Mišo123
14.12.11,17:36
Zamestnávateľ ma poslal na školenie počas osobného voľna mimo pracoviska ,ale v obvode tej istej obce v dľžke trvania 4 dni,každý
deň po 8 hodín.Nevystavil mi žiadny cestovný príkaz,neposkytol cestovné náhrady ani náhradu stravneho.Vo vyúčtovaní mzdy za daný mesiac mi nepriznal prácu nadčas.Pracujem v nepretržitej prevádzke v 12 hodinovej pracovnej smene 4 dni praca 4dni osobné voľno.Mám nárok na preplatenie stravného počas školenia a mzdy za prácu nadčas? Ďakujem.
J+K
16.12.11,13:08
Zamestnávateľ má právo nariadiť vzdelávanie zamestnancovi. Má byť spracovaný cestovný príkaz, ktorým to zamestnávateľ vlastne nariadi. Nárok na náhradu cestovného zrejme nevznikol, pokiaľ to bolo v mieste pracoviska /v tej istej obci/ asi si nič neprecestoval , teda neprikladáš žiadne cestovné lístky na preplatenie. Čo sa týka nadčasov, myslím, že nedošlo k výkonu práce podľa pracovnej zmluvy a teda nevznikol ani nadčas.

Ohľadom nároku na stravné, neviem posúdiť. Je možné , že na školení bola zabezpečená strava , neviem ani zistiť, či išlo o denné dochádzanie na školenie, alebo si tam bol nepretržite - ale asi denné dochádzanie.