andreawww
21.12.11,10:57
Mate niekto linky na overene e-shopy (zamerane na domace spotrebice a PC), ktore dorucuju na SR - napriklad z Rakuska, Nemecka, Svajciarska?
dolfort
21.12.11,11:26
tých shopov by bolo hodne, ale čo mám omrknuté tak zvyčajne je poštovné taká pálka, že prípadné cenové zvýhodnenie tovaru je čau. čiže kvôli cene sa to moc neoplatí.

z US shopov fungujú zasielateľské služby, to sa využíva často na tovary, ktoré sa u nás nedajú kúpiť, resp. ak áno tak sú skutočne predražené a práve tieto zasielačky ti umožnia nechať si tovar poslať z US shopu najprv na ich adresu a následne oni posielajú balíky lacnejšie (t.j. loďou). tých zasielačiek je viacero, medzi najznámejšie patrí www.sk-ebay.sk a www.shipito.sk
andreawww
21.12.11,11:30
len problem pri US e-shopoch moze byt dan. Uz sa neda spoliehat, ze colny urad je blby....
dolfort
22.12.11,03:48
len problem pri US e-shopoch moze byt dan. Uz sa neda spoliehat, ze colny urad je blby....

Moja skúsenosť je, že záleží od situácie. Ale áno, nedá sa spoliehať na to že nechajú prejsť každú zásielku. Sú nevyspytateľní - nechali mi prejsť riadne veľké balíky a taktiež mi už preclili aj úplné kraviny.