cautionsign
19.12.11,08:56
Zdravím, zlomil sa mi jeden pánt na notebooku, to je tá časť čo drží monitor a zvyšok pokope..Proste som otvorila notebook a ono sa to tak čudne vysunulo a notebook ostal krivý a nepoužiteľný ak som ho nechcela skutočne mať na dve časti. Druhý pánt je úplne ok, z čoho som usúdila, že bol zrejme nejaký vadný, ked sa toto stalo pri bežnom otvorení. No a kedže mám naň stále ešte rok záruku, išla som do autorizovaného servisu, kde mi povedali, že také reklamácie im spoločnosť neuznáva a že mi neopravia vrámci záruky. Aj tak som trvala na tom, aby to poslali na posúdenie, predsa nebudem platiť za opravu ked som ten notebook len otvorila a ked to servis ani len neskúsil poslať. Po týždni (zvláštne, lebo väčšinou čokoľvek reklamujem, odpoved mi príde posledný možný deň, teda po mesiaci) mi prišiel automaticky generovaný mail, že si mám prísť po notebook. Predpokladám, že mi ho vracajú neopravený ako sľubovali. Viete mi poradiť, ako sa v tom prípade brániť? Skutočne mi to môžu zamietnuť aj ked mi nemajú ako dokázať, že s notebookom bolo zaobchádzané zle? Ja im totiž tiež nemám ako dokázať, že som nič neurobila a problém sa objavil pri bežnom užívaní (nič bežnejšie ako otvoriť notebook predtým ako ho idete používať asi nie je). Mám žiadať kontakt na toho technika, čo o tom rozhoduje, mám vôbec prevzať notebook? Díky
kergulaan
19.12.11,08:15
Mozes dat meno vyrobcu NB, pretoze ochota opravovat NB je pri rozlicnych vyrobcoch ... rozlicna.
MMCH - ja som zatial raz reklamoval Lenovo - hard disk a do tyzdna bol naspat aj s novym HDD.
cautionsign
19.12.11,08:20
ide o toshibu..no a pracovníci v servise povedali, že im to spoločnosť neuznáva, tak buď mi povedali pravdu a chceli ma ušetriť zbytočného čakania, alebo len skúšali, či sa im nepodarí zbaviť sa ma
Flinstone
19.12.11,08:48
neviem, či priamo v záručných podmienkach náhodou nemajú, že záruka sa nevsťahuje na mechanické poškodenie, čo by bol ten prípad...
cautionsign
19.12.11,08:58
"Záruka pokrýva výrobné vady dielov a vyhotovenia a poruchy vzniknuté pri bežnom používaní výrobku.Záruka nepokrýva poruchy vzniknuté neštandardným alebo nesprávnym používaním, neprimeranými vonkajšími vplyvmi (prach, voda, výkyvy elektrickej siete), nadmerným namáhaním alebo hrubou silou, pripájaním doplnkov a externých zariadení iných výrobcov, nevhodnou údržbou alebo neautorizovaným servisom." to je z ich záručných podmienok...takže: otváranie notebooku nie je neštandardné používanie, ani nespráve, neviem načo by som niečo také používala hrubú silu (ktorú ani nemám :) ) a kedže je poškodený len jeden pánt, javí sa to ako výrobná vada dielov..takže podľa tohto by nemal byť problém..lenže mi povedali celkom jasne v servise..
Vlado40
19.12.11,09:08
neviem, či priamo v záručných podmienkach náhodou nemajú, že záruka sa nevsťahuje na mechanické poškodenie, čo by bol ten prípad...

To je skoro pri každom výrobku ,že záruka sa nevzťahuje na mechanické poškodenie ,ale záleží na servise.
kezeso
19.12.11,10:40
Šikovný kutil ti to zalepí epoxidom, aj mne sa to stalo na ASUS-e. Ale už po záruke. Je to choroba všetkých notebookov z umelej hmoty.
KoxXxo
19.12.11,12:00
Predpokladám, že mi ho vracajú neopravený ako sľubovali.

Možno to tak nebude, vieš, teraz sú vianoce a tak..
bodliak
19.12.11,12:04
Ja som si nechal vymenit prasknuty zadny kryt, prasklina (pavucina) bola popri pantoch na oboch stranach, postupne sa to predlzovalo a hrozilo, ze sa vylomi uplne.
Chlapik pozrel do databazy, podla serioveho cisla zistil, ze je este v zaruke (zaplatena predlzena) a zadarmo vymenil.
NTB mal takmer 4 roky, denne som s nim cestoval, takze na zaruku som ani nepomyslal.

A bola to Toshiba.
avalik
19.12.11,12:07
zakon o ochrane spotrebitela:

§18

(6) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil počas prvých 12 mesiacov od kúpy, môže predávajúci vybaviť reklamáciu zamietnutím len na základe odborného posúdenia; bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia nemožno od spotrebiteľa vyžadovať úhradu nákladov na odborné posúdenie ani iné náklady súvisiace s odborným posúdením.

(7) Ak spotrebiteľ reklamáciu výrobku uplatnil po 12 mesiacoch od kúpy a predávajúci ju zamietol, osoba, ktorá reklamáciu vybavila, je povinná v doklade o vybavení reklamácie uviesť, komu môže spotrebiteľ zaslať výrobok na odborné posúdenie. Ak je výrobok zaslaný na odborné posúdenie určenej osobe, náklady odborného posúdenia, ako aj všetky ostatné s tým súvisiace účelne vynaložené náklady znáša predávajúci bez ohľadu na výsledok odborného posúdenia. Ak spotrebiteľ odborným posúdením preukáže zodpovednosť predávajúceho za vadu, môže reklamáciu uplatniť znova; počas vykonávania odborného posúdenia záručná doba neplynie. Predávajúci je povinný spotrebiteľovi uhradiť do 14 dní odo dňa znova uplatnenia reklamácie všetky náklady vynaložené na odborné posúdenie, ako aj všetky s tým súvisiace účelne vynaložené náklady. Znova uplatnenú reklamáciu nemožno zamietnuť.
arizona
19.12.11,12:30
Co sa casto javi ako mechanicke poskodenie, moze byt aj vyrobna vada. Takze zalezi od servisu,ako sa zachova.Aj je vela rovnakch vad a reklamacii na nejaku cast PC,tak to servisy zvacsa uznavaju v ramci reklamacie.

Skus pohladat cez google, ci nemalo viac ludi rovnaky problem,mozno to pomoze pri reklamacii,ak vas bude viac.
Mojmu znamemu uznali uz druhy krat reklamaciu na chybu,aku mas ty. Bol to NB Asus, servis mal viacero rovnakych reklamacii, takze to neodmietali ako mechanicke poskodenie,ale vybavovali v ramci reklamacii zdarma.

Ak tvrdis, ze k mechanickemu poskodeniu nedoslo, tak si trvaj na svojom a nedaj sa odbit. Mozno sa podari...
kergulaan
20.12.11,03:21
Daj vediet ako to dopadlo.