PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : Minerálne prameneexpanzia
14.12.11, 08:08
Zdravím Vás,
mam voľné fin. zdroje a plánujem investovať do minerálnych prameňov. Buď vybudovaním nového na zelenej lúke so všetkým čo k tomú patrí, resp. kúpou existujúceho.
Zameranie skôr na export do arabských krajín.
Mate niekto s týmto skúsenosti? Ohladne technologie, plničky ( aj repasovanej) legislatívy...atď.
Prípadne neviete o pramení na predaj? Do úvahy pripadá aj odkúpenie existujúcej firmy.
Uvítam akékoľvek info na modernizacie@centrum.sk
Ďakujem.

arizona
14.12.11, 08:29
nieco malo mas tu http://www.porada.sk/t75083-plnenie-mineralnej-vody-do-pet-flias.html


nieco z netu : http://www.copijeme.sk/nepredajna-voda-1

Keď majú domáci producenti minerálok problém uživiť sa na malom slovenskom trhu, človek by predpokladal, že vodu budú vyvážať. Veď arabské krajiny majú vody, na rozdiel od ropy, nedostatok. Export minerálky však nie je jednoduchý a skoro nikto zo slovenských výrobcov, okrem Kofoly, vodu nevyváža. Podľa ľudí z brandže sa exportovať vodu do vzdialenejších destinácií kvôli nákladom na dopravu nevyplatí. „Mitickú mali záujem dovážať Číňania, Rusi, Japonci, nejaké ponuky prišli aj z arabských krajín, Afriky a z USA. Všetci ju však chceli za slovenské výrobné náklady, a to je pri vysokých výdavkoch spojených s lodnou dopravou nemožné,“ tvrdí Renáta Mužíková.
...

220870
14.12.11, 08:40
V okolí Trenčína je nevyužívaných praneňov dosť.

fat-tony
14.12.11, 16:20
Ak mate zaujem o informacie, ozvite sa mi na moj mail fat-tony@azet.sk. V danej oblasti mam niekolkorocne osobne skusenosti. Viem dokonca aj o viacerych pramenoch na predaj. Pekny den...

profesional
30.12.11, 09:59
1. Pramene mineralnej vody nemozu byt na predaj.
Ide o vlastnictvo statu - Slovenskej Republiky - a prislusna osoba moze pramen uzivat iba na zaklade zmluvy so statom. Nikto okrem statu nemoze vlastnit mineralny pramen. Mozte vlastnic pozemok okolo, ale samotny pramen nie. Ten patri a moze patrit vyhradne statu. Stat samozrejme sa vyuzivanie pramena co to bude chciet.

2. Pri vhodnom zmluvnom osetreni zmluvneho zvtahu tu este prichadza do uvahy aj to ze co a akm chces vyvazat. Lebo za take veci ako mineralne vody si zodpovedny ty ako vyvozca rovnako ako samotny dovozca v tej ktorej krajine. Takze ak sa nieco prihodi a niekto sa v arabskej krajine otravi z mineralky len preto lebo tebe sa tam dostala nejaka necistota, tak ta tam caka sud a nie je vylucene ze ta tam mozu popravit. Arabske krajiny pre vyvoz potravin a napojov vobec nepovazujem za bezpecne. Ide o riziko. Vyvazaj do krajin kde ta nemozu obesit aniz astrelit za to ked sa kvoli tvojej mineralke niekomu nieco stane.

Don133
30.12.11, 11:44
.............. Všetci ju však chceli za slovenské výrobné náklady, a to je pri vysokých výdavkoch spojených s lodnou dopravou nemožné,“ tvrdí Renáta Mužíková.
...[/QUOTE]

Tá veta velmi výstižne popisuje problém exportu SR aj pre iné odvetvia....

šablóna požiadaviek záujemcov zo zahraničia :

- kvalita prace Nemecka
- cena práce Čína/Taiwan
- pôvod tovaru v EU (clo= 0, dopravné náklady minimálne)

profesional
30.12.11, 19:54
Ak budes chciet predavat nejakemu sejkovi v emiratoch iba mineralku, tak nebude ochotny za to poriadne zaplatit. Ak mu predas zazitok, ak mu predas prijemne pocity z jej pitia, tak ti zaplati aj nekrestanske peniaze.
Je to ale o marketingu, nie len o tom najst pramen a skusit najst sejka.
Marketing napojov je jedna krasna a uzasna oblast marketingu a da sa v nej vela dokazat.

Igor657
16.09.15, 12:47
Profesional ,super odpoveď.