Venom17
22.12.11,19:03
Zdravim...Pred mesiacom som presiel z Win XP na Win7. Pri XP som pouzival na napalovanie Nero 6. Ten mi vsak pod Win7 nesiel, tak som presiel na Nero 10. Problem je v tom, ze ked som si po novom napalil serial na DVD-DL, moj DVD recorder mi uz tento disk nechce prehrat. Vypise, ze ho nevie rozpoznat. Pritom som vobec nezmenil rychlost, sposob a ani typ media na ktore dany serial vypalujem. Ani video format resp. kodek v ktorom je serial stiahnuty sa nezmenil. Vie niekto poradit?

Dakujem.
duves
22.12.11,18:44
To sa neda tak jednoznačne povedať, že je to vinou napalovacieho programu. Oktem toho, že pod win 7 ide aj Nero 6 (aspon mne ide), tak by som videl problem v mediu a ak nie, potom v stlnom prehravači/rekorderi. 2 vrstvy maju určite špecifika.
dolfort
23.12.11,00:52
Nero 10, Goliáš napaľovacích programov. Vo funkciách určite nájdeš aj zváranie s CO2 a varenie kávy.
Venom17
23.12.11,12:41
Skusam napalovat na DVD+RW, lebo uz by som mal zopar nepouzitelnych diskov. Dalej som vymenil Nero 10 na Nero 7. Zmenilo sa to, ze uz mi disk nacita, ale prehrava mi len zvuk.
Vlado40
23.12.11,19:14
misoft
23.12.11,21:42
Problem je v tom, ze ked som si po novom napalil serial na DVD-DL, moj DVD recorder mi uz tento disk nechce prehrat. Vypise, ze ho nevie rozpoznat.Pritom som vobec nezmenil rychlost, sposob a ani typ media na ktore dany serial vypalujem. Ani video format resp. kodek v ktorom je serial stiahnuty sa nezmenil.
A si si na 100% istý tým kodekom? Alebo si si istý len koncovkou (extension) súboru. Napr. *.avi môže obsahovať rôrne nastavenia video i audio kodekov. *.avi je len obal.
Venom17
24.12.11,21:03
Vsetky su v Xvid. Ale pokial existuje viac druhov, tak tam moje znalosti koncia.
nunenko
24.12.11,21:35
Čiže napáľ to DVD ešte raz to čo ti prehrávač prehráva na taký istý typ média. Ak to nepôjde je problém s Nerom a je zle nastavený, ak pôjde tak je problém v kodeku.
starýbuk
24.02.13,12:24
Vďaka.
Vlado40
24.02.13,14:01
ÁNO.
misoft
24.02.13,15:29
Zaujímalo by ma, či si môžem kúpiť DVD napaľovačku, ak ju chcem použiť na napaľovanie záloh textových, doc, webových a iných súborov , nie videa? Je možné na materiál disku DVD +R nahrávať obyčajné(?) bežné dokumentačné súbory, s touto napaľovačkou? Skúšal to niekto?
mimotemy Všetko je to len sled jedničiek a núl.
Niran
25.02.13,06:24
Ludia si casto mylia kodeky s formatom videa. To ze video ma koncovku avi neznamena ze ti stolny DVD prehravac vsetky tieto formaty s koncovkou avi prehra. Hlavne starsie DVD prehravace maju s tym problem. Vsetko zalezi od toho aky kodek pri konvertorovani videa pouzil uploader ak si stahoval z nejakeho fora serial. Avi subory pouzivaju najcastejsie tieto kodeky (DivX, Xvid, Cinepak, Indeo, MJPEG, DV). Nievem ake prehra tvoj DVD prehravac to zistis s manualu, tie novsie uz zvladaju vsetky menovane resp. u niektorych je mozne vykonat aj upgrade systemu. Takze zisti ake kodeky podporuje tvoj prehravac, ak chces aby ti tie serialy isli prekonverktoruj ich s kodekom (najcastejsie je to kodek DivX) ktory podporuje, na napalovanie pouzi Ashampoo.
misoft
25.02.13,18:59
Do *.avi kontajneru napcháš i videokodek h.264 - a DVD player zabľačí - "Nepodporovaný formát" :D