Meichan
22.12.11,12:17
Ahojte. Sviatky začínajú a myslím si, že moja otázka je momentálne nepodstatná, ale chcela by som sa spýtať, či nevie niekto z vás, aké vitamíny chýbajú človeku, ktorému vypadáva každý deň mnoho "mega" vlasov. Prípadne ako dievčatá, ženy narábate so svojím "három"?

ďakujem za prípadné odpovede

M. I.
kopretinka
22.12.11,11:27
koľko to je mega? denne vypadne min.100 vlasov,ak máš dlhé,tak to môže vyzerať veľa....ak sa Ti to zdá veľa,tak treba ísť na kožné a hľadať príčinu...http://magazin.atlas.sk/zdravie/tieto-vitaminy-vas-pripravia-o-vlasy/677031.html
Vlasy môžu padať po pôrode,zo stresu,po chemoterapii,z dôvodu kožného ochorenia,prirodzený úbytok spôsobený vekom....vyber si.
Jurivo
22.12.11,12:22
Padanie vlasov je viac menej dedičné, (ak nejde o nejakú hormonálnu alebo inú poruchu).
Degeneruje vlasový folikul a vlas nedostáva potrebnú výživu a odumiera. Dobre je masírovať prstami vlasovú časť hlavy niekoľkokrát denne (jemne). Pokožka sa prekrví a vlasy budú padať menej. Obávam sa, že žiadna zázračná vodička alebo prípravok neexistuje.
sisima
22.12.11,12:37
úplne vážne si spočítaj vypadané vlasy, malo by to byť 100 denne, ak je to viac treba to riešiť, tiež ak je to v ložiskách... mne padajú vlasy najviac na jeseň, ale vtedy aj lístie padá... :) to sa vtedy čudujem, že mi na tej hlave ešte niečo ostalo... niekedy vlasy padajú aj keď sú dlhšie, než by mali byť... ja som skúšala nejaké "zázračné" vit. prípravky na vlasy, kožu a nechty... ale žiadnu zmenu som nezistila...dermatológ ti predpíše Bvitamíny a železo a zinok...
lujza.j
22.12.11,19:08
ja som mala vždy také biedne háro, ale teraz asi na tom niečo bude je to iné.veľa ľudí si dokonca myslí že mám nadpájané vlasy, chvália mi že mám pekné vlasy:D vlasy mi padali hodne, ale dokúpila som si k mojim vitamínom ktoré užívam Biotin, odporúčam. no ale ja okrem neho užívam: A,E,B-forte, zinok, kremík, magnezium, vápnik, koenzim Q10;)
bodliak
22.12.11,19:21
- Čo zastaví padanie vlasov ?
- Podlaha!
Jurivo
22.12.11,19:56
ja som mala vždy také biedne háro, ale teraz asi na tom niečo bude je to iné.veľa ľudí si dokonca myslí že mám nadpájané vlasy, chvália mi že mám pekné vlasy:D vlasy mi padali hodne, ale dokúpila som si k mojim vitamínom ktoré užívam Biotin, odporúčam. no ale ja okrem neho užívam: A,E,B-forte, zinok, kremík, magnezium, vápnik, koenzim Q10;)

Dlhodobé užívanie syntetických vitamínov škodí zdraviu. Ak je nadbytok vitamínov rozpustných v tukoch /DEKA/, tak sa ukladajú v tkanivách a narobia veľa škody. Vitamíny rozpustné vo vode sa pri nadbytku vylúčia. Preto s vitamínmi opatrne. Moc sme si zvykli kupovať potraviny, ktoré obsahujú navyše kopu vitamínov a minerálov a potom sme previtamínovaní a čudujeme sa, že máme stále zdrav. problémy.
lujza.j
22.12.11,20:10
Dlhodobé užívanie syntetických vitamínov škodí zdraviu. Ak je nadbytok vitamínov rozpustných v tukoch /DEKA/, tak sa ukladajú v tkanivách a narobia veľa škody. Vitamíny rozpustné vo vode sa pri nadbytku vylúčia. Preto s vitamínmi opatrne. Moc sme si zvykli kupovať potraviny, ktoré obsahujú navyše kopu vitamínov a minerálov a potom sme previtamínovaní a čudujeme sa, že máme stále zdrav. problémy.

prepáč, ale získať ich natur dnes nie je až také neškodné, pri tom bordely čo je v ovzduší v pôde a pod. takže asi tak sa nato pozerám ja. nemám nadbytok sú to povolené denné dávky. určite si nekúpim na padanie vlasov nejakú fajnovosť od vichy za xy eur, ked za biotín dám za 100tabl. cca. do 6e.
Jurivo
22.12.11,20:20
prepáč, ale získať ich natur dnes nie je až také neškodné, pri tom bordely čo je v ovzduší v pôde a pod. takže asi tak sa nato pozerám ja. nemám nadbytok sú to povolené denné dávky. určite si nekúpim na padanie vlasov nejakú fajnovosť od vichy za xy eur, ked za biotín dám za 100tabl. cca. do 6e.

