kerberos1
14.12.11,12:50
Dobrý deň, potreboval by som poradiť s jedným problémom. Kupili sme starší dom, ktorý bol v dosť zlom stave a tak sme sa dali do rekonštrukcie (vačšinou svojpomocne). Na obecnom úrade sme sa boli spýtať či na ten rozsah rekonštruckie ktoru budeme robiť treba aj stavebné povolenie alebo stačí len ohlasovacia povinnosť. Povedali nám že úplne stačí pri takejto rekonštruckii aby sme to ohlásili (vybrali sme vačšinu nenosných vnutorných priečok,vymenili všetky okná, komplet sa menila strecha a okolo domu sa spravila terasa o šírke 2,5 ktorá je tiež pod strechou a má aj základ lebo je celá 50cm nad úrovnou terénu ako aj dom). Teraz ako prechádzam Poradou tak som v podstate došiel k záveru že pravdepodobne budeme musieť spraviť dodatočne projekt a stavebné povolenie aby sme mohli celu stavbu zlegalizovať. Dokonca sme zistili že na katastrálnej mape je zakreslený len pôvodný "štvorec" domu pričom ho predchádzajuci majitelia zväčšili o prístavbu velku 7,5mx5m. ? Takže otázka znie budem musieť spraviť komplet stavebný projekt už k existujucej stavbe na to aby som predišiel pokute za čiernu stavbu ? Ďakujem za odpovede.
GabiZ
14.12.11,11:58
Túto tému si tiež prelúskal? Téma je založená človekom, ktorý sa tým zaoberá, skús osloviť jeho.
http://www.porada.sk/t101034-p179-stavebne-povolenie-rady-skusenosti.html
kerberos1
14.12.11,12:06
idem si to kuknuť, vdaka (pre oči nevidím, :))
ciners
14.12.11,12:48
z netu treba stiahnut zakon 50/1976 Zb. a vyhlasku 453/2000 Z.z. a nastudovat. Tam je natvrdo dane, co je potrebne, lebo ti ludia na urade castokrat nevedia a potom to takto dopadne.
kerberos1
14.12.11,12:53
ved to že som si ju prečítal a z toho celeho mi vyplýva že budem musieť spraviť projekt a budem potrebovať stavebné povolenie :( čo budu dalšie € navyše.
ciners
14.12.11,14:00
ved to že som si ju prečítal a z toho celeho mi vyplýva že budem musieť spraviť projekt a budem potrebovať stavebné povolenie :( čo budu dalšie € navyše.
Projekt a stavebne povolenie sluzi k ochrane verejnych zaujmov a vas sameho. Netreba to vnimat ako nutne zlo. Budete mat na papieroch, ze toto je moje a to bude vasich dedicov, ktorych zbavite zbytocnych neprijemnosti raz v buducnosti.