karol.za
14.12.11,11:58
zdravím vás priatelia
podľa názvu témy mi budete dávať linky,že otázka je už zodpovedaná
ale teraz naozaj:
po mojom menšom prehrešku proti pracovnej morálke v piatok,za ktorý mi nehrozil žiadny postih, teraz doplnenie: maximálne by som bol písomne oboznámený že tento tento prehrešok som vykonal a aké následky by to malo keby sa niekedy zopakoval , po rozobratí situácie s rodinou dokonca širšou rodinou,sme prišli k uzáveru ,,dosť,, a v pondelok som zamestnávateľovi doručil dohodu o ukončení pracovného pomeru,ktorú akceptoval a môj pracovný pomer zajtrajším dňom končí,možno sa budete čudovať že som sa tak rozhodol,ale aj moja manželka pracovala a tohto zamestnávateľa,takže vedela čo moja práca pre tohto zamestnávateľa obnáša

ale teraz moja otázka
samozrejme že nové zamestnanie nemám,takže ma čaká asi zaevidovať sa na úrade práce ako nezamestnaný,takže ma zaujíma aká bude výška mojej podpory v nezamestnanosti z čoho sa vlastne počíta a akú dlhu dobu mi môže byť vyplácaná
s pozdravom karol
tentokrát bez piatich smajlíkov
Xanti
14.12.11,11:02
Karolko
nepíšeš od kedy si pracoval, či máš splnenú podmienku poistenia v nezamestnanosti ( teda pracovného pomeru ) 730 dní v posledných 3 rokoch ak áno, tak podpora bude rátaná z tohto obdobia.
Podpora bude 50% z VZ ( VZ=hrubá mzda ) z tohto obdobia a bude vyplácaná počas 6 mesiacov.
karol.za
14.12.11,11:14
podmienku mám splnenú však som pre neho odpracoval skoro 27 rokov
Stanislav 1975
14.12.11,11:16
zdravím vás priatelia
podľa názvu témy mi budete dávať linky,že otázka je už zodpovedaná
ale teraz naozaj:
po mojom menšom prehrešku proti pracovnej morálke v piatok,za ktorý mi nehrozil žiadny postih, teraz doplnenie: maximálne by som bol písomne oboznámený že tento tento prehrešok som vykonal a aké následky by to malo keby sa niekedy zopakoval , po rozobratí situácie s rodinou dokonca širšou rodinou,sme prišli k uzáveru ,,dosť,, a v pondelok som zamestnávateľovi doručil dohodu o ukončení pracovného pomeru,ktorú akceptoval a môj pracovný pomer zajtrajším dňom končí,možno sa budete čudovať že som sa tak rozhodol,ale aj moja manželka pracovala a tohto zamestnávateľa,takže vedela čo moja práca pre tohto zamestnávateľa obnáša

ale teraz moja otázka
samozrejme že nové zamestnanie nemám,takže ma čaká asi zaevidovať sa na úrade práce ako nezamestnaný,takže ma zaujíma aká bude výška mojej podpory v nezamestnanosti z čoho sa vlastne počíta a akú dlhu dobu mi môže byť vyplácaná
s pozdravom karol
tentokrát bez piatich smajlíkov

fúúúha, škoda...:mad:
xEvelinx
14.12.11,11:18
karol.za...tak na cast otazky mate uz odpoved, podmienku 730 dni mate splnenu. Teda ak ste pracovali na TPP, z priemeru HM 50% bude Vasou davkou v nezamestnanosti
Xanti
14.12.11,11:22
podmienku mám splnenú však som pre neho odpracoval skoro 27 rokovTak to muselo byť veľmi vážne rozhodnutie dať výpoveď.
Verím, že skoro si nájdeš novú prácu, kde budeš spokojný.
Držím palec.
karol.za
15.12.11,11:42
som tu zas priatelia
k rozviazaniu pracovného pomeru došlo bez stresou
ale zamestnávateľ by chcel moju odbornosť a hlavne môj podpis by chcel naďalej využívať,trošku neskoro si spomenul ,preto mi ponúka dohodu, samozrejme k dohode partia aj financie
moja otázka môžem takúto dohodu uzavrieť a do akej výšky v € ??? nebojte nebude to rádovo v stovkách,skôr v desiatkach €.
s pozdravom karol
:):):):):)
​smajlíky zasa budú
Tweety
15.12.11,11:46
som tu zas priatelia
k rozviazaniu pracovného pomeru došlo bez stresou
ale zamestnávateľ by chcel moju odbornosť a hlavne môj podpis by chcel naďalej využívať,trošku neskoro si spomenul ,preto mi ponúka dohodu, samozrejme k dohode partia aj financie
moja otázka môžem takúto dohodu uzavrieť a do akej výšky v € ??? nebojte nebude to rádovo v stovkách,skôr v desiatkach €.
s pozdravom karol
:):):):):)
​smajlíky zasa budú
Ahoj Karol. Ak budeš evidovaný ako uchádzač o zamestnanie, môžeš pracovať na dohodu, ale tvoj príjem bude ÚP limitovaný, max. 139,90 mesačne, inak Ťa z evidencie vyradia.
nedielka
16.12.11,09:58
Ahojte poradaci. Chcem sa opytat, ak priatel je evidovany na UP, a berie davku v nezamestnanosti - od 3.8.2011- do 3.2.2012, a momentalne bude PN. Ma narok na tuto davku aj pocas PN? PN je od dnes ,priblizne tri tyzdne.. Dakujem
Xanti
16.12.11,10:01
A má platenú PN? Platí si priateľ DNP? AK nie dávka PN nebude, tým pádom bude poberať dalej podporu v nezamestnanosti.
nedielka
16.12.11,10:07
Nie, neplati si DNP.. Takze bude to mat nadalej. Super. Potom tu PN treba poslat na UP aj na socialnu poist.?
Mila123
16.12.11,10:08
ak si neplatí poistenie, SP ti vráti doklady.....
nedielka
16.12.11,10:13
Ako vrati doklady? Takze ta PN sa eviduje len na UP? na Socialke nie? Potom odkial moze prist kontrola? z Up, ci SP?
Mila123
16.12.11,10:15
zo SP nepríde, SP neplatí dávky nem. poistenia, nemá čo kontrolovať....
nedielka
16.12.11,10:18
Vsak ale on predsa nedostane ziadne davky nem.poistenia.on predsa len ma narok na podporu v nezamestnanosti..
Ja som asi debil,ale nechapem. On bol 5mesiacov bez vyplaty,prihlasil sa na UP, kedze mal ""odrobene"" posledne 3roky,vznikol mu narok na davku v nezames., od dnes je na PN, Ako ho to financne ovplyvni?
jankasm
16.12.11,10:23
Vsak ale on predsa nedostane ziadne davky nem.poistenia.on predsa len ma narok na podporu v nezamestnanosti..
Ja som asi debil,ale nechapem. On bol 5mesiacov bez vyplaty,prihlasil sa na UP, kedze mal ""odrobene"" posledne 3roky,vznikol mu narok na davku v nezames., od dnes je na PN, Ako ho to financne ovplyvni?

