stanislav25
20.12.11,15:36
Zdravím chcel bi som sa spýtať čo sa stane ak som si dal zaviesť do domu plyn ale nedal som si firmou namontovat gamaty nakolko som este nemal peniaze na nove povedali mi ze ked ich budem mat tak ich mam zavolat a zapoja mi ich a spravia mi aj reviziu, len ze ja som zatial namontoval starsie gamaty na zimu. a chcel bi som ich teraz ohlasit a
neviem ci ma za to nespucujú :D. Ďakujem za radu.
lujza.j
20.12.11,14:40
stanislav25
20.12.11,14:54
Dakujem za všimnutie , ale to nebolo to čo som potreboval ja potrebujem vediet ci ma za to nedorazia, mam ich odmontovat a tvarit sa ze nič?? alebo ich tam mam nechat a ony ich len skontroluju a bude.? Dakujem.
buchač
20.12.11,15:11
Dakujem za všimnutie , ale to nebolo to čo som potreboval ja potrebujem vediet ci ma za to nedorazia, mam ich odmontovat a tvarit sa ze nič??
...odmontuješ a potom znova staré namontuješ ???...alebo nové ???
alebo ich tam mam nechat a ony ich len skontroluju a bude.?
...a čo si myslíš Ty ???
Dakujem.
...radšej nechať skontrolovať aj napriek prípadnej pokute ...

...vždy lepšie , ako hasičov volať ...




...ozaj .....ak nemáš glejt na plyn , tak potom ...po odchode hasičov ani do poisťovne ( ak máš ovšem poistku ) sa nemusíš unúvať .......


...a inak ???...fundované odpovede podáva

http://www.spp.sk/
stanislav25
20.12.11,15:16
mne to montovala firma a nemal som na nove gamaty ale nechcel som nechat dom na zimu nevikurovany tak som zatial namontoval tie co tam boly ja som tam plyn mal aj predtym len som chcel nove rury od hodin po celom dome jasne ze tam chcem dat nove len neviem ci ma za to nespucuju v podstate som im usetril robotu buranie cez stenu a pod.
petmar
21.12.11,05:05
Je to strašne nezrozumiteľne podaná a domotaná otázka. Ujasni si, kto "to" montoval, čo tam bolo predtým, komu "to" chceš hlásiť, koho chceš volať, čo bolo predtým ako odber, či máš hlavne plynomer...nedá sa riadne odpovedať. Tí, čo ťa môžu kefovať, sú jedine plynári, a im si ušetril robotu, že nebudú ťahať rozvody a búrať cez steny?...no teda divné veci
stanislav25
21.12.11,06:02
ja mam plynomer . V dome ktory som kupil bol plyn zavedeny len bol stary a bal som sa tak som ho vymenil za novy (rozvody) ale gamaty mam tie co tam boli, a teraz ich chcem vymenit tiez za nove len neviem co mi na to povedia.
bjuty smis
21.12.11,06:44
kto by ta mal spucovať ? to akože dojde plynár a začne ti nadávať, že si mu nedal zarobiť ? ak to už máš namontované, zavolaj revizneho technika. bud to bude ok a schváli ti to, ak bude zle - nájde ti chybu a odstrán ju , alebo ešte lepšiedaj odstránit plynárovi...
stanislav25
21.12.11,08:07
aha takze mi nemoze vynadat? lebo ja som v tedy nemal tolko penazi a nechcel som nechat dom nevykurovany lebo som aj stierkoval a pod. super tak ich teda zavolam. Velmi pekne vam vsetkym dakujem pomohli ste mi.:)
petmar
21.12.11,09:29
Čiže: základná vec -ak si pravidelne platíš mesačné sadzby za prípojku, máš plynomer a prípojku napísanú na svoju osobu (nie na predchádzajúceho majiteľa), môžeš odberať plyn. Druhá vec je spotrebič- plynári majú mať zoznam pripojených spotrebičov. Gamatky tam podľa tvojho písania prihlásené majú, tak nevidím problém.
Druhá skupina je firma, ktorá to všetko robí. Jedna časť sú rozvody (podľa projektu), ich skúšky a revízie. Druhá časť je pripojenie spotrebičov, ich revízia.
Tretia dôležitá vec je bezpečnosť Teba a rodiny. Neviem, akú máš skúsenosť v pripojení plynových spotrebičov, zmeranie prípadného úniku ZP, použitý materiál a pod. Ale veľmi rýchlo vojaj dákeho revizáka, nech ti to skontroluje, premeria, prípadne prerobí. Nemá ťa prečo spucovať, bude rád že zarobí.
stanislav25
21.12.11,10:58
a viete o niekom v okoly nitry?