Žiaden syntetický vitamín sa nevyrovná prírodnému, aj keď je pravda, že ovocie a zelenina z obchodov neobsahuje toľko vitamínov ako čerstvá. Vitamíny a minerály by každý vo vlastnom záujme mal užívať len na lekársky predpis. Nikdy si nedokážeš ustriehnuť dennú dávku.
Niekto sa láduje ovocím, zeleninou a ešte si preventívne dá Céčko, a pritom si telo vezme len toľko Céčka koľko potrebuje a zvyšok ide s prepáčením do WC ;-)
Konzumujeme džúsi s vitamínmi, rôzne nátierkové maslá s vitamínmi, ďeťom kupujeme cukríky s vitamínmi, ládujeme ich ovocím a zeleninou a nakoniec príjmeme toľko vitamínov, že to náš organizmus nezvláda spracovať.
To je len malý príklad.
luja5
23.12.11,11:53
Ahojte. Sviatky začínajú a myslím si, že moja otázka je momentálne nepodstatná, ale chcela by som sa spýtať, či nevie niekto z vás, aké vitamíny chýbajú človeku, ktorému vypadáva každý deň mnoho "mega" vlasov. Prípadne ako dievčatá, ženy narábate so svojím "három"?
ďakujem za prípadné odpovede
M. I.
Nepíšeš, akú vlasovú kozmetiku používaš. Mne dosť padali vlasy, keď som si ich dávala často farbiť-dofarbovať (v kaderníctvach s ich prípravkami). Aj som striedala kaderníctva používajúce prípravky od rôznych výrobcov a nepomáhalo to. Tak som po niekoľkých rokoch predĺžila obdobie medzi dvoma dofarbovaniami, v zime som to celkom vypustila a prestala som mať problémy. Pritom mi nešlo o hustotu vlasov, mala som ich a stále mám požehnane, ale vadilo mi, že tie padajúce vlasy nachádzam všade ...
Tiež mi viac padali vlasy v období, keď som brala antikoncepčné tabletky.
alabut
23.12.11,12:39
- Menej rozmyslat. Pri rozmyslani mozog vyvija energiu, teplota stupa a treba ochladit hlavu. Preto sa zbavuje vlasov, ktore su tepelnym izolantom. :-)

- Ostrihat dohola a kazdy den namacat hlavu v zihlavovom odvare a vyzmykat na hlavu citron. Najlepsie na jar, kedy ma zihlava najviac kremika. Aj klbom to pomoze. :-)
Melnick
28.12.11,06:13
Vypadávanie vlasov môže spôsobiť aj nejaké zápalové ochorenie, takže : ísť na vyšetrenie, či nemáš v tele nejaký zápal.
A kožná lekárka by snáď k tomu tiež niečo povedala. :-)

