mimkaa2607
20.12.11,14:16
mam externy disk seagate - portable drive ... fungoval mi správne, ale minuly tyzden som ho pichla do počitaca a nechce mi ho otvoriť, ani ked otvorim tento počitac-tak ani tam mi ho neukaze ... ale dole na liste, mi ukazuje, že ho možem bezpečne odpojiť...neviete mi poradiť? dakujem :-*
Sajfo
21.12.11,06:48
Treba skusit pravym tlacitkom na Tento pocitac, nasledne Spravovat a potom Sprava diskov a tam by sa mal objavit...
mimkaa2607
21.12.11,20:23
dakujem ... tam som ho našla...a čo mam spraviť aby sa mi objavoval aj v subore,,tento počitac,,?
pistik71
21.12.11,20:29
pravym tlacidlom nan klikni a daj Nastavit pismeno jednotky. Pripadne ak to nepomoze, mozno ho bude treba sformatovat (teda ak na nom nemas dolezite data), to spravis obdobne ako s pismenom, len z menu vyber Formatovat
mimkaa2607
21.12.11,20:29
tak už mi to ide aj v ,,tento počitac,, dala som pomenovať disk alebo pridat disk?...niečo take a dala som mu nazov ,,F,, a ide tooooooooooooooooooooooooooooooooo...dakujem moooooooooocenko pekne za tvoju radu... :-* si super
pistik71
21.12.11,20:44
neni zac, si sikovna, zvladla si to.
Aby som nezabudol, prijemne sviatky :-)
dolfort
23.12.11,00:59
Občas môže byť tento problém spôsobený aj tým že HDD "nemá dosť šťavy", t.j. je pripojený k USB portu s nízkym napätím. Stáva sa to hlavne u starších noťasov, desktopy s tým prakticky nemajú problém.
Riešenie: skúsiť prepojiť do iného usb portu (eSATA je takmer na istotu), príp. skúsiť poodpájať iné zariadenia z iných usb portov, príp. pripojiť a reštart ("Have you tried turning it off and on again?").
A občas pomôže aj taká blbosť ako vymeniť USB kábel za hrubší.