dorotea9
14.12.11,17:31
ahojte,
prave robim orechy. su krasne upecene a samozrejme ako vzdy som sa bala plnky...no a co sa nestalo zas mi zgrcla...tak som ju miesala na teplym sporakom to sa mi krasne spojila no ostala riedka. Tak na pitie :D poradte co tam primiesat namiesat ...aby mi to zhustlo....do plnky som dala 2 dcl mlieko , 120 g masla, 30 g kakao, 120 cukor , 50 g orechy....mooooc dakujem za kazdu radu.
osky
14.12.11,16:51
naco si tam davala to mlieko?

momentalne nemam po ruke nas recept ale pozri si temu Vianoce,tam som ich vlani prilepila a tam je aj plnka.naspamät ju neviem,ale je vyborna.nejde tam ziadne mlieko.
osky
14.12.11,16:55
nasla som ich,su na 10 strane v spominanej teme.

inak ma napadlo,ked to mas tak strasne riedke,ze na pitie,skus to zohriat,rozmiesaj si jeden vanilkovy puding v troske mlieka-cca 0.5 dcl a uvar to potom ako puding.
radim len teoreticky,neviem co to urobi ale ja som este nikdy nic nevyhodila,len ked daco zhorelo.vzdy som zuzitkovala aj nepodarky a vsetci pytali recept....
ved skus,mohlo by to pomoct.ak to bude este stale redsie,pridaj orechy,kokos....skusaj.
samozrejme,musis to strcit na noc do chladnicky,uvidis,ci to stuhne.ak nie,upec si piskotu a zmiesaj to s tym.mozes to pouzit na gulky,alebo aj ako plnku na suhajdy.
dorotea9
14.12.11,17:03
ved prave nechcem to vyhadzovat....no skusi asi ten puding...uvidim co to spravi..:)
mimosin
14.12.11,17:10
Vychádza mi z toho - mlieku si mala uvariť zlaty klas, urobiť hustú kašu a túto spojiť s ostatným ingredienciami.
Mlieko v tejto podobe, tam je navyše.
Čo toto zachráni? Prisypať orechy, alebo omrvinky - piškótové, medovníkové....

Aj ja mám už naplnené oriešky:
Plnka:
1 Karamelizované kondenzované mlieko "Caramelo" hotové za 1,90€ /bez varenia, ušetrený čas/
1 Maslo 250 g
1 vanilk. cukor.
- všetko /rovnakej teploty/ dobre spolu vyšľahať, pridať trochu rumu a mleté vlašské orechy.
Plnka vystačila na 120-130 orieškov.


Držím palce!
osky
14.12.11,17:13
ved prave nechcem to vyhadzovat....no skusi asi ten puding...uvidim co to spravi..:)
inak este ma napadlo,ze mozno by to islo aj tak ako plnka na kremes-do toho pudingu si potom este pokym je taky dobre teply vmiesaj sneh z 2 bielkov a daj to po vychladnuti do chladnicky.tie bielky by to mali zcelit.

ale ako vravim,je to len teoria.potom napis,ako sa ti darilo a co si vymyslela.
Kazu
14.12.11,18:15
Nemáš náhodou doma puding ktorý sa robí za studena? Vysypať do tej riedkej plnky a vyšľahať. Pudingu len primerane aby z toho nebol betón:D A to už chceš plniť k Vianociam? Veď je len štrnásteho.
dorotea9
16.12.11,08:47
no takze som tam dala cokoladu na varenie normalne som ju primiesala a este za hrst mletych orechov....plnka fajna....:) a co jje skoro na plnenie??? no ja neviem som zaciatocnik...takze ak hej budem musiet zjest xi...:D
lujza.j
18.11.12,13:17