Babské rady : zábaly so žĺtka a medu . ( nevyskúšané, iba neoverená informácia).
margot157
17.04.12,06:57
Dobrý deň,
ja som mala problémy s chrbticou a nasadili mi silné hormonáne lieky, kortikoidy, preto si myslím, že moje padanie vlasov je spôsobené tým, chcem sa spýtať, v ktorej ambulancii mi spravia hormonálne testy, u gynekológa, alebo všeobecný? Ďakujem,M.
petermikuláš
17.04.12,09:01
Panthenol B5 vitamín
Darina1234
17.04.12,10:10
Ja som brala aj panhenol aj na dusik som chodila a nic, treba zistit pricinu , to je dolezite.
Estetic
17.04.12,11:02
V prvom rade je nutné zvážiť anamnézu,vyšetrenie na fokálnu infekciu,očné vyšetrenie,možno hormony to sú vyšetrenia ktoré vyplynú z anamnézy.Svoju roľu zohráva aj stres no a samozrejme genetika.Od toho sa potom odvíja liečba.A doplním,niekedy sa takto môžu prejavovať aj alergie alebo chronické podráždenie pokožky hlavy.
Darina1234
17.04.12,11:13
patrat a patrat po pricine, aj stitna moze byt
lujza.j
17.04.12,18:11
http://www.beltina.cz/vitamin/vitamin-h-biotin/ užívam ....vlasy mám ako nikdy;)
babka - ježibabka
18.04.12,16:49
Najlepšie by bolo ako píše Darina 1234. Lenže to niekedy veľmi dlho trvá, kým sa zistí skutočná príčina. Téma o vypadávaní vlasov tu už bola. Sama som do nej písala, že som použivala REGHAAR. Je to buď výživový doplnok, alebo nejaké vitamíny a pomáha to.
mimotemy Práve pred nedávnom som bola u kožnej p. doktorky (ale ohľadom niečoho iného). Nakoniec som zistila, že sa s ňou poznám ako spolupacientka z nemocnice a keďže mi vtedy tiež trochu viacej padali vlasy, tak som jej to spomenula. Povedala, že uškodiť to nemôže. (Ale pre istotu mi napísala aj číslo telefónu, keby mi to neprestalo :D:D)
Lydži
18.05.12,09:10
Ahojte, mne padali vlasy dlhé roky a keď som to začala riešiť, zistili mi chudokrvnosť. Po pol roku liečby sa situácia viditeľne zmenila, vlasy sa držia na hlave (okrem tých "100 povinných") a ich kvalita je oveľa lepšia. Reghaar som používala, pomáhal, ale neriešil príčinu. Teraz ho už nepotrebujem.

(Približne v čase, keď som začala s liečbou, som vymenila česadlo, no nemyslím, že by to malo veľký vplyv.)
alaya1
18.05.12,09:16
proti padaniu vlasov sa mi osvedcila trstinova melasa.
kopretinka
18.05.12,09:19
mám pocit,že mám omnoho menej vlasov ako pred takými 20 rokmi,ale mne skoro vlasy nepadajú,až sa čudujem,že tak málo...ono to bude asi tak,že z cibuľky,z ktorej vlas vypadne,už nový nevyrastie :mee:
kopretinka
18.05.12,09:21
proti padaniu vlasov sa mi osvedcila trstinova melasa.
hm....to ješ alebo si to natieraš na vlasy?
alaya1
18.05.12,12:40
samozrejme konzumujem, je to doplnok vyzivy-)http://www.jojobio.sk/product/trstinova-melasa-234/
zsak
18.05.12,14:28
Mne lekárka predpísala niekoľkokrát panthenol a pyridoxin. Najskôr v tabletkách, ked nezaberá, tak injekcie a vtierať si vitamíny do hlavy. Môže predpísať obvodná lekárka, ale vačšinou sa to rieši na kožnom. Injekcie trošku bolia, ale dlhoročné difúzne vypadávanie vlasov prestalo. Injekcie som dostala niekoľkokrát a vždy zabrali. Dokonca mi začali vlasy dorastať. Už niekoľko rokov užívam Revalid, ale s prestávkami. Tiež dobrý, teraz vymieňam za Viaderm, je jemnejší a tiež účinný. Keď neužívam tieto prípravky lekár mi tiež odporučil užívať zinok, ale s prestávkami , to je asi dva dni po jednom, dva dni pauza a znova dlhodobo. Ale samozrejme predtým som absolvovala potrebné vyšetrenia, či to nespôsobuje napríklad cysta. Dúfam, že niečo pomôže.
lujza.j
18.05.12,14:50
nechápem načo dávať peniaze napr. za Revalid alebo Viaderm, všetko má to isté zloženie + - niečo navyše. ja som si sadla za net, našla som si ktoré vitamíny sú dobré na vlasy, kožu, nechty a nepotrebujem aby mi v lekárni alebo lekár napchal to čo on chce. vlasy mám také aké som ani pred 20 rokmi nemala, dokonca také že mi ich cudzí pochvália.
zsak
18.05.12,16:32
Tvoje vitamíny sú teda určite zadarmo, keď sú z netu..........
lujza.j
18.05.12,17:03
Tvoje vitamíny sú teda určite zadarmo, keď sú z netu..........
to som kde napísala?si pozri čo stojí B-komplex forte a revalid. no nič zjavne si to pochopila...nevadí hlavne, že mne vlasy nepadajú:--- marketing je veľký čarodej..... v lekárni si kupujem to čo ja chcem nie to čo mi oni chcú predať....
zsak
19.05.12,06:26
Fakt,... zjavne som pochopila..........ale prajem nech máš pekné háro.