fachman
22.12.11,20:03
Zdravím vás,písal som asi pred dvoma dňami že od slovanetu ide internet pomaly,pozeral sa nato jeden borec pozeral v správcu úloh-systém windows,a povedal že chyba je v nadstavení procesor a ram,v čom je chyba ?Ďakujem.
duves
22.12.11,19:16
Stary, pomaly hardware. Ťažko povedať. Možno by pomohlo rozšíriť pamäť RAM. Aku maš zostavu?
fachman
22.12.11,19:32
Win XP,Celeron cpu 1,7 GHz,RAM 1.18 GB
KoxXxo
22.12.11,21:02
Borec je nejaký vtipálek asi..
dolfort
23.12.11,00:49
To ako sa "nastavuje" procesor a RAM???
Rýchlosť počítača je dosť relatívny pojem. Tvoj stroj môže byť rýchly na písanie vo Worde, ale isto je pomalý na renderovanie 3D videa. Chápeme sa.

Ako ti napísal duves, často pomôže rozšírenie RAM a z mojej skúsenosti, spravidla pomôže preinštalovanie systému v prípade že tam máš inštaláciu staršiu než trebárs 2 roky a na kompe sa celý čas nerobil žiaden servis.
Občas pomôže obyčajný CCleaner + defrag + odinštalovanie blbostí; každopádne reinstall je na istotu.

Ak ti ide pomaly internet, ale zvyšok kompu je OK, tak problém môže byť v tom, že máš prehliadač zaondený množstvom pluginov, ktoré spomaľujú načítavanie stránok.

ďalší pomerne aktuálny problém je častý výskyt geniálneho produktu "McAfee Site Advisor", ktorý akože chráni PC pred infiltráciami z internetu, za cenu brutálneho spomalenia načítavania stránok (checkuje všetku aktivitu v prehliadačoch) a za cenu ďalších problémov, ktoré nemusím špecifikovať; každopádne v poslednom čase som len odinštalovaním McAfee vyriešil všemožné problémy na asi štyroch rôznych kompikoch.