colder
20.12.11,05:12
Dobry den,

viete mi prosim poradit ako spravne postupovat voci katastralnemu uradu, ktory neodpoveda na doporucene listove zasielky? Prvu som poslal pred pol rokom, kde som ich upozornil na chybu v katastri, druhu, kde som ich poziadal, aby ma informovali o stave veci, pred viac nez mesiacom. Na ziadnu z nich dopodsial nereagovali.

Dakujem.
IPB
20.12.11,14:06
Mam s katastrom mnohorocne skusenosti, samozrejme zalezi od toho, pod aky kataster spadate, ale myslim, ze v istom su velmi podobne... :-) Pokila je tam "vyssi zaujem" a niekto spravil "chybu", ratajte s mnohorocnym "dopisovanim" si a neskor sudnym procesom, na ktoreho spravodlivy rozsudok vsak nespoliehajte. Vsade maju totizto svojich ludi... mozno sa Vam to zda az prilis konspirativne, ale je to tak ! keby som to nezazil, neuverim... Cize dobre si rozmyslite, ci Vam to za to stoji. Ja som sa do toho dal, ale trva to uz asi 10 rokov a som stale na zaciatku. Na SK totizto vsetko stale funguje len "pro forma", institucie len predtieraju svoje opodstatnenie a asi sa na tom nic nezmeni ani po marci 2012... Ba skor naopak... ! ;-)
Mária27
20.12.11,14:39
Posťažuj sa na ústredný orgán štátnej správy na úseku katastra, ktorým je Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky. Ten vykonáva aj katastrálnou inšpekciou štátny dozor nad úrovňou spravovania, aktualizácie a obnovy katastra, ako aj nad úrovňou zabezpečovania úloh súvisiacich s katastrom.
IPB
20.12.11,16:49
Posťažuj sa na ústredný orgán štátnej správy na úseku katastra, ktorým je Úrad geodézie, kartografie a katastra Slovenskej republiky. Ten vykonáva aj katastrálnou inšpekciou štátny dozor nad úrovňou spravovania, aktualizácie a obnovy katastra, ako aj nad úrovňou zabezpečovania úloh súvisiacich s katastrom.



"DOBRA" RADA NAD ZLATO... :D

S tymi som si pisal niekolko mesiacov, myslim ze skor rokov... Mohol by som uviest konkretne mena. Ako som pisal, pokial je tam "vyssi zaujem", zbytocna namaha a v tom lepsom pripade vycakavanie niekolko mesiacov. Neskor mi vzdy odpovedali nie skor, ako po troch mesiacoch a vysledkom bolo, aby som sa obratil na sud. Toto kludne preskoc ! V tomto marazme su si vedomi, ze vymozitelnost prava je nulova, nikto nenesie za nic zodpovednost, nikomu sa nic nestane... Keby to v mojom pripade neslo do desiatok tisic, tak sa na to vykaslem. Sam si rozmysli, ci Ti to za to stoji. Ja uz zohanam pravnika pre Strassburg, tu sa pravdy nedovolas...
Mária27
22.12.11,11:30
"DOBRA" RADA NAD ZLATO... :D

...
No, ja som odpovedal zadávateľovi ...
IPB
22.12.11,16:45
No, ja som odpovedal zadávateľovi ...

Ok, Tvoja odpoved bola spravna ! Teda presnejsie bola by spravna, keby sme aj zili v (s)pravnom state. Ale, zial nezijeme, teoria je jedna vec, prax druha ! Preto som sa mu rozhodol napisat ja, ktory si tiez kedysi blahovo myslel, ze institucie su tu na to, aby danovym poplatnikom pomahali, domoct sa svojich prav. Zial je to presne opacne, platime si ich na to, aby nas sikanovali (v tom lepsom pripade...). Ale mozno je jeho pripad iny (bez "vyssieho zaujmu" ... :-)) a vsetko sa hladko vyriesi.