za chvilu si uvedomis ze si spravil p....u a das tam dlazbu alebo gumu.u mna to trvalo asi 7 mesiacov:mad:
mlaco
24.12.11,15:03
to je jedno ako polozis,za chvilu si uvedomis ze si spravil p....u a das tam dlazbu alebo gumu.u mna to trvalo asi 7 mesiacov:mad:

Praveze... ak ju mam o 7 mesiacov menit, tak lepsie ked NEBUDE pod skrinkami :-))

Dakujem za napisane nazory!

(pomaly sa mentalne odputavam od laminatky a pobeham si par obchodov s lino/vinil/korkom/atd...)
vulxy
24.12.11,15:09
Praveze... ak ju mam o 7 mesiacov menit, tak lepsie ked NEBUDE pod skrinkami :-))

Dakujem za napisane nazory!

(pomaly sa mentalne odputavam od laminatky a pobeham si par obchodov s lino/vinil/korkom/atd...)
mozno u teba to vydrzi roky ale laminatu staci ked raz rozlejes vecsie mnozstvo vody uz sa ti to nevysusi poriadne nikdy,a este sa ti tam spravia kopceky:)
predajbytu
27.12.11,09:01
ja som to nedal pod linku prave preto, ze ak sa znici, aby som ju lahko rozbral. len prvu a poslednu som dal tak ,aby boli pod linkou a to mi staci zasrobovat nohy linky a vytiahnut ju. Rozoberat kuchynsku linku nie je tazke, ale zlozit ju tak,aby vsetko licovalo je uz nemozne potom...vsetko som si robil sam, vratane montaze linky, ktoru som 3x rozoberal, kym sa mi ju podarilo zlozit tak, aby prekne licovala. Takze ak mozem doporucit, tak rozoberaniu linky sa vyhnut v kazdom pripade.
Ak mas rovnu podlahu v kuchyni, tak tu plavacku nemusis vobec zatazovat.
do spojov sa doporucuje vodeodolne lepidlo, ja som ale nedaval. ale zasilikonoval som vsetky medzery po okrajoch, kadial by sa mohla pod podlahu dostat voda.
bodliak
27.12.11,09:24
Mam laminatovu plavajucu v kuchyni uz cca 11 rokov.
Je po celej ploche, aj pod linkou, tam dokonca dolozena inym vzorom, skratka zo zvyskov.
Ziadna top trieda alebo kvalita, obycajna, este poctivo lepena.
Zatial bez problemov.
Papek
27.09.15,10:42
a kde je akoze problem pri vymene plavacky v kuchyni, ju obrezat presne podla skriniek (este pod soklom), ktory sa napr. na ikea kuchyniach da dat dole?

staci renovator z lidlu, a nie je problem plavacku obrezat okolo linky... tam kde by bolo napojenie vidno je sokel a okolo su na takychto miestach listy tak ci tak.

jedine pribudne prechodova lista medzi starou a novou plavackou, ktora by tam ale v pripade dlazby bola tak ci tak.

takze naozaj neviem aky problem je s vymenou plavacky v kuchyni.
chandler
28.09.15,07:05
uplne bezne sa dava laminatova podlaha pod kuchynsku linku. ta podlaha sa nemusi velmi dilatovat. teplota v byte sa meni od 20 do 30 stupnov - to je nic.