No keďže nárok na nemocenské počas PN nemá, vôbec si nemusel dávať vypisovať PN. Aj tak ju nemá komu odovzdať. Tlačivo PN je potrebné len pre SP k vyplácaniu dávky a pre zamestnávateľa pre ospravedlnenie neprítomnosti v práci. Takže pre neho nemá žiadny zmysel. Treba zostať ležať doma a poberať ďalej podporu v nezamestnanosti.

Ešte doplním, že keby mal nárok na nemocenské od SP, asi by sa mu prerušila a krátila podpora v nezamestnanosti a za obdobie PN by dostal vyplatené nemocenské. V poberaní podpory by potom pokračoval ďalej. Ale keďže nárok na nemocenské nemá, toto nie je jeho prípad.
Xanti
16.12.11,10:25
No nemocenské ak má vypísané, teda marodný lístok dá na UP a ak ide o dlhodobú PN tak sa nemusí hlásiť, a preukazovať papierikmi že si hľadá prácu.

Môže mať aj platenú PN ešte, ak sa pred vypísaním prihlási na DNP z minima, teda včera sa mohol prihlásiť na DNP a dnes sa mohol vypísať na PN a bola by platená.
PN sa dá zrušiť.
nedielka
16.12.11,10:41
Dakujem pekne za odpovede. Uz chapem :-) PN nesie na UP,kedze v stredu sa tam ma hlasit...Este raz dakujem. Pekny den zelam.
Mila123
16.12.11,10:47
nedielka, nereaguješ na príspevok Xanti????
Xanti
16.12.11,10:49
Mila,
nie nereaguje. Nenapísala som to po lopate ale len v náznakoch, čo by mali urobiť :D Ale je spokojná z odpoveďami tak ju necháme v tom :D
Mila123
16.12.11,10:50
:D čo už s ňou....
ivka70
16.12.11,10:54
zo SP nepríde, SP neplatí dávky nem. poistenia, nemá čo kontrolovať....

To, ze SP neplati nemocenske davky podla mna neznamena, ze nemoze prist na kontrolu dodrziavania liecebneho rezimu.
Lekar, ak PN vypise, ju do SP nahlasuje, nie?
Mila123
16.12.11,11:56
To, ze SP neplati nemocenske davky podla mna neznamena, ze nemoze prist na kontrolu dodrziavania liecebneho rezimu.
Lekar, ak PN vypise, ju do SP nahlasuje, nie?
lekári rozlišujú doklady o PNS pre tých, kt. sú poistení v SP (za služby vyplnenia "kladeniek či očeeriek či MD vystavujú fa SP, a tá im ju uhrádza...ˇ)
a za tých, kt. nie sú poistení v SP (nezamestnaných a pod.) a fa uhrádza príslušný UPSVaR.....

ak je RČ osoby, kt. nemá platné nemocenské poistenie na fa SP, musí sa fa opraviť (nechcú dps-y).....dokonca od 02/2012 chce SP fa s dávkou na médiách.....
Thomas10
18.12.11,06:49
Ahojte, potreboval by som poradit ohladne naroku na podporu v nezamestnanosti, dufam ze sa najde niekto kto poradi. Zamestnavatel mi oznamil ze mi uz viac nepredlzi zmluvu a tak budem od noveho roka bez prace. Pracoval som prenho skoro rok, predtym chvilu v inej firme a predtym v clenskom state EU. Za posledne 4 roky som bol viac menej vkuse zamestnany, par dni tam lieta ked som napr. menil roboty, ale podmienku 730 dni hravo splnam. ALE: ked som bol v zahranici, majitel restauracie kde som robil mal nejake nezhody s majitelom budovy a tak na 6 dni restiku zavrel, pracovny pomer nam vsetkym trval aj nadalej, len sme tych 6 dni nechodili do roboty, vsetci zamestnanci sme sa vtedy registrovali na socialke a potom sme spatne za tieto dni dostali par eur ako davku v nezamestnanosti. Bolo to 3.2. - 9.2. 2010 (takmer pred 2 rokmi). Teraz mam nervy, ze kvoli tomu mi teraz nebude priznana podpora tu na Slovensku, ze som pred 2 rokmi poberal tych 6 dni v Irsku :-((( Neviete, ako to je?