Sajfo
20.12.11,11:45
Chcem vas vsetkych poprosit o radu. Po umyti plastovych okien mi ostali na ramoch take mikrospicke skrabance. Vnzikli bud od hubky, Cifu alebo od zvyskov malty, ale co ma trapi je to, ze su pri urcietom uhle svetla vidiet. Daju s anejako odstranit? Vraj lestiace pasty nepomahaju, ale pocul som, ze je na to vhodne ovcie runo. Kde by sa dalo zohnat?Dakujem.
duves
20.12.11,11:15
Bože to sú problemy.
220870
20.12.11,12:00
ovčie rúno.
arizona
20.12.11,12:14
Plastové okná je možné čistiť bežnými saponátovými prostriedkami,nesmú sa však používať organické prostriedky, ktoré môžu porušiť ich farebný dekor a znížiť odolnosť profilov voči pôsobeniu poveternostných vplyvov. Drobné škrabance na bielych profiloch sa dajú pomerne ľahko odstrániť preleštením tekutým, jemne abrazívnym prostriedkom. V prípade hlbších škrabancov na profiloch alebo poškodenia fólie s farebným dekorom je lepšie obrátiť sa na výrobcu.
http://plastoveokna.wordpress.com/category/plastove-okna/
Sajfo
20.12.11,13:48
A kde sa sa zohnat to ovcie runo?Jedine co som nasiel su specialne lestiace kotuce z ovcieho runa pre lakovne aut. Existuju aj nejake utierky?Dakujem
Sajfo
21.12.11,06:20
A kde sa da zohnat to ovcie runo?Hladal som a nasiel som len lestiace kotuce, ktore sa pouzivaju na prelestenie automobilovych lakov
paťuška
21.12.11,06:50
To ovčie rúno ti môže akurát pomôcť vyleštiť, ale škrabance určite neodstráni. Veď si predstav ovčiu vlnu, je mäkká a poddajná. A po niekoľkých rokoch používania si povieš, že také nepodstatné veci som vtedy riešil...
Sajfo
21.12.11,07:24
Ale to su take mikroskrabance, skusim este cifom a makkou hubkou prelestit a nasledne ovcim runom...viem, ze po rokoch to cloveku bude jendo, ale teraz to mrzi:(
paťuška
21.12.11,09:07
Pozri sa vonku, u nás krásne slniečko svieti, choď na prechádzku, alebo si urob radosť niečím iným a okná nechaj odpočívať, lebo čím viac budeš po nich šúchať či už cifom alebo niečím iným, tým horšie to bude. Pred dverami sú predsa sviatky pokoja a nie stresu a nekonečného upratovania. Skús sa nad tým "problémom" zamyslieť asi takto.