martin-nik
18.12.11,14:45
dobrý deň práve teraz som stiahol rýchlo a zbesilo 5 blurai disc ma 25 gb a chcel som to zálohovať na externy disc a neslo to ani mne ani na kamosou disc co ma 1 terabait a pritom obidvaja mame volne miesto 300 gb napisalo my že a my vipiše že tento subor je pre cielovi adresar príliš veľky a to nieje prva vec co my to tak urobilo ket som raz inu vec presuval z pc do externeho discu tak my vipisalo že tam nemam dostatok volneho miesta aj et som mal ale to robi len pri určitych veciach asi nad 5 gb neviete co to môže robiť?
brodozz
18.12.11,14:08
To je znama vecicka HDD format.na Fat32,ktori neumozni copy subor vecsi ako 4GB! musis naformatovat HDD na Widle NTFS,al rozdelit HDD na 5ooGB Fat32 A 500GB NTFS
martin-nik
18.12.11,14:24
lenže ten môj disc je 500 gb
iv@n
18.12.11,14:56
a zvyšok si si prečítal?
pozri si ako je naformátovaný, ak používa FAT32 tak tam proste neskopíruješ súbory väčšie ako 4GB.
martin-nik
18.12.11,16:23
tak my das navod jak to urobiř?
iv@n
18.12.11,17:21
prekopírovať dáta najskôr na iný disk, ak o ne nechceš prísť.
potom ak máš windows, tak si klikni tento počítač, pravým tlačíkom si klikni na ten tvoj externý disk a nájdi položku menu "format" a nastav si tam namiesto "FAT32" teraz "NTFS", daj to sformátovať a nakopíruj dáta späť.

ak tie dáta nemáš kde skopírovať, tak vo windowse je aj príkaz "convert", ktorý to prekonvertuje z fat32 na ntfs aj s dátami, ale trvá to dlho a osobne by som si dôležité veci aj tak zazálohoval (napríklad výpadok prúdu alebo iný problém počas konverzie a dáta sú fuč).
kergulaan
19.12.11,04:23
Este chcem dodat, ze ked budes nasledne chciet prehravat nahrane filmy napr cez dvd prehravac alebo priamo na TV - tak ti to pri NTFS neprehra, pretoze len velmi malo takychto zariadeni /dvd, tv/ spozna disk naformatovany ako NTSF.
Ako som uz pisal vo viacerych prispevkoch, je to bud schuzofrenia - velke subory a nepodpora systemu co ich umoznuje prehravat, alebo je to zamer ako predist ciernemu kopirovaniu a vyuzivaniu "umeleckych" diel.
Taserda
19.12.11,05:03
Ja som svoj 500 GB iba prepísal na NTSF ako to spomína iv@n a prehráva ho TV Philips v pohode, pre nahrávanie ho už nevidí,PC a satelitné prijímače s ním nemajú žiaden problém. Myslím že film by sa aj mohol podeliť na časti po 4 GB a pozeral by sa s prestávkami ako v komerčnej TV, ale to by bolo také barbarské riešenie.
mpca
19.12.11,06:16
nesúhlasím,,, NTFS je pre tv, dvd prehrávače a satelity už bežná vec,,, niekoré multimedilne prehrávače nemajú problém ani s ext2/ext3/HFS+...
A ako spomenul Taserda pri nahrávaní môžu požadovať zariadenia FAT32...
misoft
19.12.11,17:38
Este chcem dodat, ze ked budes nasledne chciet prehravat nahrane filmy napr cez dvd prehravac alebo priamo na TV - tak ti to pri NTFS neprehra niektoré DVD prehrávače - novšie - áno-prehrajú, staršie vytrvalo chcú FAT32, TV pri USB vstupe NTFS im problémy nerobí - prehrajú to, pretoze len velmi malo takychto zariadeni /dvd, tv/ spozna disk naformatovany ako NTSF..
martin-nik
10.02.12,08:42
teraz som pozeral a on je nastavený na NTFS ale možem vibrať aj EXfat
dusanpista
11.02.12,19:56
Disk z formatu FAT mozno na NTSF velmi jednoducho a bez straty udajov zmenit nasledujucim postupom:
1) zadejte: Start>spustit> napiště CMD a potvrďtě nebo Start>Programy>Příslušenství>Příkazový řádek
2) do příkazové řádky napište následující: CONVERT Písmeno_jednotky: /FS:NTFS, např. tedy CONVERT E: /FS:NTFS
- Mam to viackrat odskusane, vzdy bez problemov. Takto "preformatovany " disk by uz nemal mat problemy s kopirovanim Blue Rai Disc.