luckkka
19.12.11,08:18
Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o nejaké dobré rady a typy, s pečením len začínam, a mam dilemu, našla som pár receptom ale neviem sa rozhonúť, ktorý si mám vybrať.
Chcela by som robiť šuhajdy, našla som veľa receptov, v jednom je orechová plnka a v druhom je orechový plnka ale aj horozienka? V jednom sa všetko mieša dokopy pridáva sa naraz aj čokoláda aj hroznienka aj orechy, a v druhom sa to zase oddeľuje najprv vrstva čokolady, potom plnka a zase čokoláda..Viete mi poradiť, čo je najlepšie a hlave niečo odskúšané :)
ďalej by som chcela spraviť burizónové guľky zo salka, nemám však predstavu ako dlho vydržia a kedy je čas ich pripraviť na sviatky.
Kúpila som si linecké košíčky od jednej pani doma upečené a chcem ich naplniť tiež orechovou plnkou ale do tejto plnky uz idú aj podrvené piškóty, niekde som čítala, že je dobré ich najprv potrieť čučoriedkovým lekvárom a až potom dať túto orechovú plnku. Skúšali ste to niekto s tým lekvárom?

Ďakujem za každú radu a typ :) a prajem príjemné sviatky
Danielle369
19.12.11,07:33
luckkka
19.12.11,07:34
ďakujem za link.. to som pozerala aj ja, ja potrebujem skôr pomoc konkrétne na to čo som sa pýtala ja.. :)

http://www.porada.sk/t112296-recepty-s-obrazkami-rozne.html
pepsikova
19.12.11,07:46
...upečieme ti:)...lebo ak to nevyskúšaš sama, nikdy nebudeš vedieť, ako to chutí, ani ako sa to robí a nikdy nebudeš mať nijaké svojské receptíky...
luckkka
19.12.11,07:52
...upečieme ti:)...lebo ak to nevyskúšaš sama, nikdy nebudeš vedieť, ako to chutí, ani ako sa to robí a nikdy nebudeš mať nijaké svojské receptíky...

ano ja ich aj vyskúšam upiecť :) ale chcem aby všetkým chutili a aby sa mi vydarili a všetky sa spapali.. veľmi mi na tom záleží.. :)
pepsikova
19.12.11,08:17
ano ja ich aj vyskúšam upiecť :) ale chcem aby všetkým chutili a aby sa mi vydarili a všetky sa spapali.. veľmi mi na tom záleží.. :)..

...ale , však už len to, že ich sama vytvoríš, budeš vedieť presne, čo si tam dala a ako si to piekla, je základ úspechu a preto, že si to urobila sama ťa všetci pochvália...myslíš, že ak povieš, že recept máš i internetu a nič si na ňom nezmenila, to bude zaujímavé?..nie, ale ak povieš-recept mám z internetu, ale vylepšila som to napríklad, opraženými orieškami, ktoré zvýrazňujú chuť- tak uvidíš, ako ťa všetci ocenia!..ja napríklad používam pri pečení ""trošku""- trošku škorice, trošku zázvoru-ale nepoviem ti presne, kolko to je, lebo mierku mám v oku-trošku!..o to ide!...tak isto "štipka-moja je iná, ako tvoja aj "za hrsť"-je iné moje, ako tvoje......preto to treba vyskúšať podľa seba!...
AlaNR
19.12.11,11:33
Lucka,
ja som sa tiež do pečenia pustila bez toho, aby som sa s niekým radila, ono ani moc nebolo s kým..
Treba iba skúšať, neboj rodina bude spokojná s tým, že má napečené, podľa mňa Ťa nikto kritizovať nebude. KeĎ sa aj na prvýkrát nepodarí -nevadí, vyskúšaš znovu.

No a konkrétne:
šuhajdy - máte radi hrozienka? daj tam hrozienka!
máte radi zahryznúť do plnenej čokolády, alebo radšej do čokoládovej zmesi?
Alebo si urob polovičku takú a polovičku takú a uvidíš. Skombinuj dva šuhajdové recepty, daj hrozienka, alebo sušené ovocie...
Burizónové guľky sú suché - malo by Ti to vydržať dlhšie... v chlade, v suchu...
A tie košíčky? Ak chceš cítiť plnku bez džemu, nenatieraj. Zasa môžeš urobiť aj s džemom, aj bez...

Vyhľadaj si recepty napríklad na mimibazare, tam sú niektoré s presným popisom, aj s pokecmi, radami...

Držím Ti palce!
Gapo
19.12.11,18:24
Ja som robil košíčky a môžem povedať, že s tým lekvárom mne a všetkým kto ich papali veľmi chutili. Ibaže ja som dával marhuľový, višňový a ríbezľový. Nemal som čučoriedkový. Podotýkam,že to sú domáce vlastnoručné džemy.Môžem odporučiť. :D
PS. ešte som zabudol,že som do nich na ten džem dal višňu.
Katarina
19.12.11,18:57
Skús www.varecha.sk (http://www.varecha.sk) je tam veľmi veľa receptov aj s obrázkami a diskusie k nim. Sú odskúšané a okomentované. Recept nemusí byť dobrý, keď je len pochválený, ale skús piecť podľa takého receptu, ktorý viacerí vyskúšali a kladne hodnotili. Včera som piekla medvedie labky podľa receptu Sovka62, sú neskutočne dobré, cesto je krehké, fantasticky sa s ním pracuje a perfektne vyklápa z formičiek.
luckkka
20.12.11,05:14
A este jednu radu, ked chcem dat do suhajodv hrozienka mam ich v rume namocit alebo ich len pridat do plnky aj s rumom? :)
AlaNR
20.12.11,09:12
Ja by som ich z rumu vytiahla a prípadne pokrájala, aby neboli také veľké. Rum ti zriedi plnku a budu veľmo aromatické... a alkoholické :D
luckkka
20.12.11,09:15
Ja by som ich z rumu vytiahla a prípadne pokrájala, aby neboli také veľké. Rum ti zriedi plnku a budu veľmo aromatické... a alkoholické :D

tak som to chcela aj urobit, namocit do rumu a potom ich este pokrajat aby neboli take velke.. :) dakujem ;)
vlado 33
06.11.13,08:44