PPatricius
13.12.11,16:40
Ahojte. Chcem sa poradiť z absurdnou situáciou(ak som v zlej téme prepáčte)

Známa pracovala od júna 2011 do 12/2011 v jednej nemenovanej spoločnosti v BN na pracovnú zmluvu. Medzičasom zistila čudné správanie konateľky spoločnosti, keď jej neodovzdala do poisťovne PN-ku s konštatovaním: "Nebola podpísaná zamestnancom." :confused:

Ďalšie zvláštne chovanie nastalo, keď si pýtala výplatné pásky...priniesla jej pásku so mzdou, avšak vo všetkých kolonkách bola "nula", t.j. odvody, zdravotná, dovolenka a pod. Pásky jej ani na urgovanie nepriniesla doteraz.

Medzitým sa klienti spoločnosti(tejto konkrétnej pobočky, "podnikajúcej" pod licenciou) dozvedeli, že sú na nich vystavované(konateľkou spoločnosti) ďalšie, nazvime to "produkty", dokonca niekoľko, a týto klienti hneď ako sa to dozvedeli túto skutočnosť nahlásili na centrálu spoločnosti, ktorá samozrejme chcela vyvodiť dôsledky.

Známa v tomto čase dokonca zistila, že nie je prihlásená do zdravotnej poisťovne zamestnávateľom(ktorý nefiguruje v "jej" poisťovni ani ako platiteľ poistného, ale ani ako platca poistného):eek: Pritom je to jeho povinnosť, nahlásiť zamestnanca do ôsmych dní od podpisu prac.zmluvy. To znamená nezaplatené poistné od nástupu ku dnešnému dňu, a momentálne je teda v evidencií neplatičov poistného.

U zamestnávateľa medzičasom došlo ku kontrole, svojvoľného vystavovania ďalších "produktov" na existujúcich klientov bez ich vedomia a konateľka spoločnosti, aby si kryla chrbát a neprišla tak o licenciu, všetko zvalila na známu a jej dala podpísať výpoveď Dohodou, pod výhražkou úniku *nejakých informácií* a tá sa žiaľ zľakla túto dohodu podpísala, žiaľ.

Nadôvažok je známa v druhom stave, termín má február 2012, takže je otázne...ako z materskou(platila si zvýšené odvody do sociálnej, kde nie je teda dlžníčkou), ale nebude mať pred materskou tých 270dní.

A teraz otázka: Ako postupovať v jej prípade???
... čo so zdravotnou poisťovňou a dlžnou sumou?
... čo so zamestnávateľom a jeho prihlásením sa do zdravotnej poisťovne ako platiteľ poistného za známu?
... čo s výpoveďou na Dohodu? - je platná (nie je to pod nátlakom)?

P.S. upozorňujem, známu poznám dobre...nehrozí tam žiadny únik informácií, nie je prečo a komu, ale sú tam dvaja vymyslení svedkovia:mad:
Mila123
13.12.11,15:48
má pracovnú zmluvu?
PPatricius
13.12.11,15:55
samozrejme a to bolo zvláštne, pracovná zmluva, platené sociálne...a takéto chovanie, hm.

Doslova pred troma sekundami som sa dozvedel, že zamestnávateľ anuloval výpoveď, písomne sa ospravedlnil a zaviazal sa napraviť "napáchané" škody!!! Nechápem prečo, ale som rád. Dúfam, že splní všetko k čomu sa zaviazal...
Mila123
13.12.11,15:59
nech predloží PZ svojej ZP ...
a tomu nechápem.....čo s výpoveďou na Dohodu? - je platná (nie je to pod nátlakom)?
PPatricius
14.12.11,07:32
mal som na mysli, že- aj keď podpísala dohodu o rozviazaní prac.pomeru, či sa nedá spochybniť jej právoplatnosť(tehotenstvo a teda momentálne psychické rozpoloženie zamestnanca a pod.)

ale teda aj tak stále platí stav- doriešené, dokonca sa zamestnávateľ písomne zaviazal všetko uviesť do normálneho stavu a napraviť všetky nezrovnalosti.
myara
04.01.12,09:02
mal som na mysli, že- aj keď podpísala dohodu o rozviazaní prac.pomeru, či sa nedá spochybniť jej právoplatnosť(tehotenstvo a teda momentálne psychické rozpoloženie zamestnanca a pod.)

ale teda aj tak stále platí stav- doriešené, dokonca sa zamestnávateľ písomne zaviazal všetko uviesť do normálneho stavu a napraviť všetky nezrovnalosti.

s tou dohodou o ukonceni PP nic neurobi, ked ju podpisala, jedine na sud keby to dala, ale neviem, ako by to dopadlo